2020 01 13

„Warriors“ gynybą talžęs Jonas Valančiūnas sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių

Jonas Valančiūnas pademonstravo, jog NBA lygoje vis dar gali būti nesustabdoma jėga. „Golden State Warriors“ (9-32) prieš lietuvį nerado jokių priešnuodžių, o JV atstovaujami „Memphis Grizzlies“ (18-22) NBA vicečempionus sudorojo 122:102 (27:26, 33:33, 35:17, 27:26).

J.Valančiūnas aikštėje praleido beveik 29 minutes, per kurias pelnė net 31 tašką (12/15 dvit., 1/2 trit., 4/5 baud.), atkovojo 19 kamuolių (iš jų 9 – puolime), atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, blokavo 2 varžovų metimus, tris sykius suklydo ir nė karto neprasižengė.

Iki sezono rezultatyvumo rekordo uteniškiui pritrūko vos taško, o 19 po krepšiais susirinktų kamuolių yra aukščiausias JV sezono rodiklis.

Bent 31 tašką ir 19 atkovotų kamuolių J.Valančiūnas surinko vos antrą kartą karjeroje.

Sėkmingiau jis pasirodė tik praėjusio sezono pabaigoje, kai jau vilkėdamas „Grizzlies“ aprangą Fynikse pasižymėjo 34 taškais ir 20 sugriebtų kamuolių.

Lietuvis itin sėkmingai rungtyniavo antrajame ir trečiajame kėliniuose.

Po pirmojo pasirodymo aikštėje mačo pradžioje J.Valančiūnas savo sąskaitoje turėjo 2 taškus ir 4 atkovotus kamuolius, tačiau per antrąją atkarpą lyg magnetas traukė kamuolius ir pasižymėjo 12 taškų bei 7 atkovotais kamuoliais.

Dar sėkmingiau Lietuvos rinktinės centras pasirodė iškart po ilgosios pertraukos, kai per trečiąjį kėlinį surinko net 15 taškų, sugriebė 5 kamuolius ir iš aikštės Memfio sirgalių buvo palydėtas griausmingas aplodismentais.

„Kai viską darai su energija, žaisti tampa kur kas lengviau, – po mačo kalbėjo jo herojus. – Viską darėme energingai, pasitikėdami savimi, o tai mums atnešė pergalę. Šiandien jaučiausi tikrai gerai.“

Būtent trečiasis kėlinys iš karto po ilgosios pertraukos šiose rungtynėse tapo kertiniu.

„Grizliai“ per ilgąją pertrauką pirmavo dar tik 60:59, tačiau grįžę iš rūbinės šeimininkai nustelbė San Francisko komandą laimėdami trečiąją atkarpą 35:17 ir prieš lemiamą ketvirtį jau užtikrintai pirmaudami – 95:76.

18-ąjį kartą iš viso bei penktą kartą iš eilės laimėjusi Memfio ekipa išlieka išsvajotame Vakarų konferencijos aštuonete, garantuojančiame patekimą į atkrintamąsias varžybas.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 31 (12/15 dvit., 19 atk. kam.), Jarenas Jacksonas 21 (3/6 trit.), Ja Morantas (3/10 dvit., 10 rez. perd., 7 atk. kam.), Graysonas Allenas (3/3 trit.) ir Tyusas Jonesas po 11, De'Anthony Meltonas 10.

„Warriors“: D'Angelo Russellas 34 (5/9 trit., 7 atk. kam.), Alecas Burksas (3/10 dvit.) ir Jordanas Poole'as (4/9 trit.) po 13, Omari Spellmanas 12 (3/3 trit.), Ericas Paschallis 10 (5 per. kam.).