2021 01 02

Pirmą kartą LaMelo Ballą aikštėje sutikęs J.Valančiūnas pratęsė dvigubų dublių seriją

Jonas Valančiūnas šį sezoną be dvigubo dublio aikštės nepalieka. Uteniškis galingu žaidimu pasižymėjo jau penktosiose rungtynėse iš eilės, o jo atstovaujami „Memphis Grizzlies“ (2-3) svečiuose 108:93 (23:19, 30:28, 30:20, 25:26) nugalėjo „Charlotte Hornets“ (2-3) klubą.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

JV žaidė beveik 26 minutes, per kurias sumetė 14 taškų (6/9 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, perėmė vieną kamuolį, du kartus suklydo ir trissyk prasižengė.

J.Valančiūnui tai buvo jau penktas dvigubas dublis iš eilės. Tokiu būdu sezoną jis pradėjo pirmą kartą karjeroje.

Vidutiniškai šį sezoną lietuvis renka po 15,2 taško ir 12 atkovotų kamuolių per susitikimą.

Lietuvos rinktinės centrui akistata „širšių“ mieste buvo pirmoji, kurioje jam teko susidurti su jo gimtinėje karjerą pradėjusiu LaMelo Ballu.

Buvęs tuometinio Prienų-Birštono „Vytauto“ įžaidėjas rezultatyvumu pranoko J.Valančiūną, per 27 minutes pelnydamas 15 taškų (4/7 dvit., 2/7 trit., 1/2 baud.) ir atlikdamas 6 rezultatyvius perdavimus.

NBA naujokas padėjo bent šiek tiek kompensuoti katastrofiškai rungtyniavusių „Hornets“ gynėjų paliktas spragas.

Terry Rozieras ir Devonte' Grahamas, du rezultatyviausi Šarlotės klubo nariai praėjusį sezoną, šį kartą kartu sudėjus pataikė tik 2 metimus iš 21 ir pelnė atitinkamai 6 bei 3 taškus.

J.Valančiūnas ir L.Ballas ketvirtajame kėlinyje įsivėlė ir į vieną tarpusavio dvikovą, kai abu žaidėjai šoko kovoti dėl ant žemės nukritusio kamuolio. Lietuvis nuo amerikiečio gavo ir netyčinį smūgį į galvą, kuris prasprūdo teisėjams pro akis, o tarp šių žaidėjų išmestą ginčo kamuolį laimėjo LaMelo.

Be Ja Moranto, Jareno Jacksono, Justise'o Winslow, De'Anthony Meltono ir Graysono Alleno rungtyniavę bei tik devynis rotacijos žaidėjus turėję „grizliai“ pirmavo beveik visų rungtynių metu ir neleido suabejoti savo pranašumu.

Jau pirmajame kėlinyje „Grizzlies“ persvara buvo 11 taškų, o dar solidesnį pranašumą jie susikrovė trečiajame ketvirtyje, kai po 10 taškų be atsako pabėgo 70:53.

Tai ir buvo lemtingas smūgis, po kurio „Hornets“ neatsitiesė. Ketvirtajame kėlinyje Memfio klubas nuolat laikė saugų pranašumą ir galiausiai pasiekė tik antrąją pergalę šiame sezone, leidusią jam pakilti ir Vakarų konferencijos dugno – dabar J.Valančiūno komanda Vakaruose dalinasi 9-12 vietas.

Nors ir neturėjo krūvos lyderių, „Grizzlies“ įspūdingai dalinosi kamuoliu.

Bent po vieną rezultatyvų perdavimą atliko visi devyni aikštėje pasirodę krepšininkai, o iš viso svečiai iš Memfio vienas kitą kamuoliu vaišino 34 kartus. Tai – tik penktas kartas per 20 metų, kai „grizliai“ išvykos rungtynėse atliko tiek daug rezultatyvų perdavimų.

„Hornets“: Bismackas Biyombo 16 (12 atk. kam.), LaMelo Ballas 15 (6 rez. perd.), Calebas Martinas ir Gordonas Haywardas po 14, PJ Washingtonas 10.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 21 (5/10 trit.), Kyle'as Andersonas 18 (11 atk. kam.), Brandonas Clarke'as 15, Jonas Valančiūnas (10 atk. kam.) ir Gorgui Diengas (8 atk. kam.) po 14, Desmondas Bane'as 10.