2018 05 06

Sugadintas Jono gimtadienis – „Raptors“ kaltino teisėjus ir nusilenkė LeBronui

Gegužės 6 dieną Jonas Valančiūnas švenčia 26-ąjį gimtadienį, tačiau lietuviui džiaugtis bus sunku. „Toronto Raptors“ puolėjas ir trečiųjų pusfinalio serijos rungtynių metu su „Cavaliers“ džiugino režisierius savo iškalbingomis reakcijomis į LeBrono Jameso šūvius.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Serijai persikėlus į Klivlandą „Cavaliers“ jau pirmauja 3:0, o tokios persvaros NBA istorijoje dar niekas nebuvo panaikinęs.

Toronto žiniasklaida jau laidoja „Raptors“ sezoną ir spėlioja, ką reiks daryti toliau. Šį sezoną „Raptors“ strategija keitėsi iš esmės, bet ir to neužteko, kad įveiktų LeBroną.

Sezonui einant šuniui ant uodegos įtampa „Raptors“ stovykloje kaista. Po trečio pralaimėjimo nepasitenkinimą reiškė DeMaras DeRozanas, kuris ketvirtąjį kėlinį praleido ant suolo ir tepelnė 8 taškus. Jonas Valančiūnas taip pat tik akimirkai buvo išleistas į aikštę lemiamo kėlinio metu.

Lietuvis per 20 minučių spėjo pelnyti 10 taškų ir atkovoti 11 kamuolių.

Prieš sėsdamas ant suolo D.DeRozanas pataikė tik 3 metimus iš 12-os, o „Raptors“ atsiliko 16 taškų. „Cavaliers“ strategas Tyronnas Lue atskleidė, kad toks buvo planas – stabdyti D.DeRozaną ir leisti žaisti Kyle'ui Lowry, kuris pelnė 27 taškus.

Toronto klubui pavyko išlyginti rezultatą, tačiau LeBronas Jamesas įspūdingu metimu išplėšė pergalę. Į jį iškalbingai sureagavo J.Valančiūnas.

Pats L.Jamesas tikino, kad metimas buvo sudėtingas: „To metimo sudėtingumo lygis buvo aukštas. Nebandykite to namuose.“

„Tai nepaprastai skaudu. Aš tik noriu žaisti ir padėti savo komandai. Tikrai užknisa tiesiog žiūrėti... Turime pagirti atsarginius. Jie tikrai kovojo ir suteikė mums šansą laimėti. Tačiau niekada nenori pralaimėti ir dar taip prastai žaisti, kaip aš šiandien žaidžiau“, – po rungtynių kalbėjo D.DeRozanas.

„Raptors“ treneris Dwane'as Casey atsisakė komentuoti sprendimą pasodinti savo žvaigždę ant suolo.

„Jam buvo sunki naktis, bet jis nėra mūsų pralaimėjimo priežastis. Mes esame profesionalai. Turime dar vienas rungtynes ir mūsų garbė yra pavojuje. Mūsų sezonas“, – kalbėjo treneris.

D.Casey pabrėžė, kad planas paskutinėje atakoje buvo neleisti mesti LeBronui: „Turėjome jį užspausti ir priversti metimą patikėti kam nors kitam. Tačiau jis yra puikus žaidėjas, o puikūs žaidėjai atlieka puikius metimus.“

Antrojo kėlinio pabaigoje Serge'as Ibaka įdėjo į krepšį po Kyle'o Lowry perdavimo, bet LeBronas privertė teisėjus apsigalvoti ir neįskaityti metimo, tai įsiutino D.Casey.

„Raptors“ treneris priekaištavo teisėjams: „Žinau, kad lygai tai nepatiks. Bet manau, kad antrajame kėlinyje jie suklydo. Nežinau, ar tai nulėmė rungtynes, bet tikrai padarė joms įtaką.“