2018 05 02

Rekordinio Jono apmaudas: LeBrono kompaniją gniuždęs lietuvis neišnaudojo auksinio šanso

Jonas Valančiūnas turėjo auksinį šansą vainikuoti savo rekordinį pasirodymą pergalingu metimu į LeBrono Jameso kompanijos krepšį. Tačiau jis ir visa „Toronto Raptors“ neišnaudojo puikios progos. „Raptors“ pralaimėjimu „Cleveland Cavaliers“ ekipai po pratęsimo pradėjo NBA atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos pusfinalio seriją iki 4 pergalių 112:113 (33:19, 27:38, 27:25, 18:23, 7:8).
Jonas Valančiūnas ir LeBronas Jamesas
Jonas Valančiūnas ir LeBronas Jamesas / „Scanpix“/AP nuotr.

Internautai daug rašė apie Joną Valančiūną ir jo dominavimą, bet geriausiai centro žaidimą iliustravo Godzilos palyginimas.

Jonas lyg koks monstras iš fantastinio filmo siaubė NBA vicečempionų baudos aikštelę. Nei Kevinas Love'as, nei Tristanas Thompsonas ar net Jeffas Greenas negalėjo rasti atsakymo, kaip sustabdyti „Raptors“ aukštaūgį.

J.Valančiūnas vien per trečiąjį kėlinį pelnė net 13 taškų. Dar greičiau jis rinko atkovotus kamuolius, kurių bent 8 sugriebė tame pačiame ketvirtyje.

Vienu metu per 19 minučių J.Valančiūnas jų buvo sugriebęs net 15. „Cavaliers“ per 30 minučių savo sąskaitoje turėjo 17.

Iš viso per 34 minutes J.Valančiūnas surinko 21 tašką (7/18 dvit., 0/1 trit., 7/9 baud.), sugriebė 21 atšokusį kamuolį (8 puol.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, suklydo ir prasižengė po 3 kartus.

Tokie skaičiai buvo neįprasti net istoriniame kontekste. Dar joks „Raptors“ žaidėjas klubo istorijoje atkrintamosiose varžybose nebuvo turėjęs bent 20 taškų ir 20 atkovotų kamuolių.

J.Valančiūnas tapo pirmuoju NBA žaidėju nuo Dwighto Howardo po 2008-ųjų, kuriam atkrintamosiose pavyko surinkti bent 20 taškų ir 20 atkovotų kamuolių.

Tačiau lemiamomis minutėmis jis prametė kelis metimus iš po krepšio. Skaudžiausią – paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis, kai tas dvitaškis galėjo persverti rezultatą (105:105).

Iš apmaudo J.Valančiūnas „alpo“ ir lenkėsi prie žemės, negalėdamas patikėti, kokios auksinės progos neišnaudojo prieš akimirką.

Komandoms teko žaisti pratęsimą, kuriame vėl viskas išsirutuliojo iki lemiamų išpuolių. Tik, skirtingai nei ketvirtajame ketvirtyje, „Raptors“ prieš paskutinę ataką buvo besivejančiųjų vaidmenyje (112:113).

Vis dėlto Fredo VanVleeto metimas skriejo pro šalį.

Rezultatyviau už J.Valančiūną Toronte žaidė tik DeMaras DeRozanas (22 tšk.), LeBronas Jamesas nugalėtojams surinko 26 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų.

„Raptors“ neišlaikė pirmajame kėlinyje sukaupto 14 taškų pranašumo. Beje, „Cavaliers“ pirmą kartą atsidūrė priekyje tik pratęsimo pradžioje.

„Raptors“ žaidimas užsikirto lemiamu metu. Ketvirtajame kėlinyje „Raptors“ pataikė tik 5 metimus iš 24. Bent 6 iš 7 metimų prametė J.Valančiūnas.

Antrosios serijos rungtynės vyks naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį 1 val. Lietuvos laiku. „Cavaliers“ barjeras Toronto klubui yra tarsi užkeiktas. LeBronas eliminavo „Raptors“ komandą jau dvejose atkrintamosiose varžybose iš eilės.

„Raptors“: D.DeRozanas 22, J.Valančiūnas 21 (21 kam.), K.Lowry 18 (10 perd.), P.Siakamas 11.

„Cavaliers“: L.Jamesas 26 (12/30 met., 11 kam., 13 perd.), JR Smithas 20, K.Korveris 19, J.Greenas 16, T.Thompsonas 14.