Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 5d. 15:06

Kaip nusikaltėlių kankinimas žiurkėmis vykdavo realybėje?

Žiurkė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žiurkė

„Sostų karai“,„Greiti ir įsiutę“ ir dar keli filmai bei serialai demonstravo žiurkėmis kankinamus žmones. Apie tai yra rašęs ir Edgaras Allanas Poe, ir Octave'as Mirbeau. Ir tai nebuvo tik spalvingos vaizduotės vaisius – žmonės iš tikrųjų būdavo kankinami graužikais.

Vieno filmo herojus laikomas prispaustas prie žemės. Staiga ant nuogo jo pilvo padedama ir po metaliniu kibiru paslepiama žiurkė. Tada blogietis ima kaitinti kibirą, kol žiurkė, pajutusi pavojų, ima ieškoti kelio laukan.

Kankinimas žiurkėmis kadaise vykdavo ir taip. XVI amžiaus olandų sukilimo veikėjas Diederikas Sonoy'us ant savo aukų kūnų dėdavo žiurkes po moliniais indais.

Ant molinės puodynės tuomet būdavo kraunamos karštos anglys, kurios pakeldavo temperatūrą indo viduje ir paskatindavo žiurkę prasigraužti kelią laukan.

Tuo metu kankinimas žiurkėmis vyko ir kitose Europos dalyse. Štai Londono Taueryje kadaise būdavo vieta, į kurią subėgdavo nuo kylančio Temzės vandens pasislėpti norinčios žiurkės. Čia būdavo uždaromi ir blogiausi ar tiesiog informaciją slepiantys nusikaltėliai.

Įvairūs kankinimo žiurkėmis metodai Europoje taikyti labai ilgai. Tiesa, sisteminių metodų, kaip rodo šaltiniai, nebuvo sukurta. Dažniausiai budeliai improvizuodavo.

Kartais pakakdavo, kad pasmerktasis pabūtų viename kambaryje su daugybe žiurkių. Ar galite įsivaizduoti, kokias kančias gali sukelti vien buvimas visiškai tamsiame, drėgname kambaryje su šimtais alkanų žiurkių?

Ir kankinimas žiurkėmis nėra tik tolimos praeities prisiminimas. Argentinos Nacionalinės reorganizacijos proceso metu (1976–1983 m.) kaliniai, ypač dažnai – žydai, buvo kankinami itin žiauriai.

Kartais gyvos žiurkės būdavo sukišamos per vamzdžius tiesiai į išanges ir makštis. Vėlgi, tokie šlykštūs veiksmai buvo skirti ir kankinimui, ir pasityčiojimui.

Žiurkės kankinimams naudotos ir Brazilijoje, ir Čilėje, ir Urugvajuje įvairių sukilimų ir socialinių neramumų metu. Ir tai – net neskaitant pavienių atvejų, kuomet taip gaujų vadeivos kankina nepaklususius pakalikus ar nusikaltėliai maniakai – savo aukas.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:10
00:47
19:28

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"