Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 19d. 17:09

Birželį Lietuvoje vėl vyks Pasaulio viktorinos čempionatas, dalyvauti kviečiami visi norintys

Pasaulio viktorinos čempionatas Ar žinai?
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Pasaulio viktorinos čempionatas

Birželio 1 d. (šeštadienį) šešiuose Lietuvos miestuose jau dvyliktą kartą vyks visiems smalsiems ir intelektualinius žaidimus mėgstantiems žmonėms skirtas tarptautinis renginys – Pasaulio viktorinos čempionatas (PVČ). Renginio organizatoriai šioje proto ir žinių šventėje jėgas išbandyti kviečia ir lietuvius.

Kasmet pirmąjį birželio šeštadienį vykstantis PVČ – tarptautinė, 5 žemynuose, per 40 šalių ir per 100 miestų visame pasaulyje rengiama viktorina.

Jos dalyviai viktorinos dieną atsakinėja į tuos pačius klausimus, išverstus į vietos kalbas. Dalyviai varžosi individualiai, kiekvienas už save.

Tarp šalių, kuriose vyksta viktorina – ir Lietuva, kurioje klausimai pateikiami lietuvių kalba. Iš viso dalyviai turės atsakyti į 240 klausimų. Visiškai tokie patys klausimai, tik išversti į vietines kalbas, bus pateikti visų dalyvaujančių valstybių žaidėjams.

Klausimai bus suskirstyti į 8 temas – kultūra, istorija, pramogos, sportas, gyvenimas, komunikavimas, pasaulis, mokslas. Visi 240 klausimų bus padalinti į 2 kėlinius po 120 klausimų. Vienas kėlinys truks valandą. Atsakymus dalyviai turės užrašyti ant popieriaus lapų.

„Pasaulio viktorinos čempionato klausimai – įdomūs, įvairūs, kruopščiai kuriami tarptautinės kūrėjų komandos. Čia nebūna dalyvių, kurie žinotų viską, tačiau kiekvienas dalyvis žino kažką, o išeina sužinoję dar daugiau. Šis renginys – tarsi masinis bėgimas, į kurį verta ateiti ne tam, kad laimėtum, bet tam, kad išbandytum save, smagiai pasivaržant tiek su draugais, tiek su oponentais iš viso pasaulio“, -sako PVČ organizatorius Lietuvoje Augustinas Žemaitis.

Renginys Lietuvoje yra nemokamas, o dalyvauti jame gali kiekvienas norintis, tereikia užsiregistruoti. Viktorinos pradžia Lietuvoje – 13 val.

Renginys truks kelias valandas. Vilniuje viktorina vyks Mykolo Romerio universiteto didžiojoje auditorijoje, Kaune – miesto savivaldybėje. Kitų miestų vietos bus paskelbtos netrukus.

Norinčius dalyvauti PVČ organizatoriai kviečia registruotis el. paštu viktorinos@gmail.com. Registruojantis reikia nurodyti vardą, pavardę, amžių, profesiją, kokiose dar viktorinose dalyvaujate ir miestą, kuriame dalyvis nori dalyvauti.

Daugiau informacijos galite rasti puslapyje http://pvc.protu.lt/.

Būtent PVČ įkvėpė ir 15min dvejus metus iš eilės organizuojamą Nacionalinę viktoriną.

Šio renginio formatas yra visiškai toks pats kaip ir PVČ, skiriasi tik klausimų pobūdis – Nacionalinėje viktorinoje visi klausimai apie Lietuvą ir pritaikyti lietuviams, o PVČ visi klausimai yra apie visą pasaulį ir pritaikyti žaidėjams iš viso pasaulio. Tad Nacionalinės viktorinos dalyviams turėtų būti įdomu išbandyti savo jėgas ir PVČ.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:30
02:16
01:00

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"