Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 08 04, 13:27

Kodėl savaitė trunka septynias dienas?

Septynias dienas trunkanti savaitė – svarbi pasaulinės civilizacijos dalis. Tačiau toks savaitės ilgis tėra susitarimo reikalas. Nėra jokios priežasties, kodėl savaitė negalėtų trukti penkias arba dvylika dienų. Tad kaip pasaulis nusprendė, kad savaitė turi trukti būtent septynias dienas?
Kalendorius Tik prenumeratoriams
Kalendorius / 123rf.com nuotr.

Septynių dienų savaitės šaknys slypi senosiose civilizacijose, visų pirma Babilone. Babiloniečiai gyveno Mesopotamijoje – teritorijoje, kur plyti dabartinis Irakas. Babiloniečių kultūra buvo viena labiausiai išsivysčiusių senųjų kultūrų. Ji gyvavo antrajame ir pirmajame tūkstantmečiuose prieš Kristų, gerokai prieš Graikijos ir Romos iškilimą.

Babiloniečiai buvo toli pažengę astronomijoje. Šios šalies gyventojai stebėjo žvaigždžių ir planetų judėjimą. Skaičius „septyni“ babiloniečiams turėjo mistinę reikšmę. Jį šios civilizacijos gyventojai siejo su septyniais svarbiausiais dangaus kūnais – Saule, Mėnuliu, Marsu, Merkurijum, Jupiteriu, Venera ir Saturnu. Istorijos tyrinėtojai mano, kad būtent dėl to kas septintą dieną atliekami ritualai, skirti pagerbti visiems dangaus kūnams, buvo labai svarbūs.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"