2018 01 30

Problemų su NBA raumenų kalnu turėjęs D.Sabonis ištrūko su pergale ir neįprastu komplimentu

Tik 11 NBA žaidėjų turi dvigubo dublio vidurkį. Kai starto penkete žaidžia Domantas Sabonis, lietuvis prisideda prie šio elitinio būrio. Šią tradiciją 21-erių aukštaūgis pratęsė ir dvikovoje su „Charlotte Hornets“, kurią „Indiana Pacers“ po atkaklios kovos laimėjo 105:96.
Domantas Sabonis ir Dwightas Howardas
Domantas Sabonis ir Dwightas Howardas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Svarbiausia nuo pirmos minutės susitelkti į gynybą. Turime dirbti drauge, kaip komanda. Prieš Howardą turėsiu būti agresyvus. Man reikės išstumti jį kuo toliau nuo krepšio, atsitverti. Čia reikės ir komandos pagalbos“, – prieš rungtynes kalbėjo Domantas Sabonis.

Į starto penketą paaukštintas 211 cm ūgio krepšininkas vis dėlto turėjo problemų stabdydamas „Hornets“ vidurio puolėją.

Dwightas Howardas pirmoje rungtynių pusėje surinko net 18 taškų, tačiau po pertraukos Domantui su komandos draugais pagaliau pavyko sustabdyti NBA raumenų kalną, kuris per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius įmetė jau tik 4 taškelius.

Efektyvus buvo ir D.Sabonis. Jis per 28 minutes pelnė 11 taškų (5/11 dvit., 1/3 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, suklydo 1 ir prasižengė 4 kartus.

Tai buvo 12-asis Domanto dvigubas dublis šį sezoną. Iki šių rungtynių 18 mačų starto penkete pradėjęs lietuvis pelnydavo vid. 13,3 taško ir 10,5 atkovoto kamuolio. Palyginimui, tik 11 NBA krepšininkų turi dvigubo dublio statistiką.

Jam būnant aikštėje, „Pacers“ įmetė 7 taškais daugiau nei „Hornets“.

„Dienos pabaigoje viskas tas pats – turi dirbti savo darbą: užtvaros, atkovoti kamuoliai, situacijų išpildymas“, – vietos starto penkete nesureikšmino D.Sabonis.

Starto sudėtyje jis pakeitė pagrindinį „Pacers“ centrą Mylesą Turnerį, kuriam dar reikėjo laiko įsibėgėti po alkūnės traumos.

Aš net kartais jaučiuosi blogai, nes Domantas padaro visą juodą darbą ir man palieka lengvąjį.

Pastarasis nuo suolo kilo ypač sėkmingai – su 22 taškais rezultatyvumu nusileido tik Victorui Oladipo (25 tšk.). Vienas M.Turneris pelnė daugiau taškų nei visas „Hornets“ atsarginių suolas (21 tšk.).

„Man labai patinka žaisti su Domantu. Aš net kartais jaučiuosi blogai, nes jis padaro visą juodą darbą ir man palieka lengvąjį“, – linksmai apie D.Sabonį atsiliepė M.Turneris.

„Gera, kad jis grįžo į rikiuotę. Jis vienas geriausių metimų blokuotojų NBA. Visada žinai, kad jis pažiūrės tavo užnugarį“, – M.Turneriui atsakė Domantas.

Raktas į pergalę buvo ne tik komandinis žaidimas puolime, bet ir gynyboje. Per 10 paskutinių rungtynių minučių „Hornets“ sukrapštė tik 14 taškų.

„Visi prisidėjo prie pergalės. Tai buvo komandinis laimėjimas. Gerai kartu gynėmės, privertėme juos dirbti. Manau, gerai padirbėjome“, – savo komandą gyrė V.Oladipo.

Iki tol išvargę „Pacers“ žaidė jiems patiems neparankų krepšinį, kuris leido „Hornets“ laikytis kovoje.

Lemiamo spurto metu D.Sabonis pelnė 5 taškus iš eilės ir po jo dvitaškio ketvirtojo kėlinio viduryje „Pacers“ atitrūko 94:86.

Tai buvo ketvirtoji „Pacers“ pergalė per 5 pastarąsias rungtynes.

Su 28 pergalėmis ir 23 pralaimėjimais Indianos krepšininkai Rytų konferencijoje užima 7 vietą.

„Pacers“: V.Oladipo 25, M.Turneris 22, Th.Youngas 16, D.Collisonas 13, D.Sabonis 11 (10 atk. kam.).

„Hornets“: K.Walkeris 23, D.Howardas (11 atk. kam.) ir N.Batumas po 22.