2019 01 20

„Pacers“ ir D.Sabonis išjungė L.Dončičių – slovėnas pašalintas iš aikštės

Luka Dončičius sužaidė blogiausias rungtynes šiais metais, o „Indiana Pacers“ (30-15) namuose 111:99 (24:23, 34:19, 26:27, 27:30) nugalėjo „Dallas Mavericks“ (20-25) klubą, patyrusį trečią nesėkmę iš eilės.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

Slovėnų talentas per 24 minutes pataikė tik 3 metimus iš 14-os, surinko 8 taškus (3/9 dvit., 0/5 trit., 2/4 baud.) ir buvo pašalintas iš aikštės trečio kėlinio pabaigoje, kai užsidirbo antrą techninę pražangą.

Jo priežiūra buvo patikėta Victorui Oladipo, ir šis su užduotimi susitvarkė, nors pats puolime taip pat nebuvo efektyvus kaip įprastai.

„Nežaidžiau gerai. Be abejo, tai vienos blogiausių mano rungtynių šį sezoną, todėl, taip, buvau susierzinęs. Nežinojau, kad būsiu pašalintas, nes NBA ir Europoje skirtingos taisyklės“, – po mačo kalbėjo L.Dončičius.

Pirmą techninę pražangą „Mavericks“ talentas gavo už repliką arbitrui, antrą – už tai, kad paspyrė kamuolį į tribūnas po taiklaus Domanto Sabonio metimo.

Slovėnui, kuris sausį renka po 23,5 taško, tai nerezultatyviausias pasirodymas nuo gruodžio 12-osios, kai į „Magic“ krepšį sumetė 7 taškus.

„Pacers“ sutrukdė L.Dončičiui šešiose rungtynėse iš eilės pasiekti 25 taškų ribą ir tapti pirmuoju NBA naujoku nuo 1998 metų, kuriam tai pavyko. Prieš 20 metų tai buvo padaręs Timas Duncanas.

Slovėnas galėjo tapti ir pirmuoju naujoku po Michaelo Jordano, penkiuose mačuose iš eilės pelniusiu 25 taškus, atkovojusiu 5 kamuolius ir atlikusiu 5 rezultatyvius perdavimus. 1984-85 metais M.Jordanas, tuometinis „Bulls“ naujokas, tai padarė dukart.

„Scanpix“ nuotr./Luka Dončičius

Tuo metu „Pacers“ lietuvis buvo tradiciškai efektyvus. Domantas Sabonis per 27 minutes pelnė 16 taškų (6/7 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir dukart suklydo. Jo +/– rodiklis buvo geriausias rungtynėse – +22.

„Pacers“ nutraukė trijų pralaimėjimų Dalaso ekipai seriją – paskutinį kartą tarpusavio rungtynes „Pacers“ buvo laimėjusi 2016-ųjų spalį, kai triumfavo po pratęsimo.

„Pacers“: Tyreke'as Evansas 19, Domantas Sabonis ir Darrenas Collisonas po 16, Victoras Oladipo ir Mylesas Turneris po 12.

„Mavericks“: Harrisonas Barnesas 20, Wesley Matthewsas 17, DeAndre Jordanas 15 (16 atk. kam.), Jalenas Brunsonas 12.