2019 03 19

Teksase – istorinis D.Nowitzkis, trigubas L.Dončičiaus dublis ir „Mavericks“ nesėkmė

Dirkas Nowitzkis rezultatyviausių krepšininkų sąraše aplenkė Wiltą Chamberlainą, Luka Dončičius surinko trigubą dublį, tačiau „Dallas Mavericks“ (28-42) ekipa namuose per pratęsimą 125:129 (34:28, 25:21, 20:35, 31:26, 15:19) krito prieš „New Orleans Pelicans“ (31-42).
Dirkas Nowitzkis ir Luka Dončičius
Dirkas Nowitzkis ir Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

D.Nowitzkis surinko 8 taškus ir per savo karjerą jau yra pelnęs 31 424 taškus.

Jis visų laikų rezultatyviausių krepšininkų sąraše aplenkė W.Chamberlainą (31 419 taškų).

Dabar 40-metį vokietį lenkia tik Kareemas Abdul-Jabbaras, Karlas Malone'as, Kobe Bryantas, LeBronas Jamesas ir Michaelas Jordanas.

D.Nowitzkis yra vienintelis NBA žaidėjas, kuris vienoje komandoje išbuvo 21 sezoną. Spėjama, kad tai bus paskutinis jo sezonas, tačiau pats veteranas yra viešai pareiškęs, jog norėtų likti NBA dar vieniems metams.

„Jis nusipelnė visko, kas vyksta, – po rungtynių apie komandos draugą kalbėjo Luka Dončičius. – Tiesiog nuostabu, kokių jis dalykų pasiekė, o šis jam yra labai svarbus.“

Rezultatyviausias su 30 taškų nugalėtojų gretose buvęs Julius Randle'as 11 taškų pelnė per paskutines 3 su puse ketvirtojo kėlinio minutės.

L.Dončičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, kai iki lemiamo kėlinio pabaigos buvo likusios 1,9 sekundės ir išlygino rezultatą 110:110, o J.Randle'as, turėjęs progą išplėšti pergalę, buvo netikslus.

Iš viso L.Dončičius per 39 minutes pelnė 29 taškus (9/19 dvit., 1/7 trit., 8/11 baud. met.), atkovojo 13 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Šia pergale „Pelicans“ nutraukė šešių iš eilės nesėkmių seriją.

Mavericks“: L.Dončičius 29 (13 atk. kam., 10 rez. perd.), T.Hardaway'us 21, D.Powellas 16 (8 atk. kam.), J.Brunsonas 14.

„Pelicans“: J.Randle'as 30, A.Davisas 20, E.Paytonas (10 atk. kam., 11 rez. perd.) ir F.Jacksonas po 19.

„Phoenix Suns“ – „Chicago Bulls“ 101:106

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams