Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 27d. 12:58

Gulagai, žvejyba ir šachmatai: kiek ir kokių knygų parašė Seimo nariai

Pirmieji Seimo rūmai Tik prenumeratoriams
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Pirmieji Seimo rūmai
BBC 2013 m. rašė, kad islandai pagal parašomas knygas pirmauja pasaulyje: kas dešimtas islandas per savo gyvenimą parašo ir išleidžia po knygą. Lietuvos Seimo nariai produktyvumu lenkia islandus. Net 29 dabartinio Seimo nariai yra parašę ir išleidę bent po vieną knygą, ir jų temų spektras labai platus.

Portalas 15min kviečia sužinoti, kokias knygas yra parašę šios kadencijos Lietuvos Seimo nariai. Knygas, parašytas su bendraautoriais ar su kitų rašytojų pagalba, į sąraša irgi traukėme.

Ieškant informacijos apie Seimo narių parašytas knygas, remtasi Lietuvos nacionalinės bibliotekos (LNB) duomenų baze.

Konservatoriai rašė apie Gulagus, kalnus ir krepšinį

Kaip ir galima tikėtis, daugiausia Seimo narių, parašiusių bent po vieną knygą, galima rasti gausiausioje Seime Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijoje – 11. Daugiausiai knygų TS-LKD atstovai rašė apie politiką ir istoriją.

Viena rašiusių apie politiką – buvusi europarlamentarė Laima Andrikienė. 2019 m. išleista jos knyga „Europos saulėlydis atšaukiamas“, kurioje autorė dalijasi savo mintimis ir refleksijomis, abejonėmis ir įžvalgomis po darbo Europos parlamente, kur dirbo 13 metų. 2008 m. dienos šviesą išvydo ir jos atsiminimų knyga „Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu...“. Ši knyga suskirstyta į tris dalis – „Signatarė“, „Ministrė“ ir „Europarlamentarė“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

41:01
28:04
00:35

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"