Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 3d. 16:19

Įvyko Pasaulio viktorinos čempionatas, Lietuvoje aštuntąkart iš eilės triumfavo Š.Dirmeikis

Pasaulio viktorinos čempionatas Lietuvoje, 2019 m.
Organizatorių nuotr. / Pasaulio viktorinos čempionatas Lietuvoje, 2019 m.

Birželio 1-ąją Lietuvoje jau dvyliktą kartą įvyko Pasaulio viktorinos čempionato Lietuvos etapas. „Visuotinė viktorinų šventė“, – taip renginį vadina renginį organizuojančios Tarptautinės viktorinos asociacijos atstovas Lietuvoje Augustinas Žemaitis.

Pasaulio viktorinos čempionatas – tarptautinė, 5 žemynuose, per 40 šalių ir maždaug 150 miestų visame pasaulyje kartą metuose rengiama viktorina. Ji vyksta ir Lietuvoje.

Iš viso PVČ dalyviams kasmet pateikiama 240 klausimų, suskirstytų į 8 temas, dalyviai visame pasaulyje į juos atsakinėja tą pačią dieną. Šis renginys įkvėpė ir 15min organizuotą Nacionalinę viktoriną.

Šiemet, kaip ir kasmet, Pasaulio viktorinos čempionatas Lietuvoje pritraukė šimtus dalyvių. Dalyvių skaičiumi Lietuva lenkė daugelio kitų valstybių dalyvaujančiųjų skaičių ir rungėsi su tokiomis didžiosiomis valstybėmis kaip Indija ar Rusija. Šių metų pirmąją vasaros dieną čempionate Lietuvoje dalyvavo 304 žmonės.

Organizatorių nuotr. /Pasaulio viktorinos čempionatas Lietuvoje, 2019 m.
Organizatorių nuotr. /Pasaulio viktorinos čempionatas Lietuvoje, 2019 m.

Šiemet Lietuvoje čempionatas vyko Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose ir Biržuose.

Vilniuje, Mykolo Romerio universitete, dalyvių susirinko daugiausiai – 171. Kauno miesto savivaldybėje tuos pačius 240 klausimų krimto 79 žmonės, Šiaulių universitete – 21, Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje – 14, Mažeikių viešojoje bibliotekoje – 11, Biržuose – 10.

Lietuvoje jau aštuntais metais iš eilės čempionate triumfavo matematikas Šarūnas Dirmeikis, už savęs palikęs vicečempioną istoriką Žilviną Adomaitį, bronzą iškovojusį programuotoją Povilą Kripą ir daugelį kitų. Š.Dirmeikis triumfavo ir 2019 m. Nacionalinėje viktorinoje.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Nacionalinės viktorinos nugalėtojas Šarūnas Dirmeikis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Nacionalinės viktorinos nugalėtojas Šarūnas Dirmeikis

Kaune čempionu, kaip ir 2018 m., tapo geografas Almantas Steckevičius. Šiauliuose laurus nuskynė Rolandas Urnėžius, Panevėžyje – Birutė Nefaitė, Mažeikiuose – Žydrūnas Jonušas, Biržuose – Giedrius Nemeika.

Lietuvoje buvo gerinti šalies rekordai, demonstruoti ligšiol vykusiuose Pasaulio viktorinos čempionatuose. Šarūnas Dirmeikis pagerino dviejų temų rekordus: kultūros temoje surinko net 22 taškus iš 30 galimų ir net 3 taškais pagerino ligšiol 2012 m. pasiektą rašytojo Aido Puklevičiaus rekordą.

Komunikavimo temoje Šarūnas „aplenkė pats save“ – pagerino savo paties 2017 m. pasiektą Lietuvos rekordą – surinko 22 taškus vietoje 2017 m. pelnytų 20.

Trečiasis Lietuvos rekordas pagerintas Gyvenimo temoje, jo autorius – programuotojas Povilas Kripas. Jis surinko 22 taškus.

Organizatorių nuotr. /Pasaulio viktorinos čempionatas Lietuvoje, 2019 m. Į klausimus atsakinėja trečią vietą užėmęs Povilas Kripas
Organizatorių nuotr. /Pasaulio viktorinos čempionatas Lietuvoje, 2019 m. Į klausimus atsakinėja trečią vietą užėmęs Povilas Kripas

Pasaulio viktorinos čempionate gali dalyvauti visi norintys – jame visiems sudaromos vienodos sąlygos ir tie patys aštuonių sričių klausimai, išversti į kiekvienos valstybės kalbą.

Po čempionato dalyviai gali pasitikrinti savo rezultatą savo miesto, Lietuvos ir viso pasaulio dalyvių mastu.

2019 m. birželio pirmąją dalyviai visame pasaulyje atsakinėjo į tokius klausimus kaip kokia namų dvasia, pasak slavų mitologijos, kelia keistus garsus naktį, kokios genties augalo lapai paprastai atvaizduojami klasikinės architektūros korintinio orderio kolonų kapiteliuose, kokią monoteistinę „Naujosios minties“ religiją 1930 m. įkūrė Masaharu Tanigučis ir kitus.

Pasaulio čempionu preliminariais duomenimis, kaip ir pernai, tapo Olav Bjortomt.

Kitas Pasaulio viktorinos čempionatas numatomas pirmąjį 2020 m. vasaros šeštadienį.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

01:52
00:55
01:30

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"