2016 10 25

Andy Murray apie pirmąją vietą pasaulio reitinge: „Esu labai arti“

Antroji pasaulio raketė Andy Murray šią savaitę dalyvaus Vienoje vykstančiame „Erste Bank Open 500“ turnyre, kuriame yra pagrindinis favoritas iškovoti titulą. Spaudos konferencijoje škotas aptarė sunkius Rogerio Federerio ir Rafaelio Nadalio sezonus bei atskleidė, kad spaudimo tapti pirmąja pasaulio rakete beveik nejaučia.
Andy Murray nugalėjo Roberto Bautistą Agutą ir tapo „Shanghai Rolex Masters“ turnyro čempionu / „Scanpix“ nuotr.

R.Federeris šiemet nebežaisti nusprendė vasarą, o tai reiškė, kad šveicaras pirmą kartą nuo 2000-ųjų sezoną baigė neiškovojęs nė vieno titulo. Tuo tarpu R.Nadalis nusprendė metus pabaigti praėjusią savaitę, nes nespėjo pasveikti nuo jį kamuojančių traumų.

„Rafos ir Rogerio netektys yra didelis pranašumas mums visiems, tačiau be jų sportas kenčia, – pripažino A.Murray. – Bet apie tai stengiuosi negalvoti. Esu susikoncentravęs ties savo trumpalaikiais tikslais, o tai man padeda lengviau atsikelti rytais ir pradėti treniruotes.

Žinoma, apie pirmą vietą pasaulio reitinge dažnai pagalvoju, nes esu labai arti. Tačiau jaučiu žymiai mažiau spaudimo nei anksčiau. Praeityje žmonės iš manęs tikėjosi bent kelių „Didžiojo kirčio“ titulų, olimpinio aukso bei Daviso taurės trofėjaus, tačiau visus juos aš jau iškovojau.“

A.Murray savo pasirodymą „Erste Bank Open 500“ turnyre pradės trečiadienį susitikimu su slovaku Martinu Kližanu (ATP-35).

Antrąją pasaulio raketę nuo Novako Džokovičiaus skiria 2415 ATP reitingo taškų, tačiau serbas nerungtyniaus šios savaites varžybose, o Šanchajuje ir Londone gins čempiono titulus.