-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2020 08 01

Su trenksmu startavusį Joną Valančiūną sustabdė ne varžovai, o pražangos

Jonas Valančiūnas triukšmingai pradėjo pirmąsias prasitęsusio NBA reguliariojo sezono rungtynes, tačiau iš žaidimo jį „išėmė“ pražangos, o lietuvio atstovaujami „Memphis Grizzlies“ (32-34) svarbiame mače po pratęsimo nusileido „Portland Trail Blazers“ (30-37) – 135:140 (30:35, 30:33, 36:25, 28:31, 11:16).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Pirmą kartą po 143 dienų pertraukos reguliariojo sezono susitikimą žaidęs JV grįžo užtikrintai – lietuvis pelnė pirmuosius 5 „grizlių“ taškus ir iš karto įsitaisė rezultatyviausio komandos žaidėjo vietoje.

Nors Portlando ekipa prieš J.Valančiūną statė galingus aukštaūgius – po sunkios traumos pasveikusį Jusufą Nurkičių ir Hassaną Whiteside'ą, – lietuviui tai buvo nė motais.

Jis dar per pirmąjį kėlinį surinko 12 taškų, o antrojo ketvirčio pradžioje savo sąskaitoje turėjo jau 16 taškų. Deja, tuomet prie lietuvio pavardės užsidegė pavojingas skaičius.

J.Valančiūnas dar antrojo kėlinio pradžioje nesugebėjo apsiginti be pražangos prieš J.Nurkičių, o po kelių akimirkų bosnį „pavaišino“ alkūne bandydamas užsiimti poziciją puolime – teisėjo užfiksuota pražanga lietuviui buvo jau trečioji, ilgam pasodinusi „Grizzlies“ centrą ant atsarginių suolo.

„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas

Išvengti arbitrų švilpukų JV nepavyko ir po ilgosios pertraukos – vos po minutės trečiajame kėlinyje lietuvis užsidirbo ketvirtąją pražangą, o po dviejų minučių ketvirtajame gavo ir penktąją, vėl ilgam laikui sėsdamas ant suolo ir likdamas su tais pačiais, vos per 11 minučių pirmoje rungtynių pusėje, pelnytais 16 taškų.

Įdomu tai, kad rungtynėse arbitru dirbo ir lietuvis – vienintelis NBA teisėjaujantis Lietuvos atstovas Gediminas Petraitis. Tiesa, jis savo neskriaudė – visas penkias pražangas J.Valančiūnui užfiksavo amerikiečiai Billas Kennedy ir Davidas Guthrie.

Rungtynių pabaigoje aikštelėje daugiau taip ir nebepasirodęs J.Valančiūnas iš viso spėjo sužaisti vos daugiau nei 14 minučių, per kurias pataikė visus tris dvitaškius, vienintelį mestą tritaškį ir 7 baudų metimus iš 8.

Be to, lietuvis atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir du kartus suklydo.

Be J.Valančiūno didžiąją rungtynių dalį kovoję „grizliai“ dar pirmajame kėlinyje atsiliko nuo „Trail Blazers“, o antrajame ketvirtyje turėjo ir rekordinį deficitą – Memfio komanda atsiliko 42:54.

Trečiajame kėlinyje „Grizzlies“ sugebėjo perimti iniciatyvą, kai įsismarkavusio ir 9 taškus iš eilės pelniusio Ja Moranto vedama komanda spurtavo net 15:0 bei deficitą pavertė dviženkle persvara – 92:81.

Ketvirtajame kėlinyje likus mažiau nei 4 minutėms „grizliai“ dar pirmavo 112:103, bet turnyrinėje lentelėje juos persekiojantys varžovai sugebėjo išplėšti pratęsimą – Carmelo Anthony lemiamu metu pataikė du tritaškius, o komandoms teko žaisti papildomas penkias minutes – 124:124.

Per jas „Trail Blazers“ buvo gerokai pranašesni. Portlando krepšininkai pratęsimą pradėjo pelnydami 11 taškų be atsako ir išlaikę susikrautą pranašumą pasiekė svarbią pergalę.

Tiek „Grizzlies“, tiek „Blazers“ žaidėjai prieš susitikimą skambant JAV himnui kartu priklaupė ant vieno kelio – taip išreikštas solidarumas „Black Lives Matter“ judėjimui.

Ant J.Valančiūno marškinėlių per susitikimą vietoje pavardės buvo užrašyta socialinė žinutė – „Equality“ (liet. lygybė).

„Grizzlies“ net ir po pralaimėjimo Vakarų konferencijoje išlieka aštunti, bet norėdami išvengti papildomų rungtynių kovoje dėl vietos atkrintamosiose varžybose, Memfio žaidėjai privalo nuo artimiausių varžovų atsiplėšti bent keturiomis pergalėmis.

Šiuo metu artimiausi „grizlių“ oponentai yra būtent „Trail Blazers“, užimantys 9-ąją vietą.

„Grizzlies“: Jarenas Jacksonas 33 (6/15 trit.), Ja Morantas 22 (11 rez. perd.), Brandonas Clarke'as 21 (7/8 dvit.), Jonas Valančiūnas 16, Dillonas Brooksas 15.

„Trail Blazers“: CJ McCollumas 33 (6 rez. perd.), Damianas Lillardas 29 (9 rez. perd.), Carmelo Anthony 21, Jusufas Nurkičius 18 (9 atk. kam., 6 blk.), Gary Trentas 17.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?