2018 12 11

Po ambicingo starto – Domanto Sabonio nuostaba ir atimtas džiaugsmas

Domantas Sabonis ambicingai pradėjo dvikovą su „Washington Wizards“ ekipa, tačiau greitai atsisėdęs ant suolo neslėpė nuostabos. Atrodo, kad tos rungtynės atėmė iš aukštaūgio krepšinio džiaugsmą, bet „Indiana Pacers“ pavyko susitvarkyti ir be didesnės lietuvio pagalbos 109:101 (29:33, 30:17, 28:25, 22:26).
Domantas Sabonis ir Bradley Bealas
Domantas Sabonis ir Bradley Bealas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Domantas Sabonis dar pirmajame kėlinyje surinko 7 taškus, kai antrojo ketvirčio pradžioje per 34 sekundes buvo nubaustas dviem pražangomis puolime.

Po trečiosios asmeninės prisėdęs ant suolo, pyktelėjęs lietuvis ekspresyviai savo pražangą parodė ant suolo sėdinčiam komandos draugui.

Jis negalėjo suprasti, kodėl arbitrai jį baudė už neaiškius nusižengimus.

Sugrįžęs ant parketo D.Sabonis nebebuvo toks agresyvus nei renkant taškus, nei kovojant dėl atšokusių kamuolių.

Trečiajame kėlinyje jis buvo net trečią sykį nubaustas pražanga puolime, o ketvirtajame po dar vieno švilpuko griebėsi už galvos, kai už minimalų kontaktą gavo ir penktąją pražangą.

D.Sabonis likus žaisti beveik 10 minučių iki susitikimo pabaigos buvo pasodintas ant suolo ir iš rungtynių dalyvio tapo žiūrovu.

Jam tai buvo sunkios rungtynės, todėl D.Sabonis neslėpė susierzinimo – per minutės pertraukėlę net norėjo užsimaukšlinti aprangą ant galvos ir akivaizdžiai nepatenkintas atsisėdo suvirškinti sunkų mačą į atsarginių suolo galą.

D.Sabonis ant parketo išbuvo 18 minučių, įmetė 11 taškų (3/4 dvit., 5/6 baud.), atkovojo tik 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 3 ir prasižengė 5 kartus.

Jam būnant aikštėje, Indianos komanda įmetė 16 taškų mažiau nei „Wizards“.

Laimei, „Pacers“ turėjo labai efektyvų pakeitimą D.Saboniui.

Pagrindinis „Pacers“ vidurio puolėjas Mylesas Turneris sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes ir pelnė 26 taškus, atkovojo 12 kamuolių bei blokavo 5 metimus (visus pirmoje mačo dalyje) ir padėjo šeimininkams išsaugoti pergalę.

„Pacers“ teko ginti išbarstytą 25 taškų pranašumą, bet tai nesutrukdė pratęsti pergalių serijos iki 4-ių – ilgiausios šį sezoną.

Bojanas Bogdanovičius pridėjo 22, Tyreke'as Evansas – 18, Thaddeusas Youngas (12 kam.) – 14, Darrennas Collisonas (17 perd.) – 10 taškų.

„Pacers“ vis dar rungtyniauja be traumuoto Victoro Oladipo, bet gynėjas jau aktyviau darbuojasi komandos treniruotėse.

„Wizards“ vertėsi be Johno Wallo. Rezultatyviausiai Vašingtono ekipoje žaidė 30 taškų surinkęs Bradley Bealas, 23 pridėjo Kelly Oubre.

Su 17 pergalių ir 10 pralaimėjimų „Pacers“ Rytų konferencijoje užima ketvirtąją vietą. „Wizards“ su 11 ir 16 – dešimti.