Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 29d. 23:37

Pavojingiausias pasaulyje golfo aikštynas veikia Pietų Korėjoje: pamesto kamuoliuko čia geriau neieškoti

Golfo aikštyno duobutė
Wikimedia Commons / Public Domain nuotr. / Golfo aikštyno duobutė

Golfas – smagus žaidimas kiekvienam, padedantis lavinti akių ir rankų koordinaciją bei strateginį mąstymą. Golfas padeda nusiraminti, pamiršti stresą ir turiningai praleisti laiką su draugais ar šeima. Na, išskyrus tada, kai tenka galvoti apie minų laukus.

Bonifas bazė, įsikūrusi netoli šiaurinės Pietų Korėjos sienos, yra svarbus strateginis postas. Čia veikia Jungtinių Tautų Organizacijos pasiuntiniai, prižiūrintys, kaip laikomasi 1953 metais pasirašytos sutarties, kuri numatė Pietų ir Šiaurės Korėjų sugyvenimo būdus.

Nuo Bonifas bazės iki Šiaurės Korėjos – tik 2,4 km. Ji yra įsikūrusi visai šalia demilitarizuotos zonos. Dabar tai – palyginti taikus kraštas, tačiau kadaise čia vyko kariniai veiksmai.

Bonifas bazė yra lankoma turistų, kaip ir pati demilitarizuota zona. Tiesą sakant, čia veikia ir suvenyrų krautuvėlė, kurioje parduodami įvairūs menkniekiai su demilitarizuotos zonos simbolika.

Keista? Dar čia yra ir golfo aikštynas. Jį sudaro vienintelė duobutė, į kurią reikia įmušti kamuoliuką trimis smūgiais (PAR 3).

Wikimedia Commons nuotr./Įėjimas į golfo aikštyną
Wikimedia Commons nuotr./Įėjimas į golfo aikštyną

Šis aikštynas turi dirbtinę dangą, kuri nėra ir niekada nebuvo labai kokybiškai paklota. Duobutės vieta niekada nėra keičiama, todėl šis aikštynas jau seniai yra stipriai nusidėvėjęs. Bet net ne tai labiausiai apsunkina žaidimą.

Golfo žaidimą Bonifas bazės aikštyne labiausiai apsunkina baimė. Palei aikštyną eina kelios karinės tranšėjos, tolumoje visada matysi karinius apžvalgos bokštus, ribas žymi dygliuota viela, o ir ginkluoti kariai niekada nėra labai toli.

Wikimedia Commons / Public Domain nuotr./Golfo aikštyno Pietų Korėjoje duobutė. Tolumoje matyti apžvalgos bokštas
Wikimedia Commons / Public Domain nuotr./Golfo aikštyno Pietų Korėjoje duobutė. Tolumoje matyti apžvalgos bokštas

O sunkiausia susitaikyti su faktu, kad netikslus smūgis gali pasiųsti kamuoliuką į minų lauką. Aikštyne yra ne vienas ženklas, perspėjantis neiti ieškoti kamuoliukų, nes pavojus užlipti ant minos yra realus.

Žurnalas „Sports Illustrated“ paskelbė Bonifas aikštyną pavojingiausiu pasaulyje. Iš karto čia atsirado ir tai patvirtinantys ženklai.

O kodėl ne? Turistams jie patinka. Apskritai pats aikštynas ir aplink esantys pastatai primena skautų žaidimų aikštelę – įspūdį gadina tik minos ir kareiviai.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"