15min be reklamos
2022 12 01, 16:16

39-erių veteranui iš Ispanijos – dviejų mėnesių diskvalifikacija

Patyręs Ispanijos tenisininkas Fernando Verdasco (ATP-125) sutiko priimti dviejų mėnesių diskvalifikaciją po to, kai veterano šlapimo mėginyje buvo rasta draudžiamo preparato.
Fernando Verdasco
Fernando Verdasco / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Už skaidrumą tenise kovojanti tarptautinė organizacija paskelbė jau kiek anksčiau įsigaliojusią dviejų mėnesių diskvalifikaciją 39-erių tenisininkui, kuris žaisti turnyruose negalės iki 2023 metų sausio 8 dienos.

Vasario mėnesį Rio de Žaneire (Braziija) vykusiame turnyre ispano šlapimo mėginyje buvo rasta draudžiamo preparato metilfenidato.

Tiesa, tyrimo metu paaiškėjo, kad ši medžiaga F.Verdasco yra būtina dėl tenisininkui diagnozuoto hiperaktyvumo sutrikimo, ją ispanui išrašė gydytojas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Fernando Verdasco
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Fernando Verdasco

Sezono pradžioje Ispanijos teniso žvaigždė nusprendė neatnaujinti specialaus medicininio dokumento, tik su kuriuo atletams yra suteikiamos išimtys ir leidžiama naudoti kai kuriuos įprastai uždraustus preparatus sveikatos tikslams.

Buvusi septintoji pasaulio raketė pripažino savo kaltę ir savo noru sutiko su dviejų mėnesių be teniso bauda. Kitomis aplinkybėmis tenisininkai už tokį nusižengimą galėtų gauti ir diskvalifikaciją iki dviejų metų.

Vienas iš vyriausių ATP turo atstovų F.Verdasco šiuo metu daugiausiai varžosi „Challenger“ serijos turnyruose. Praeityje jis pasiekė „Australian Open“ pusfinalį, taip pat nukeliavo iki Vimbldono ir „US Open“ ketvirtfinalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Deuce