Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 29d. 23:00

„Didysis meilužis“ R.Valentino: pirmasis sekso simbolis kino istorijoje, areštuotas už dvipatystę

Rudolphas Valentino, XX a. trečiojo dešimtmečio sekso simbolis Ar žinai?
Wikimedia Commons nuotr. / Rudolphas Valentino, XX a. trečiojo dešimtmečio sekso simbolis

Šiandien žvaigždės – aktoriai, dainininkai, ekscentriški milijonieriai ar šiaip ypatingi keistuoliai – turi milijonus gerbėjų ir sekėjų. Žmogaus vardui išgarsinti sukurta ištisa infrastruktūra – nuo televizijos ir viešųjų ryšių agentūrų iki įvairiausių socialinių medijų.

Tačiau buvo laikas, kai viso to nebuvo. Kinas tebuvo „nebylus“. Ir visgi vienas aktorius sugebėjo tapti pirmo ryškumo žvaigžde bei sekso simboliu, dėl kurio alpdavo moterys. Ir tai jis padarė iš ekrano neištaręs nė žodžio.

Jis – italų kilmės amerikietis Rudolphas Valentino (1895-1926), laikomas masinio reiškinio – žvaigždžių kulto – pradininku. Beje, tikrasis žvaigždės vardas taip pat ypatingas: Rodolfo Alfonso Raffaello Pierre Filibert Guglielmi di Valentina d'Antonguella.

Wikimedia Commons nuotr./Rudolphas Valentino, XX a. trečiojo dešimtmečio sekso simbolis
Wikimedia Commons nuotr./Rudolphas Valentino, XX a. trečiojo dešimtmečio sekso simbolis

Savo šlovės viršūnę R.Valentino pasiekė 1921 m., kai pirmuosiuose filmo „Keturi Apokalipsės raiteliai“ kadruose sušoko aistringą tango.

To užteko, kad moteriškoji Amerikos pusė imtų jį tituluoti „didžiuoju meilužiu“ ir pradėtų miniomis traukti į kino teatrus pasižiūrėti į dievinamą vyrą.

Asmeninis moterų širdžių žudiko gyvenimas tik patvirtino žavaus lovelaso reputaciją. 1919 m. jis impulsyviai vedė aktorę Jeaną Acker ir tai buvo bene trumpiausia santuoka istorijoje.

Ji truko vos 6 valandas – vestuvių naktį supykusi Jeana ištrenkė vyrą lauk iš viešbučio kambario ir daugiau nebeįsileido.

Wikimedia Commons nuotr./R.Valentino filmo afiša
Wikimedia Commons nuotr./R.Valentino filmo afiša

Tiesa, pora oficialiai buvo išskirta tik 1921 m., o Jeana visą laiką buvo vienu iš skandalingo moterų meilės trikampio kampų (kiti du – aktorės Grace Diamond ir Alla Nazimova).

1922 m. Meksikoje Rudolphas vedė kino kostiumininkę Natachą Rambovą ir buvo areštuotas už dvipatystę – pagal to meto Kalifornijos įstatymus, nauja santuoka buvo galima tik po skyrybų praėjus vieneriems metams.

Aktorius sumokėjo baudą, palaukė porą mėnesių, ir dar kartą vedė Natachą – šįkart legaliai. Šeima išsiskyrė 1925 m., o Rudolphas testamentu buvusiai žmonai paliko vieną dolerį.

Goldensilents.com nuotr./Rudolphas su antrąja žmona Natacha Rambova
Goldensilents.com nuotr./Rudolphas su antrąja žmona Natacha Rambova

R.Valentino mirtis buvo labai ankstyva, staigi ir netikėta. „Didysis meilužis“ neatsigavo po apendicito operacijos komplikacijų. Jam tebuvo 31-eri.

Daugiau nei 100 tūkst. gerbėjų suplūdo į aktoriaus laidotuves Manhatane. Dužo laidojimo namų langai, kilo riaušėms prilygstantis susistumdymas, kurį malšino daugiau nei 100 Niujorko policininkų.

Populiariojo italo mirtis buvo apipinta legendomis: neva jį nušovė ar nunuodijo pavydus vyras, o keletas įsimylėjusių garbintojų nusižudė, neištvėrusios netekties.

 Wikimedia Commons nuotr./Karikatūra, kaip vyrai mato Valentino
Wikimedia Commons nuotr./Karikatūra, kaip vyrai mato Valentino

„Moterys myli ne mane, o mano ekrano herojus. Aš – tik drobė, ant kurios moterys piešia savo svajones“, – apie gerbėjas yra sakęs R.Valentino.

Wikimedia Commons nuotr./Karikatūra, kaip moterys mato Valentino
Wikimedia Commons nuotr./Karikatūra, kaip moterys mato Valentino

Nepaisant to, jo kripta Holivudo memorialinio parko kapinėse dar daugybę metų skendėjo įsimylėjėlių suneštose gėlėse.

R.Valentino gal ir nebuvo pats talentingiausias aktorius, tačiau turėjo neįtikėtiną charizmą – jos dėka ir tapo pirmąja popkultūros ikona pasaulyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"