Dabar populiaru
Sportas gyvai
Advertisement
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 15d. 08:07

XXI amžiaus kolūkiai: Izraelio kibucai iki šiol neišsižada socializmo

Kibucą puošiančios palmės Tik prenumeratoriams
Ugniaus Antanavičiaus nuotr. / Kibucą puošiančios palmės
Iš kiekvieno – pagal galimybes, kiekvienam – pagal poreikius. Šis šūkis daliai Izraelio gyventojų neatrodo tik naivi utopija. Kai kurios žemės ūkiu užsiimančios bendruomenės Izraelyje, vadinamieji kibucai, vis dar nuosekliai laikosi socializmo principų. Šiuose kibucuose nuosavybė bendra, o uždirba jų nariai vienodai, nesvarbu, ar yra vadovai, ar melžėjai. Tik, skirtingai negu SSRS, čia žmonės tokį gyvenimą renkasi savo noru.

Portalo 15min žurnalistas kartu su moksleivių delegacija iš Lietuvos 2018 m. lankėsi Deganijos B kibuce – viename iš keliasdešimties Izraelyje išlikusių kibucų, kurie vis dar priešinasi kapitalizmo įsitvirtinimui.

Net jei per vargus iš „socialistinio rojaus“ pasprukusiems lietuviams tai skamba keistai, patys kibuco gyventojai savo gyvenimo nenori keisti į jokį kitą.

XXI a. kolūkis

Žodis „kibucas“ hebrajų kalba reiškia „susirinkimą“ ar „sambūrį“.

Šiuo žodžiu vadinamos Izraelyje egzistuojančios po keliasdešimt ar kelis šimtus narių turinčios dažniausiai žemės ūkiu užsiimančios bendruomenės, kuriose žemė, būstai ir gamybos priemonės nariams priklauso bendrai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:04
01:51
01:31

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie "Ar Žinai?"