2018 05 02

„Vagystę“ surengęs LeBronas Jamesas: „Valančiūnas mums spardė užpakalius“

„Toronto Raptors“ ir Jonas Valančiūnas jau laikė pergalę rankose. Jie kontroliavo pirmųjų NBA Rytų konferencijos pusfinalio serijos rungtynių baigtį. Bet kai lemiamą akimirką tiesiog reikėjo įkišti kamuolį į skylę, jis niekaip joje neatsidūrė. Torontas jaučiasi apiplėštas, o LeBronas Jamesas – smarkiai gavęs į užpakalį nuo lietuvio, bet pasprukęs sveikas ir laimingas.
Jonas Valančiūnas ir LeBronas Jamesas
Jonas Valančiūnas ir LeBronas Jamesas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Bandėme daug įvairiausių žaidėjų, daug skirtingų gynybos situacijų. Bet Valančiūnas trečiajame kėlinyje mums spardė užpakalius“, – ištrūkęs iš pirmųjų rungtynių su pergale po pratęsimo 113:112 neslėpė LeBronas Jamesas.

Trečiajame ketvirtyje J.Valančiūnas į „Cavaliers“ krepšį suvertė 13 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Iš viso jo statistikos eilutę puošė 21 taškas ir 21 atkovotas kamuolys.

Bet ketvirtajame kėlinyje Jonas ir visa „Raptors“ komanda užbuksavo ir paleido pergalę.

„Laimei, Valančiūnas atrodė kiek pavargęs ketvirtajame kėlinyje. Jis turėjo 6–7 geras progas, bet tie metimai neįkrito“, – pridūrė L.Jamesas.

Geriausiai „Raptors“ ketvirtąjį kėlinį iliustravo epizodas baigiantis pagrindiniam rungtynių laikui, kai šeimininkai turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet bent keliskart prametė iš po krepšio.

Ten už galvos griebėsi ir J.Valančiūnas, atsidūręs per centimetrą nuo vakaro herojaus statuso.

„Mes pavogėme šią pergalę“, – neslėpė net „Cavaliers“ treneris Tyronnas Lue.

LeBronas Jamesas pataikė tik 12 metimų iš 30, žaidė labai vidutinišką mačą, o visa „Cavaliers“ komanda pirmą kartą atsidūrė priekyje tik per pratęsimą, bet vis tiek sugebėjo pergalingai pradėti seriją.

Tie paskutiniai metimai vaidensis Valančiūnui.

Nuotaikos Toronte tokios, kad tai ne „Cavaliers“ laimėjo pirmąjį susitikimą, o „Raptors“ pralaimėjo šias rungtynes.

„Be abejonės, – ar nesijaučia apvogtas, nė nesudvejojęs pritarė DeMaras DeRozanas, vienintelis rezultatyvumu pranokęs J.Valančiūną (22 tšk.). – Turėjome daug progų užbaigti šias rungtynes. Turėjome puikių progų, bet negalėjome įmesti – tie metimai buvo tiesiog išspjauti lauk. Bet taip jau būna. Suprantame, ką turėsime gerinti kitose rungtynėse.“

„Mes esame tikrai geresni. Geresni, nei atrodėme tose situacijose. Nežinau, kas tai – nervai ar kas, bet mes tiesiog patys sau šovėme į koją, – vaizdžiai „Raptors“ pralaimėjimą apibūdino treneris Dwane'as Casey. – Norėsiu pamatyti, kiek prametėme lengvų metimų. Nesvarbu, prieš ką bežaistum, tokiame lygyje tokių pramesti negalime. Iki kitų rungtynių turime nušlifuoti savo žaidimo detales.“

Tiesa, daug gerų žodžių spaudos konferencijoje buvo skirta ne tik vagystei, bet ir J.Valančiūnui.

Iškalbingas buvo ne tik L.Jameso pasisakymas apie apspardytą jo užpakalį.

„Jonas sužaidė tikrai gerai. Nors buvo laisvas ir prametė keletą metimų, Jonas žaidė tikrai gerai, – centrą gyrė D.Casey. – „Cavaliers“ turėjo brangiai sumokėti už tą žemą penketą. Mes ir toliau tęsime šį planą. Jonas turi pranašumą po krepšiu ir toje pozicijoje atliko didžiulį darbą.“

Nors ketvirtajame kėlinyje J.Valančiūnas pataikė tik 1 metimą iš 7, D.Casey nesureikšmino Tristano Thompsono gynybos. Būtent šiam „Cavaliers“ aukštaūgiui dengiant lietuvį, mūsiškis tepelnė 2 taškus.

Atrodo, T.Thompsonas buvo vienintelis, galėjęs pristabdyti Joną. Prieš Keviną Love'ą ir Jeffą Greeną lietuvis atrodė lyg Shaquille'as O'Nealas.

„Galime prisikabinti prie kelių epizodų gynyboje, tačiau skaičiai rodo, kad kai Jonas buvo aikštėje, Torontui buvo gerai. Jonas buvo geriausias komandoje pagal atkovotus kamuolius, +/– statistiką, blokus ir rezultatyvumo efektyvumą“, – J.Valančiūną gyrė „Toronto Sun“ žurnalistas Ryanas Wolstatas, už rungtynes įrašęs centrui A su minusu. Geresnio balo nusipelnė tik A gavęs Kyle'as Lowry.

„JV pradėjo puikiai“, – neslėpė pats K.Lowry, išskyręs labai agresyvų žemų „Cavaliers“ penketų atakavimą.

Tokį pat balą lietuviui skyrė ir „Raptors Republic“.

„Žaidė kaip žvėris ir „Cavaliers“ jam nerado atsakymų. Žmonės sako, kad jis strigo ketvirtajame kėlinyje, bet aš pasakyčiau, jog jis tiesiog prametė puikius metimus. Štai todėl ta jo statistika taip prastai atrodė ketvirtajame ketvirtyje. Jis turėjo mesti netgi dar daugiau, kadangi kartais komandos puolimas lemiamu metu atrodydavo kaip akmenukų mėtymas į vandenyną. Didžiulis atkovotų kamuolių skaičius ir vienintelė stabili grėsmė „Cavaliers“ gynybai. Tačiau tie paskutiniai metimai jam vaidensis“, – rašė Zaras Siddiqi.

Pats J.Valančiūnas po rungtynių buvo susikrimtęs, bet nenukabino nosies.

„Taip jau būna. Tai krepšinis – kartais kamuolys nekrenta į skylę. Vienądien pataikai viską, kitą – prameti viską. Nežinau... Mes tiesiog prametėme gerus metimus. Tai buvo svarbiausia, – tvirtino J.Valančiūnas. – Jie agresyviai gynėsi, bet tai daugiausia mūsų kaltė. Turime geriau išpildyti atakas, tiesiog įmesti. Mes turėjome laimėti.

Serija čia – niekas nesibaigė. Tai tik vienerios rungtynės. Mes esame geros formos. Jie tikrai nebuvo už mus kur kas geresni. Turime pataisyti kai kurias klaidas, pataikyti ir viskas bus gerai.“