2016 11 30

2016 metų apžvalga: 5 svarbiausi šio sezono įvykiai

2016 metų sezonas jau baigėsi, o jis buvo kupinas gražių pergalių, apmaudžių pralaimėjimų, traumų, o WTA ir ATP pasaulio reitingų viršūnėje atsidūrė naujos pavardės. Pateikiame 5 svarbiausius šių metų įvykius teniso pasaulyje, kuriuos savo portale įvardino „Tennis.com“.
Andy Murray nugalėjo Novaką Džokovičių ir triumfavo „ATP World Tour Finals“ turnyre / „Scanpix“ nuotr.

5. Rogeris Federeris dėl traumų praleido didžiąją dalį sezono

„Scanpix“ nuotr./Rogeris Federeris

Per pastaruosius keletą metų teko susitaikyti, kad 17-os „Didžiojo kirčio“ turnyrų čempionas iš Šveicarijos yra įveikiamas. Tačiau 2016-aisiais įsitikinome, kad ir jis nėra robotas. R.Federeris kentėjo nuo įvairių traumų, kol galiausiai po Vimbldono aikštėje daugiau nepasirodė.

Šveicaras sužaidė vos 28 mačus (21-7) ir pirmą kartą nuo 2000 metų neiškovojo nė vieno titulo. Lapkričio pradžioje jis iškrito iš pirmojo ATP reitingo dešimtuko ir šiuo metu užimą 16 poziciją.

R.Federeris tikisi 2017-aisiais ir vėl būti sveikas ir kautis dėl aukščiausių tikslų, tačiau ar dar kada nors pamatysime jį geriausios sportinės formos? Ar tai eros pabaiga?

4. Marija Šarapova pripažino vartojusi dopingą ir sulaukė griežtos ITF bausmės

„Scanpix“/AP nuotr./Marija Šarapova

Kovo 7-ąją geriausia Rusijos tenisininkė šokiravo teniso pasaulį ir prisipažino vartojusi meldoniumą. Tai garsiausias toks atvejis teniso istorijoje, tačiau rusė teigė, kad šį neleistiną preparatą vartojo tik medicininiams tikslams.

M.Šarapova prarado ne vieną rėmėją, susigadino savo įvaizdį, tačiau spalio mėnesį jos dvejų metų diskvalifikacija buvo sutrumpinta iki 15 mėnesių.

Rusijos tenisininkė jau galės rungtyniauti prieš prasidedant „French Open“ turnyrui.

3. Novakas Džokovičius triumfavo „Roland Garros“ ir įgyvendino „karjeros kirtį“

„Scanpix“ nuotr./Novakas Džokovičius tapo „Roland Garros“ čempionu

Tai buvo vienintelis „Didžiojo kirčio“ turnyras, kurio savo kolekcijoje neturėjo N.Džokovičius, tačiau po trijų nesėkmingų finalų jam pagaliau pavyko. Serbas iškovojo vadinamąjį „karjeros kirtį“, kurį yra pavykę laimėti tik dar septyniems kitiems tenisininkams.

Jis taip pat tapo pirmuoju tenisininku nuo 1969 metų, kuris iškovojo keturis „Didžiojo kirčio“ titulus iš eilės.

Ši serija nutrūko jau netrukus. Praradęs motyvaciją žaisti N.Džokovičius anksti pralaimėjo Vimbldone.

2. Angelique Kerber nukarūnavo Sereną Williams ir tapo pirmąja pasaulio rakete

„Scanpix“ nuotr./„US Open“ čempionato finalas: Angelique Kerber – Karolina Pliškova

S.Williams į 2016 metų sezoną žengė, kaip neabejotinai geriausia planetos tenisininkė, o iki „kalendorinio kirčio“ 2015-aisiais jai pritrūko vos dviejų pergalių. Atrodė, kad jos sustabdyti negali niekas.

Tačiau 28-erių vokietė jau „Australian Open“ finale įveikė amerikietę, o tai buvo jos sėkmingiausio sezono karjeroje startas. Vėliau A.Kerber nukeliavo iki finalo Vimbldone, o olimpinėse žaidynėse laimėjo sidabrą.

Vyšnia ant torto tapo jos antrasis „Didžiojo kirčio“ titulas Niujorke, kurio dėka A.Kerber tapo pirmąja pasaulio rakete. Vokietė nutraukė net 186 savaites trukusį JAV tenisininkės dominavimą.

1. Geriausias Andy Murray sezonas karjeroje padėjo jam tapti pirmąja pasaulio rakete

AFP/„Scanpix“ nuotr./Andy Murray

Kai N.Džokovičius laimėjo pirmuosius du šio sezono „Didžiojo kirčio“ titulus atrodė, kad jis be vargo metus baigs pirmoje vietoje pasaulio reitinge. Tačiau A.Murray tokių minčių neturėjo.

Škotas pradėjo dominuoti antroje sezono pusėje. Jis laimėjo Vimbldono titulą, olimpinį auksą Rio de Žaneire, o po „Masters“ serijos turnyro Paryžiuje šoktelėjo į pirmąją vietą ATP pasaulio reitinge.

Geriausio pasaulio tenisininko vardą jis įrodė baigiamajame sezono turnyre Londone. Škotas finale nugalėjo N.Džokovičių ir išlaikė savo vietą ATP reitingo viršūnėje.

A.Murray šiemet iškovojo 78 pergales ir patyrė vos 9 pralaimėjimus. Jis laimėjo 9 trofėjus, iš kurių trys – „Masters“ serijos. Verta paminėti, kad britas sezoną baigė iškovojęs 26 pergales iš eilės, o šią seriją dar galės pratęsti kitąmet.