Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 7d. 12:53

Amžius – ne kliūtis vaisingumui: kokio amžiaus buvo seniausias tėvas pasaulyje?

Senas vyras ir vaikas Ar žinai?
123RF.com nuotr. / Senas vyras ir vaikas

Kokio amžiaus buvo vyriausias vyras pasaulyje, susilaukęs vaiko? Egzistuoja keli tėvai, pretenduojantys į šį titulą. Visi jie tėvais tapo perkopę 90 metų ribą, tad visi galėtų būti ne tik tėvais, bet ir proseneliais.

Romantiškas 92 metų australas

Guinneso rekordų knyga teigia, kad seniausiam tėčiui buvo 92 metai. Tokio amžiaus sulaukė pensininkas iš Australijos Leslie Colley, kuris 1991 m. tapo tėvu.

1991 m. gimęs Oswaldas tapo devintuoju L.Colley, buvusio uosto darbininko, vaiku. Su savo antrąja žmona Patty, tapusia Oswaldo mama, L.Colley susituokė 1989 m. Oswaldo gimimo dieną jai buvo 38-eri, jam – 92-eji.

„Aš nesijaučiu kitoks negu tada, kai man buvo 22 metai“, - gimus vaikui L.Colley sakė žurnalistams.

Jo žmona taip pat teigė, kad jos vyras yra „romantikas, geresnis už daug jaunuolių“.

Šeimos teigimu, apvaisinimas buvo planuotas. Taip pat L.Colley teigė, kad ilgai išliko jaunatviškas, nes sveikai maitinasi.

Vyriasiam Oswaldo broliui jo gimimo dieną buvo 71-ri metai. Tikėtina, kad Oswaldui augant, jam ne kartą teko aiškinti draugams, kad čia yra jo brolis, o ne senelis.

L.Colley mirė 1998 m., sulaukęs 100 metų. Jo sūnui tada buvo 7 metai.

Ilgaamžis vegetaras iš Indijos

Esama ir pasakojimų apie dar vyresnius vyrus, tapusius tėvais, tačiau šie pasakojimai nebuvo visiškai patikimai patvirtinti.

1951 m. keli JAV laikraščiai rašė, kad dvynukių dukrų susilaukė 102 metų amžiaus amerikietis pastorius Jamesas E. Smithas. Jų motinai tuomet buvo 38 metai.

Anot tuometinės JAV spaudos, J.E.Smithas sakėsi gimęs 1848 m. Virdžinijos valstijoje. Visgi nesama žinių, kad jo gimimo data būtų buvusi nepriklausomai patvirtinta.

Dar vienas pretendentas į vyriausio tėvo titulą yra iš Indijos. 2010 m. sūnaus Vikramjeeto susilaukė 94 metų indas Ramjitas Raghavas, teigiantis, kad yra vyriausias pasaulyje vyras, susilaukęs vaikų.

2012 m. jis susilaukė dar vieno sūnaus Ranjeeto, jau būdamas 96 metų. Vaikų motinai Shakuntalai Devi antrojo vaiko gimimo metu buvo 52 metai. Pamatyti jo nuotraukų galite vaizdo klipe žemiau.

VIDEO: World's oldest dad

Šio indo pasiekimą plačiai nušvietė pasaulio spauda. R.Raghavas sakėsi gimęs 1916 m. Indijoje. „Times of India“ laikraštis teigė, kad remiantis savivaldybės, kuriame jis gyvena, turimi duomenys tai patvirtina, bet JAV žurnalistams nepriklausomai to patvirtinti nepavyko.

R.Raghavas teigė už savo vaisingumą esantis dėkingas sveikam gyvenimo būdui – jis gyveno aktyviai, nevartojo alkoholio, visą gyvenimą buvo vegetaras.

Taip pat jis pasakojo, kad ir pasiekęs garbingą amžių toliau kasdien dirba laukuose, ir kad prieš gimstant vaikui su žmona kasnakt mylėjosi tris-keturis kartus. Tiesa, gimus vaikui tai ėmė daryti rečiau.

Dar R.Raghavas pasakojo, kad S.Devi yra jo pirmoji žmona, jie susipažino jam jau peržengus 80 metų slenkstį, o iki tol jis laikėsi celibato visą gyvenimą.

„Pradėję gyventi kartus, mes norėjome pratęsti šeimą ir troškome dviejų sūnų. Dievo dėka mūsų troškimas buvo išpildytas“, - sakė R.Raghavas.

R.Raghavas mirė 2020 m. vasarį.

Kiti garbaus amžiaus sulaukę tėvai

Dar vienas pretendentas į vyriausio tėvo titulą – 93 metų italas, 2019 m. susilaukęs vaiko. Kaip rašė Italijos spauda, vaikas gimė Valentino dieną, o jo mamai buvo 42 metai. Vis dėlto daugiau informacijos apie tėvą straipsnis nepateikė.

Dar keli įdomesni garbingo amžiaus tėvai:

Atlikėjas Julio Iglesias, kuris 1996 m. susilaukė vaiko, būdamas 90-ies metų. Jo sūnus yra atlikėjas Julio Iglesias jaunesnysis, o anūkas – Enrique Iglesias.

Šeichas Saeedas bin Maktoumas bin Hasheras Al Maktumas, kuris susilaukė sūnaus 1958 m., būdamas 80 metų. Jis buvo Dubajaus emyrato valdovas.

Frankas Stalone, aktoriaus Silvesterio Stalone tėvas, susilaukė sūnaus 1977 m., būdamas 77-ių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"