2016 01 05

Su LeBronu Jamesu susitikęs Jonas Valančiūnas Klivlandą paliko nuleidęs galvą

Jonas Valančiūnas po traumos žaidžia stabiliai, tačiau šį kartą toks jo žaidimas nepadėjo „Toronto Raptors“ ekipai išvengti pralaimėjimo. Kanadiečiai svečiuose neprilygo „Cleveland Cavaliers“ krepšininkams 100:122 (29:33, 27:25, 22:32, 22:32).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.
NBA | „Cleveland Cavaliers“ – „Toronto Raptors“ 122:100 | Valančiūnas 9+8

Lietuvis žaidė ilgiausiai nuo lūžusio kairės rankos bevardžio piršto traumos. Per 27 minutes jis pelnė 9 taškus (4/8 dvit., 1/3 baud.), atkovojo 8 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, kartą suklydo.

Jam būnant aikštėje, „Raptors“ praleido 20 taškų daugiau nei įmetė. Tai – prasčiausias rezultatas visoje komandoje.

„Raptors“ tris kėlinius mynė „Cavaliers“ žaidėjams ant kulnų, bet NBA vicečempionai prieš pat ketvirtąjį kėlinį spurtavo 21:9 ir atitrūko 90:78. Prie šio spurto labiausiai prisidėjo du kartus krepšį dėjimu sudrebinęs ir tritaškį pataikęs L.Jamesas.

„Raptors“ neturėjo kuo stabdyti LeBrono, nes pagrindinis lengvasis krašto puolėjas DeMarre Carrollas dėl skaudančio kelio praleido susitikimą.

Beje, L.Jamesas buvo tausojamas ir ketvirtajame kėlinyje nepakilo nuo suolo. Iš viso jis pelnė 20 taškų.

Geriausias sezono rungtynes sužaidė „Cavaliers“ įžaidėjas Kyrie Irvingas, pelnęs 25 taškus. Tai jam buvo šeštosios rungtynės po sunkios kelio traumos, dėl kurios jis nežaidė pusmetį.

K.Irvingui puikiai talkino 24 taškus įmetęs J.R.Smithas, kurie visi surinkti vien aštuoniais tolimais metimais.

Beje, ketvirtąsias rungtynes iš eilės starto penkete pradėjo Tristanas Thompsonas, pakeitęs rusą Timofejų Mozgovą. Po šios korekcijos „Cavaliers“ dar nepralaimėjo.

„Cavaliers“ šventė 10-ąją pergalę per 12 pastarųjų rungtynių.

„Raptors“ su „Cavaliers“ susitiko antrą kartą šį sezoną. Pirmąją dvikovą Toronte 103:99 laimėjo „Raptors“.

„Raptors“ (21-15): Kyle'as Lowry 23 (10 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 19, Patrickas Pattersonas 15, Bismackas Biyombo 10.

„Cavaliers“ (23-9): Kyrie Irvingas 25 (8 rez. perd.), J.R.Smithas 24 (8/14 trit.), LeBronas Jamesas 20 (7 rez. perd.), Tristanas Thompsonas (11 atk. kam.) ir Kevinas Love po 14, Matthew Dellavedova 11.