2018 05 29

„Rockets“ košmaras – pribloškiantis antirekordas ir pasiteisinimai

Pačiu svarbiausiu metu „Houston Rockets“ raketa ne tik, kad neiššovė, bet ir užstrigo. Septintąsias NBA Vakarų konferencijos finalo rungtynes „Golden State Warriors“ ekipai pralaimėjęs klubas liejo nuoskaudą ir žėrė pasiteisinimus.
Jamesas Hardenas ir Stephenas Curry
Jamesas Hardenas ir Stephenas Curry / AFP/„Scanpix“ nuotr.

NBA čempionai 101:92 (19:24, 24:30, 33:13, 25:23) nugalėjo Hjustono klubą ir ketvirtą sezoną iš eilės žais superfinale. Pirmoje rungtynių pusėje Teksaso klubas turėjo 15 taškų pranašumą, bet po didžiosios pertraukos tritaškių salvėmis pratrūko Stephenas Curry.

Kaip „Rockets“ sugebėjo iššvaistyti susikauptą pranašumą? Atsakymas slepiasi už naujo NBA antirekordo.

„Rockets“ lemiamose rungtynėse nepataikė net 27 tritaškių iš eilės. Per šį periodą Hjustono klubas perėjo nuo 15 taškų pranašumo iki 13 taškų deficito.

Skausmingą Hjustono ekipos sirgaliams seriją internautai greitai įamžino ir vaizdo įraše. Šis trunka net 90 sekundžių. Iš viso „Rockets“ septintosiose rungtynėse pataikė tik 7 tritaškius iš 44.

Draymondas Greenas reziumavo varžovų košmarą: „Tu gyveni ir miršti prie tritaškio linijos.“

„Rockets“ generalinis direktorius Darylas Morey po pralaimėjimo nedaugžodžiavo: „Mes turėjome laimėti. Neturiu, ką daugiau pasakyti.“

„Rockets“ žaidėjai buvo kalbesni ir pateikė įvairių pasiteisinimų. Jamesas Hardenas priminė, kad „Warriors“ turi net keturis žaidėjus, pasirodžiusius „All Star“ rungtynėse.

Ericas Gordonas įsitikinęs, kad „Rockets“ būtų laimėjusi, jei ne Chriso Paulo trauma.

„Jeigu jis būtų žaidęs, mes ketvirtadienį dalyvautume NBA finale“, – pareiškė krepšininkas.

Mes buvome priremti prie sienos, neturėjome aikštės pranašumo. Mums taip dar nėra buvę.

Įžaidėjas dėl traumos praleido paskutines dvejas serijos rungtynes. E.Gordono teorija greičiausiai turi pagrindo. Vienas komandos lyderių galėjo sureguliuoti pakrikusį „Rockets“ žaidimą trečiajame kėlinyje ir sustiprinti gynybą prieš iššovusį Stepheną Curry.

Pats „Warriors“ pergalės kalvis negalėjo paaiškinti, kodėl jam taip gerai sekasi žaisti trečiajame kėlinyje.

„Akivaizdu, kad šioje serijoje geriausiai žaidžiau būtent trečiajame kėlinyje. Čia atkrintamosios. Visada sakau, kad privalome išlikti ryžtingi ir niekada nepasiduoti iki pabaigos. Po pertraukos išėjau susikaupęs ir pataikiau gerus metimus, atsipalaidavau ir galėjau žaisti dar geriau“, – kalbėjo S.Curry.

Tu gyveni ir miršti prie tritaškio linijos.

„Warriors“ lyderis pabrėžė, kad tai ypatingas pasiekimas: „Apie tai kalbėjome po penktų rungtynių. Mes buvome priremti prie sienos, neturėjome aikštės pranašumo. Mums taip dar nėra buvę. Tai tikras įrodymas, kaip sunku yra žaisti finale.“

„Warriors“ treneris Steve'as Kerras siuto ant komandos pirmoje rungtynių pusėje ir pertraukos metu pasakė savo komandai, kad jos neatpažįsta.

„Mūsų talentas išryškėjo po pertraukos. Tai taip paprasta. Mes turime tris geriausius metikus NBA. Jie visi iššovė skirtingu metu antroje rungtynių pusėje“, – aiškino S.Kerras.