2021 04 07

Rungtynių pradžioje siautėjęs J.Valančiūnas padėjo „Grizzlies“ pergalės pamatus

Jonas Valančiūnas nuostabiai sužaidė rungtynių pradžią, buvo vienas naudingiausių savo komandoje, o lietuvio atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (25-23) išvykoje 124:112 (37:34, 26:23, 33:32, 28:23) nugalėjo „Miami Heat“ (26-25).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

J.Valančiūnas per 27 minutes pelnė 20 taškų (6/8 dvit., 1/1 trit., 5/5 baud. met.), atkovojo 10 kamuolių, perėmė kamuolį, 2 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė.

Beje, net 15 taškų JV suvertė pirmajame rungtynių kėlinyje.

Kai lietuvis buvo aikštėje, „Grizzlies“ pelnė 6 taškais daugiau nei „Heat“.

Lietuvis jau 17-oje iš eilės rungtynių sugriebė dviženklį kamuolių skaičių, tai buvo jo 35-asis sezono dvigubas dublis.

Dillonas Brooksas buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose su 28 taškais.

Vien per trečiąjį kėlinį D.Brooksas pelnė 23 taškus. Tai yra antras rezultatyviausias „Grizzlies“ krepšininko pasirodymas per kėlinį istorijoje.

Pralaimėjusiems Jimmy Butleris pelnė 28 taškus, Bamas Adebayo pridėjo 18.

„Grizzlies“ nutraukė Majamio komandos ketverių iš eilės laimėtų rungtynių seriją. Prieš tris savaites Memfio krepšininkai taip pat sustabdė „Heat“ seriją, kuri tada buvo ilgesnė – penkių pergalių.

Kertinis momentas buvo ketvirtojo kėlinio pradžia, kurios metu „Grizzlies“ laimėjo keturių minučių atkarpą 13:5 ir padidino skirtumą iki 109:94.

Kitas rungtynes Memfio krepšininkai žais trečiadienį, kai išvykoje susitiks su „Atlanta Hawks“.

„Heat“: J.Butleris 28, T.Herro 19, B.Adebayo 18 (10 atk. kam., 10 rez. perd.), V.Oladipo 16, D.Robinsonas 14.

„Grizzlies“: D.Brooksas 28, J.Valančiūnas 20 (10 atk. kam.), K.Andersonas 19, D.Bane'as 15, X.Tillmanas 11, J.Morantas 10.