Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 27d. 23:03

Keistas autobuso iš filmo „Atgal į gamtą“ likimas: jį sraigtasparniu išskraidino į nežinomą vietą

Išgabenamas autobusas iš filmo „Atgal į gamtą“
Aliaskos nacionalinės gvardijos nuotr. / Išgabenamas autobusas iš filmo „Atgal į gamtą“

2007-ųjų filmas „Atgal į gamtą“ („Into the wild“) buvo įvertintas ir žiūrovų, ir kritikų. Tai buvo tikra istorija pagrįsta drama apie paslaptingomis aplinkybėmis mirusį Chrisą McCandlessą. Atsiskyręs keliautojas 1992 metais mirė apleistame autobuse Aliaskoje. O dabar tas autobusas iškeliavo sraigtasparniu.

Chrisas McCandlessas buvo nuotykių ieškotojas, paprasto gyvenimo šalininkas ir tikras atsiskyrėlis. Jis vienas keliavo po Šiaurės Ameriką, o 1992 metais patraukė į Aliaską.

Ten jis surado atokią užuovėją – apleistą autobusą, kuris tapo jo paskutiniais namais. 24 metų vaikinas ketino gyventi naudodamas tik gamtos gėrybes. Tačiau čia, miegmaišyje savo autobuse jis sulaukė mirties.

Wikipedia Commons nuotr./Chrisas McCandlessas prie autobuso
Wikipedia Commons nuotr./Chrisas McCandlessas prie autobuso

Yrantį jo kūną surado medžiotojai. Vos 30 kg sveriantis kūnas buvo sunkiai atpažįstamas, tačiau ekspertai nustatė, kad McCandlessas mirė iš bado.

Egzistuoja daugybė versijų, kas galėjo nutikti. McCandlessas galėjo tiesiog nerasti pakankamai maisto – išgyventi laukinėje gamtoje yra sunkiau nei daugelis įsivaizduoja.

Jis taip pat galėjo mirti dėl vadinamosios zuikių dietos – per liesas maistas gali pražudyti žmones.

Galiausiai, spėliojama, kad McCandlessas galėjo tiesiog apsinuodyti žolelėmis ir sėklomis. Niekas nežino, kas nutiko.

Tiesa, gali būti, kad McCandlessas nusižudė. Paskutinėmis savo gyvenimo dienomis McCandlessas nusifotografavo laikydamas raštelį, kuriame buvo parašyta „Nugyvenau gražų gyvenimą ir ačiū Dievui. Sudie ir tegul Dievas laimina jus visus“.

Bet kuriuo atveju, tas autobusas visus tuos metus ten ir liko. Tai buvo problema, nes šis taškas traukė turistus, kurie dažnai pasiklysdavo.

Buvo ir žuvusių – žavėjimasis atskalūnišku gyvenimo būdu nesuteikia įgūdžių, reikalingų išgyventi laukinėje gamtoje.

Tas autobusas buvo pašalintas – Aliaskos Nacionalinė gvardija prikabino senolį prie sraigtasparnio ir išskraidino jį nežinoma kryptimi. Na, neskelbiama kryptimi, nes žmonės ir vėl persekiotų šį apleistą ir pavojingą autobusą. Kaip atrodė išgabenimas, galite žiūrėti šiame vaizdo klipe.

VIDEO: Addio al Magic Bus di Into the Wild | L'Alaska lo rimuove per sempre

Kodėl reikėjo naikinti žmonių pamėgtą vietą? Nes 2009-2017 metais net 15 kartų buvo ieškoma pasiklydusių ar sužeistų nuotykių ieškotojų, kurie traukė šio autobuso link.

Du žmonės dėl nuotraukos prie šio autobuso paaukojo savo gyvybes – vienas 2010 ir vienas 2019 m. Nacionalinė gvardija teigia, kad skatina žmones mėgautis Aliaskos gamta, bet tas autobusas jiems buvo tiesiog per brangus.

Galbūt autobusas atsiras kokiame nors muziejuje? Na, tai būtų protingas žingsnis. Tik kažin, ar naujas vaizdas patiks keistuoliams, kurie tą autobusą laikė kone šventa vieta.

Mat prikabinti tą tuščią kėbulą prie „CH-47 Chinook“ sraigtasparnio nebuvo taip lengva – teko jame išpjauti kelias skyles.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

00:27
05:44
13:33

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"