2020 01 06

Sužvėrėjo: nesulaikomas Jonas Valančiūnas tempė „Grizzlies“ į pergalę

Jonas Valančiūnas sužaidė nuostabias rungtynes, kaip reikiant įsišaudė iš toli, o jo atstovaujamas „Memphis Grizzlies“ klubas (15-22) išvykoje 121:114 (27:31, 35:26, 34:20, 25:37) nugalėjo „Phoenix Suns“ (14-22).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

JV per 27 minutes suvertė net 30 taškų, pataikęs 9 dvitaškius iš 12 ir net 3 tritaškius iš 4. Beje, trys tritaškiai per rungtynes yra pakartotas lietuvio karjeros rekordas.

30 arba daugiau taškų J.Valančiūnas šį sezoną surinko jau trečią kartą. Priminsime, kad jo karjeros rekordas yra 34 taškai.

Vidurio puolėjas taip pat atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, blokavo 2 metimus, 2 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Nors komanda laimėjo, o JV buvo rezultatyviausias, jam būnant aikštėje varžovai pelnė tašku daugiau nei „Grizzlies“.

Dillonas Brooksas buvo geriausias J.Valančiūno pagalbininkas – pelnė 19 taškų.

Memfio krepšininkai persvarą turėjo visą antrą rungtynių pusę, o po trijų kėlinių jautėsi itin patogiai – 96:77.

Tiesa, paskutinėmis minutėmis „Suns“ kiek priartėjo, bet tada du iš eilės D.Brookso tritaškiai nuramino įsiaudrinusius varžovus.

Devinas Bookeris pralaimėjusiems pelnė net 40 taškų.

„Gzizzlies“ iškovojo antrąją pergalę per dvi dienas. Šeštadienio vakarą Memfio krepšininkai pateikė sensaciją, kai 140:114 nupūtė „Los Angeles Clippers“.

Po antros pergalės iš eilės J.Valančiūno atstovaujama ekipa pakilo į devintąją vietą Vakarų konferencijoje.

„Suns“: D.Bookeris 40, K.Oubre 17 (10 atk. kam.), D.Aytonas 14 (12 atk. kam.).

„Grizzlies“: J.Valančiūnas 30 (8 atk. kam.), D.Brooksas 19 (5/11 trit.), J.Jacksonas 15 (8 atk. kam.), J.Morantas 13 (7 rez. perd.).