2016 04 04

„Rockets“ išsikapstė gyvybiškai svarbiose rungtynėse, D.Motiejūnui – juodas laikotarpis

Dwightas Howardas lengvai sugrūdo kamuolį į krepšį ir „Thunder“ paprašė minutės pertraukėlės. Pašokęs nuo suolo Donatas Motiejūnas netvardė emocijų ir audringai sveikino komandos draugą. Hjustone dabar netrūksta emocijų, nes kiekviena pergalė veda į atkrintamąsias varžybas, o nesėkmė artina prie sezono pabaigos. „Rockets“, panašu, greitų priverstinių atostogų visai nenori.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
NBA | „Houston Rockets“(38-39) – „Oklahoma City Thunder“(53-24) 118:110 | Motiejūnas 2

Suprasti akimirksniu

• „Rockets“ nugalėjo „Thunder“ ekipą 118:110.
  • „Rockets“ panaikino 12 taškų skirtumą.
  • D.Motiejūnas per 19 minučių pelnė 2 taškus.
  • Per dvi pastarąsias rungtynes lietuvis pataikė tik 2 iš 12 metimų.
  • „Rockets“ išsaugojo galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas.

„Houston Rockets“ krepšininkai namuose 118:110 (31:26, 21:27, 28:29, 38:28) palaužė „Oklahoma City Thunder“ ekipą ir iki NBA reguliariojo sezono finišo likus vos 5 rungtynėms pagerino savo padėtį kovoje dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

„Rockets“ su 38 pergalėmis ir 39 pralaimėjimais Vakarų konferencijoje užima devintąją vietą, kuri palieka klubą už atkrintamųjų varžybų borto. Aštuntoje ir septintoje vietoje esančios „Dallas Mavericks“ bei „Utah Jazz“ ekipos turi viena nesėkme mažiau.

NBA reguliarusis sezonas finišuos balandžio 13-ąją, o „Rockets“ dar surems ginklus su „Dallas Mavericks“, „Phoenix Suns“, „Los Angeles Lakers“, „Minnesota Timberwolves“ ir „Sacramento Kings“.

9. „Houston Rockets“ 38-39

D.Motiejūnui tai buvo nerezultatyvus vakaras. Per 19 minučių jis įmetė 2 taškus (1/2 dvit., 0/3 trit.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, sykį prasižengė.

Per dvejas pastarąsias rungtynes D-Mo pataikė tik 2 metimus iš 12. Beje, per tris pastaruosius mačus jis prametė visus 6 tritaškius. O rungtynėse su „Thunder“ Hjustono komandos treneriui J.B.Bickerstaffui ketvirtajame kėlinyje lietuvio paslaugų nebeprireikė.

Vaikščiojo ant bedugnės krašto

D.Motiejūnas jau 17-ąsias rungtynes iš eilės pradėjo žaisdamas starto penkete.

„Rockets” vangiai pradėjo rungtynes. Donatas Motiejūnas galėjo atidaryti taškų sąskaitą, bet jo metimą greitoje atakoje paskutinę akimirką blokavo „Thunder“ vidurio puolėjas Stevenas Adamsas. Tačiau „Rockets“ po truputį įsibėgėjo. D-Mo išplėšė iš varžovo rankų kamuolį, gražiai numetė jį į priešininkų aikštės pusę, kur jį sugavęs Trevoras Ariza dėjimu pirmą kartą išvedė šeimininkus į priekį 7:6.

Šeštąją minutę D.Motiejūnas pasižymėjo pirmaisiais ir vieninteliais savo taškais puskabliu, o ritmą pagavę Hjustono krepšininkai kontroliavo situaciją aikštėje 16:10.

Tačiau vėliau lietuviui velniškai nekrito. Iki pertraukos jis prametė visus 3 tolimus metimus, atkovojo daugiau kamuolių (3) ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (3), nei pelnė taškų (2), o „Rockets“ pačioje antrojo kėlinio pabaigoje paleido „Thunder“ į priekį 52:53. Įdomu, kad nepaisant nerezultatyvaus žaidimo, D-Mo +/ – rodiklis buvo geriausias komandoje – jam esant aikštėje Hjustono ekipa įmetė 10 taškų daugiau nei „Thunder“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kevinas Durantas

Bet trečiasis kėlinys buvo blankus tiek jam, tiek visai „Rockets“ komandai. Iškart po pertraukos dėl ketvirtosios asmeninės pražangos ant suolo sėdo Dwightas Howardas, „Rockets“ per 4 atakas paleido 3 metimus, kurie net nelietė lanko, o Hjustono baudos aikštelėje šeimininkavę „Thunder“ pavojingai atitrūko 69:57.

Tiesa, D.Howardo netektį puikiai kompensavo 22-ejų šveicaras Clintas Capela. Vidurio puolėjas įnešė į žaidimą energijos ir „Rockets“ pavijo svečius.

Intriga persikėlė į ketvirtąjį kėlinį, kurio pradžioje „Thunder“ atitrūko 93:87, bet du J.Hardeno tritaškiai ir K.J.McDanielso baudos sugrąžino šeimininkams persvarą 95:93.

Lemiamu metu žibėjo Patrickas Beverley. Iš pradžių „Rockets“ įžaidėjas likus žaisti 4 minutes tritaškiu persvėrė rezultatą 104:102, o vėliau svarbiu metu rinko komandai taškus – 108:104. „Thunder“ nebeišsigelbėjo.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 41 (9 rez. perd.), Trevoras Ariza 18, Patrickas Beverley 12, K.J.McDanielsas 10.

„Thunder“: Kevinas Durantas 33, Russellas Westbrookas 23, Enesas Kanteris 16.