Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 25d. 21:02

Ar išties nukirsdintoji Anglijos karalienė Anna Boleyn turėjo 6 dešiniuosius pirštus?

Annos Boleyn egzekucija Ar žinai?
Wikimedia Commons pav. / Annos Boleyn egzekucija

Anna Boleyn (apie 1501/1507–1536) – Anglijos karalienė nuo 1533 iki 1536 m., antroji iš šešių karaliaus Henriko VIII žmonų. Ji pasižymėjo prieštaringa reputacija, buvo apkaltinta neištikimybe, kraujomaiša ir valstybės išdavimu. Buvo nuteista myriop, turėjo būti sudeginta ant laužo – kaip ragana. Vyras žmonai suteikė malonę – leido būti nukirsdintai ant ešafoto.

Annos Boleyn asmenybė iki šiol kelia susidomėjimą: pasakojami būti ir nebūti dalykai. Viena iš keisčiausių istorijų – kad karalienė turėjo 6 dešiniosios rankos pirštus.

Išlikę vos keli Annos Boleyn portretai, kuriuose matomos karalienės rankos: jos turi 10 pirštų. „Papildomo“ piršto versiją pirmasis viešai pateikė Nicholas Sandersas (1530–1581), katalikų kunigas ir polemikas, aršiai nekenčiantis Annos Boleyn.

Knygoje, išleistoje po karalienės egzekucijos praėjus dviems dešimtmečiams, N.Sandersas apie Anną Boleyn rašė: „Jos dantys buvo išsikišę iš po viršutinės lūpos ir ant dešiniosios rankos buvo 6 pirštai“. Ji neva buvo išsimiklinusi ranką meistriškai slėpti plačioje rankovėje.

Be to, ant Annos Boleyn kaklo buvęs didelis apgamas, kurį maskuodavo eilėmis perlinių karolių ir stačiomis, aukštomis apykaklėmis. Viduramžiais apgamai ir kiti kūno netobulumai laikyti raganavimo ženklais.

N.Sanderso nupasakotas karalienės išvaizdos paveikslas sulaukė kritikos: neva mergišius karalius Henrikas VIII niekada nebūtų vedęs tokios nedailios moters.

Tačiau būtent tokia jos išvaizdos charakteristika labai tiko Annos Boleyn priešams, kurie „šešių pirštų“ versiją išplatino po visą kraštą, pateikdami tai kaip stiprų genetinį apsigimimą.

Wikimedia Commons nuotr./Karalienė Anna Boleyn
Wikimedia Commons nuotr./Karalienė Anna Boleyn

Pirmasis Annos Boleyn biografas, anglų rašytojas Georgas Wyattas (1553–1624) mėgino sušvelninti šią situaciją.

Jis teigė, kad jokio „papildomo“ piršto karalienė neturėjo – tik ant mažojo dešinės rankos pirštelio turėjo du nagus.

Svarbu pažymėti, ir kad dar A.Boleyn esant gyvai, joks ją sutikęs žmogus niekada nėra užsiminęs, kad ji turėtų papildomų pirštų.

O XIX a. teorija, kad A.Boleyn turėjo 6 pirštus, patyrė dar vieną smūgį. Tais metais Londono Taueryje, numanomoje A.Boleyn palaidojimo vietoje, buvo atkasti keli kūnai, vienas kurių, kaip manoma, buvo A.Boleyn.

Nė vienas iš atkastų kūnų papildomų pirštų neturėjo. Tad greičiausiai tai, kad nukirsdinta Anglijos karalienė turėjo 6 pirštus ant dešinės rankos, yra tik graži legenda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"