Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 13d. 16:59

7 aukščiausi visų laikų krepšininkai: daugeliui jų ūgis gyvenimo anaiptol nepalengvino

Vaikas matuojasi ūgį
123RF.com nuotr. / Vaikas matuojasi ūgį

Arvydas Sabonis ar Žydrūnas Ilgauskas, būdami maždaug 220 cm ūgio, atrodo milžinai tarp paprastų žmonių. Ir netgi tarp daugelio krepšininkų. Tačiau krepšinio istorijoje buvo ir tokių žaidėjų, šalia kurių A.Sabonis ar Ž.Ilgauskas atrodytų mažiukai.

Kviečiame susipažinti su 7 aukščiausiais visų laikų krepšininkais. Visų šių žaidėjų ūgis viršijo 230 cm. Beje, nors ūgis ir neabejotinai padidino šių žaidėjų žinomumą, pasiekti šlovės aukštumų daugeliui jų nepadėjo. O dalis jų ir gyvenime dėl aukšto ūgio patyrė didelių problemų.

Krepšininkų ūgiai bus nurodyti su paklaida – taip yra todėl, kad skirtingi šaltiniai kai kurių žaidėjų ūgį pateikia skirtingai. Tai priklauso nuo to, kokiu gyvenimo etapu matuotas žaidėjas, ar jis matuotas su batais, ar be, ir pan. Tačiau tikrai nesuabejosite, kad visi šie žaidėjai yra milžinai.

Suleimanas Ali Nashnushas, 242-246 cm

Aukščiausias visų laikų krepšininkas buvo 246 cm ūgio. Tai Suleimanas Ali Nashnushas iš Libijos (1943-1991). Jį daug šaltinių įvardina kaip vieną iš 20-ies aukščiausių kada nors gyvenusių pasaulio žmonių, kurių ūgis tiksliai žinomas.

alchetron.com nuotr./Suleimanas Ali Nashnushas
alchetron.com nuotr./Suleimanas Ali Nashnushas

Informacijos apie S.A.Nashnushą rasti nėra lengva. Guinnesso rekordų knygos duomenimis, Libijos krepšinio rinktinei S.A.Nashnushas atstovavo 1962 m. Tiesa, kokia buvo jo statistika, informacijos internete rasti nepavyko.

Taip pat sunku pasakyti, ar S.A.Nashnushas krepšinį žaidė profesionaliai, ar dėl ūgio ir galbūt Libijos krepšinio rinktinei siekiant atkreipti dėmesį į save buvo pasirinktas tik vienam turnyrui.

1960 m. jam buvo atlikta operacija, kuri sustabdė jo augimą. 1969 m. S.A.Nashnushas tapo ir aukščiausiu visų laikų aktoriumi – suvaidino nedidelį vaidmenį Federico Fellini filme „Satyrikonas“.

Jis mirė 1991 m. vasarį nuo širdies smūgio. Skaitydami šį tekstą pastebėsite, širdies problemos yra dažnos tarp itin aukštų krepšininkų – širdžiai sunku varinėti kraują po tokį didelį kūną.

Deja, S.A.Nashnusho žaidimo vaizdų neišliko. Tačiau žemiau esančiame vaizdo klipe galite matyti, kaip jis atrodė šalia įprasto ūgio žmonių.

VIDEO: Suleimanas Ali Nashnushas

Aleksandras Sizonenka, 239-241 cm

Ukrainietis Aleksandras Sizonenka (1959-2012) yra antras aukščiausias visų laikų krepšininkas. Ir galimai aukščiausias visų laikų krepšininkas, kuris žaidė profesionaliai.

worldgiants.narod.ru nuotr./Aikštelėje Aleksandrui Sizonenkai (su kamuoliu) neteko susidurti su aukštesniais krepšininkais.
worldgiants.narod.ru nuotr./Aikštelėje Aleksandrui Sizonenkai (su kamuoliu) neteko susidurti su aukštesniais krepšininkais.

A.Sizonenka 1976-1978 m. atstovavo Leningrado „Spartak“ (tiesa, daugiausia laiko sėdėjo ant suolelio), o 1979-1986 m. atstovavo Kuibyševo „Strojitel“, komandoms. Abi šios komandos žaidė aukščiausioje SSRS lygoje.

Beje, „Strojitel“ 1982 m. draugiškose rungtynėse susidūrus su Kauno „Žalgiriu“, žaisdamas prieš dar paauglį A.Sabonį A.Sizonenka „sumetė“ net 42 taškus.

sport.ru nuotr./Aleksandras Sizonenka ir Arvydas Sabonis
sport.ru nuotr./Aleksandras Sizonenka ir Arvydas Sabonis

Taip pat A.Sizonenka pretendavo į SSRS rinktinę, nors į pagrindinę sudėtį taip ir neprasimuššė. Galiausiai, nesulaukęs nė 30 metų amžiaus, jis palikti sportą buvo priverstas dėl hormonų balanso sutrikimo po čiurnos traumos.

Pasak laikraščio „Novaja Gazeta“ straipsnio, jo karjeros rekordai per vienas rungtynes buvo 39 taškai, 15 blokuotų metimų ir 12 atkovotų kamuolių.

A.Sizonenka ūgį Guinneso rekordų knygos leidėjai išmatavo 1991 m., tuomet jis buvo 239 cm. Kol A.Sizonenko dar tęsė karjerą, jo ūgis buvo nurodomas kaip šiek tiek aukštesnis – 241 cm. A.Sizonenka nešiojo 58-o dydžio batus,

A.Sizonenka augti nenustojo niekada – 2008 m. jo ūgis siekė beveik 250 cm. Tiesa, dėl amžiaus vis labiau kūprinosi ir judėti jam buvo vis sunkiau.

Paskutiniais gyvenimo metais jis buvo išsiskyręs, gyveno dviejų kambarių bute Sankt Peterburge. Daugiau apie jo gyvenimą 2008 m. galite išvysti šiame klipe.

VIDEO: Life's a nightmare for 2.5 metre basketball star

Uvaisas Achtajevas, 232-236 cm

Temos: 1 MAX

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"