2018 04 15

Domanto Sabonio atkrintamųjų startas: triuškinantis dėjimas ir sugniuždytas Karalius

Domantas Sabonis su „Indiana Pacers“ ekipa atkrintamąsias pradėjo „Cleveland Cavaliers“ tvirtovėje, tačiau Karaliaus LeBrono Jameso vedamą kariauną palaužę Indianapolio krepšininkai šventė pergalę 98:80 (33:14, 22:24, 18:27, 25:15).
„Cleveland Cavaliers“ – „Indiana Pacers“
„Cleveland Cavaliers“ – „Indiana Pacers“ / „Scanpix“ nuotr.

D.Sabonis buvo sustabdytas greitų pražangų. Nors ilgą laiką lietuvis turėjo 5 nuobaudas, tai nenumušė trenerio pasitikėjimo. D.Sabonis aikštėje buvo didžiąją dalį ketvirtojo kėlinio, kai varžovai bandė kilti į lemiamą šturmą.

Iš viso per 18 minučių D.Sabonis pelnė 4 taškus (2/2 dvit., 0/2 trit.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Puolėjas iš Lietuvos žiūrovams labiausiai įsiminė galingu dėjimu per Keviną Love'ą.

Rungtynes puikiai pradėjusi Indianapolio ekipa greitai susikrovė dviženklį pranašumą, kurį vėliau padidino ir iki 20-ties taškų.

Trečiajame kėlinyje „Cavaliers“ ėmė artėti, pataikė keletą sunkių metimų ir „Pacers“ pranašumas ištirpo.

Vis dėlto „Pacers“ ekipa atsilaikė prieš varžovų šturmą ir vedama Victoro Oladipo šventė pergalę varžovų tvirtovėje. Iki rungtynių pabaigos likus dviem minutėms, dalis „Cavaliers“ sirgalių patraukė link išėjimo. Aistruoliai nušvilpė be dvasios žaidusią komandą.

Finalinės sirenos nesulaukė ir LeBronas Jamesas, kuris piktas anksčiau laiko patraukė į rūbinę. Karalius pelnė 24 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

„Pacers“ į priekį tempė Victoras Oladipo, kurio sąskaitoje – 32 taškai ir 6 atkovoti kamuoliai.

„Cavaliers“: L.Jamesas 24 (10 atk. kam., 12 rez. perd.), J.R.Smithas 15, L.Nance'as Jr. 10.

„Pacers“: V.Oladipo 32, M.Turneris 16 (8 atk. kam.), B.Bogdanovičius 15 (6 atk. kam.), L.Stephensonas 12.

Rungtynių eiga. „Cleveland Cavaliers“ – „Indiana Pacers“ 80:98 (14:33, 24:22, 27:18, 15:25)

Ketvirtas kėlinys. „Cavaliers“ – „Pacers“

48 min. Rungtynės baigtos. Indianapolio komanda švenčia.

46 min. V.Oladipo smeigė dar vieną tolimą šūvį ir didelė dalis „Cavaliers“ sirgalių patraukė namo – 78:95.

43 min. Domantas Sabonis greitoje atakoje įdėjo kamuolį iš viršaus per varžovą – 75:90.

42 min. Laikas tiksėjo, tačiau „Cavaliers“ skirtumo mažinti nepavyko – 75:88.

40 min. Pirmieji, bet labai svarbūs D.Sabonio taškai! – 85:71.

39 min. V.Oladipo tritaškis vėl truktelėjo „Pacers“ į priekį – 81:71.

38 min. L.Jamesas kietai žaidė prieš D.Sabonį, lietuvis nerizikavo prasižengti ir „Cavaliers“ dar labiau priartėjo – 67:76.

Trečias kėlinys. „Cavaliers“ – „Pacers“ 65:73

36 min. Trečio kėlinio pabaiga žadėjo nemenką intrigą lemiame ketvirtyje – 65:73.

35 min. Domantas Sabonis prasižengė prieš tritaškį metantį K.Love'ą, kuris pataikė su lietuvio pražanga – 63:70.

34 min. Skirtumas sumažėjo jau iki 10-ties taškų – 60:70.

33 min. D.Sabonis pasirodė aikštėje ir iš karto prasižengė ketvirtą kartą – 56:69.

31 min. Laikas bėgo, bet skirtumas nemažėjo. D.Sabonis antroje pusėje aikštėje dar nebuvo pasirodęs – 50:68.

28 min. Skirtumas jau pačioje kėlinio pradžioje šoktelėjo iki 20-ties taškų. „Cavs“ sirgaliai švilpė savo komandai – 43:63.

Antras kėlinys. „Cavaliers“ – „Pacers“ 38:55

24 min. Kėlinį tritaškiu užbaigė M.Turneris – 38:55.

23 min. V.Oladipo stovėjo vietoje, į jį atsitrenkė L.Jamesas, tačiau pražanga užfiksuota „Pacers“ lyderiui. Jis jau yra pelnęs 16 taškų – 38:50.

19 min. „Cavaliers“ atsigavo, tačiau penki „Pacers“ taškai iš eilės vėl padidino skirtumą. D.Sabonis sėdi ant atsarginių suolo – 32:47.

17 min. D.Sabonis puikiai dirba gynyboje ir gerai kaunasi dėl atšokusių kamuolių. Teisėjas užfiksavo pražangą D.Saboniui, tačiau lietuvis šoko ištiestomis rankomis viršų. Komentatoriai pažymi, kad visos trys D.Sabonio pražangos buvo labai švelnios – 26:40.

15 min. Dvi abejotinos pražangos T.Bookeriui. Indianapolio komanda nepatenkinta teisėjų sprendimais – 23:34.

14 min. D.Sabonis kovojo iki galo ir nusiėmė kamuolį puolime – 21:33.

Pirmas kėlinys. „Cavaliers“ – „Pacers“ 14:33

12 min. L.Stephensonas įkrovė su pražanga! „Cavs“ tvirtovė nuščiuvusi. D.Sabonis prasižengė kovodamas dėl kamuolio. Tai – jau antroji lietuvio pražanga, jis sėdo ant suolo.

11 min. D.Sabonis prasižengė prieš metantį L.Jamesą, bet V.Oladipo atsakė tritaškiu – 10:28.

10 min. „Pacers“ toliau taršo varžovų gynybą – 8:25.

9 min. D.Sabonis nusiėmė pirmąjį savo kamuolį atkrintamosiose.

8 min. Nuo suolo pakilo Domantas Sabonis!

7 min. B.Bogdanovičiaus du taškai su pražanga įskaityti nepaisant akivaizdžių žingsnių. Dar du su pražanga tas pats B.Bogdanovičius pelnė ir kitoje atakoje – 4:18.

5 min. V.Oladipo tritaškis padidino skirtumą iki 4 taškų – 4:8.

2 min. Indianapolio komanda rungtynes pradėjo dviem taikliais metimais iš trijų – 2:4.

0 min. Domanto Sabonio starto penkete nėra. Rungtynes pradės Darrenas Collisonas, Victoras Oladipo, Bojanas Bogdanovičius, Thaddeusas Youngas ir Mylesas Turneris.

„Cavaliers“ ekipos starto penketas: George'as Hillas, Rodney Hoodas, LeBronas Jamesas, Jeffas Greenas ir Kevinas Love'as.