Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 25d. 13:21

Hitlerio mirties aplinkybės vis dar neduoda ramybės sąmokslo teorijų mėgėjams

Gestikuliuojantis Adolfas Hitleris (1930 m.)
Vokietijos Bundesarchyvo/Wikimedia.org nuotr. / Gestikuliuojantis Adolfas Hitleris (1930 m.)

FTB išslaptinti dokumentai apie galimą Adolfo Hitlerio pabėgimą į Argentiną maitina konspirologus senokai. Artėjant balandžio 30 d., nepakenks darsyk juos nuraminti.

FTB išslaptinti dokumentai apie galimą Adolfo Hitlerio pabėgimą į Argentiną maitina konspirologus senokai. Artėjant balandžio 30 d., nepakenks dar sykį juos nuraminti.

Vienas iš šaltinių Argentinoje pranešė, kad nacių diktatorius po pralaimėjimo kare galėjo slėptis Lotynų Amerikos šalies teritorijoje.

Remiantis oficialia versija, kad Trečiojo Reicho vadovas nusižudė 1945 metų balandžio 30 dieną, ne vieną kartą buvo suabejota. Tačiau ji buvo, yra ir veikiausiai, bus pati įtikinamiausia. Antra vertus, sąmokslo teorijų mėgėjai galiausiai gavo Hitlerio pabėgimo į užsienį „įrodymus“, nors ir gan abejotinus.

Kaip pranešama oficialiame RF vyriausybės leidinyje, po karo JAV FTB tyrė galimybę, kad fiureris karą išgyveno. Šiam klausimui skirto išslaptinto dokumento data – 1945 rugsėjo 21 d. Tai yra, galimo Hitlerio pabėgimo analizė pradėta jau po pergalės prieš Japoniją 1945 rugsėjo 2 dieną.

Specialistų dėmesio centre atsidūrė versija apie povandeninį laivą, kuriuo būtų galima Hitlerį nugabenti į Argentiną. Agentūros pranešime rašoma, kad Argentinos pakrantėje iš dviejų povandeninių laivų buvo išlaipinti žmonės, o paskui nepažįstamieji raiti ant arklių buvo nugabenti į Andų priekalnę. Šaltinis pažymi Hitlerio silpnumą, kurį sukėlė astma ir opos. Atvykimo į Argentiną metu jį neva lydėjo dar 50 žmonių, kurie galėjo būti Trečiojo Reicho pareigūnai ir jų šeimų nariai. Išlaipintas Adolfas Hitleris neva gyveno Andų apylinkėse.

FTB nuotr./Ataskaitos ištrauka
FTB nuotr./Ataskaitos ištrauka

Priminsime, anksčiau prie Danijos krantų buvo rastas vokiečių povandeninis laivas U-3523, kuris, jei tikėsime konspirologais, gabeno Trečiojo Reicho vadovybę į Pietų Ameriką. Skenavimas parodė, kad povandeninis laivas guli giliai, 123 metrų gylyje, tad jį tirti sudėtinga.

Antra vertus, FTB dokumentų analizė ar paskendusio povandeninio laivo tyrimai vargu ar galėtų pakeisti mūsų įsivaizdavimą apie nacių vado mirtį. Pernai Versailles Saint-Quentin-en-Yvelines universiteto mokslininkai publikavo nepriklausomo Adolfo Hitlerio palaikų, saugomų RF FSB archyvuose, tyrimo išvadas, patvirtino oficialias išvadas apie jo savižudybę.

VIDEO: „Simpsonų“ spėjimas apie į Argentiną pabėgusį Hitlerį

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"