2021 07 31

NBA žaidėjai pergalių negarantavo: Italija eliminavo Nigeriją iš olimpinių žaidynių

Labai solidžią sudėtį iš NBA rungtyniaujančių krepšininkų išrikiavusi Nigerijos krepšinio rinktinė Tokijo olimpines žaidynes palieka be pergalių. Afrikos atstovai lemiamame B grupės mūšyje 71:80 (17:29, 22:11, 24:16, 8:24) nusileido Italijai, kuri užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.
Achille Polonara
Achille Polonara / „Scanpix“ nuotr.

Labai svarbios B pogrupio rungtynės priminė tikrus amerikietiškus kalnelius.

Nuostabiai startavę italai per pusę pirmojo ketvirčio susikrovė dviženklį pranašumą (17:5), kuris ištirpo netgi dar greičiau, nei buvo susikurtas.

Italijos rinktinė antrą kėlinį pradėjo turėdama +12, bet pagaliau iš tolimojo nuotolio užsikūrę varžovai per pirmąsias keturias minutes deficitą nurėžė iki minimumo.

Po pertraukos Senojo žemyno atstovams pavyko nežymiai atitrūkti (46:39), tačiau tuomet rungtynių svarstyklės ir vėl persisvėrė į kitą pusę – Nigerijos spurtas ir pasitinkant lemiamą ketvirtį jau jie buvo priekyje rezultatu 63:56.

Ketvirtas kėlinys – dar vienas įvykių posūkis. Jį italai pradėjo spurtu net 17:1 ir vėl perėmė žaidimo kontrolę. Nors Nigerija aktyviai priešinosi, pergalės iškovoti jiems nepavyko – lemiamą tritaškį jiems likus 29 sek. dūrė Nico Mannionas.

Su 2 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu B grupėje finišavusi Italija tikrai nenukris žemiau antrosios pozicijos, o tai reiškia, kad Meo Sachetti kariauna iškovojo tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį.

Italai gali užimti pirmą vietą, jei kitame mače Vokietija ne didesniu nei 17 taškų skirtumu įveiks Australiją.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nigerijos krepšinio rinktinė

Nigerijai šios olimpinės žaidynės – didelis nusivylimas. Mike'as Brownas į Tokiją atsivežė net 8 NBA krepšininkus, o pasiruošime įveikė JAV rinktinę, tačiau čia neiškovojo nė vienos pergalės.

„Sacramento Kings“ puolėjas Chimezie Metu jiems susmeigė net 6 tritaškius iš 7 ir surinko 22 taškus ir net 32 naudingumo balus, o ekipos lyderis Jordanas Nwora pridėjo 20, tačiau jiems trūko didesnės kitų pagalbos.

Neskaitant dviženklį taškų skaičių surinkusio Jahlilo Okaforo, likę Nigerijos krepšininkai pelnė vos 15 taškų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Italijos krepšinio rinktinė

Nuaidės finalinei rungtynių sirenai pergalės šokį sušokusiai Italijai 15 taškų pelnė Nicolo Melli, 14 – Nico Mannionas, 13 – Achilles Polonaros sąskaitoje.

Priminsime, kad olimpiniame krepšinio turnyre italai varžosi pirmą kartą po 17 metų pertraukos. 2004 metais Atėnuose Italija iškovojo olimpinį sidabrą.

Italijos krepšinio rinktinė: Nicolo Melli 15 (5 atk. kam.), Nico Mannionas 14, Achille Polonara 13 (5 atk. kam.), Simone Fontecchio 12 (4 rez. perd.), Stefano Tonutas 10.

Nigerijos krepšinio rinktinė: Chimezie Metu 22 (6/7 trit., 10 atk. kam., 32 naud. bal.), Jordanas Nwora 20, Jahlilas Okaforas 14 (7/8 dvit., 8 atk. kam., 17 naud. bal.).