2012 09 11

Andy Murray įspūdingame „US Open“ finale nugalėjo Novaką Džokovičių ir perrašė britų istoriją

Andy Murray nutraukė net 76 metus trukusį britų laukimą ir pagaliau iškovojo „Didžiojo kirčio“ taurę. Ketvirta pasaulio raketė dramatiškame „US Open“ finale 7:6(10), 7:5, 2:6, 3:6, 6:2 nugalėjo Novaką Džokovičių. Finalo mačas truko keturias valandas ir 51-ą vieną minutę.
Andy Murray
Andy Murray / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po to kai A.Murray laimėjo pirmus du setus čempiono titulą ginantis  N.Džokovičius paprašė medicininės pertraukėlės, kuri pakeitė žaidimo eigą. Serbijos tenisininkas išlygino rezultatą ir atrodė, kad taps pirmu tenisininku po Pancho Gonzaleso 1949 metų pasiekimo, kuriam pavyko atsitiesti po pralaimėtų dviejų setų ir laimėti „US Open“ finalą.

Tačiau A.Murray turėjo kitokių minčių ir pačioje lemiamo seto pradžioje laimėjo varžovo padavimų seriją, o vėliau tik didino pranašumą.

„Buvo labai sudėtingos žaidimo sąlygos, – po pergalės finale kalbėjo Škotijos tenisininkas. – „Novakas yra labai stiprus ir visada kaunasi iki paskutinės akimirkos. Ir aš nebuvau tikras, kad sugebėsiu nueiti iki pat pabaigos.“

Penkis kartus „Didžiojo kirčio“ turnyrų nugalėtojas N.Džokovičius pasveikino kolegą laimėjus pirmąjį karjeroje didžiausių teniso varžybų trofėjų.

„Esu nusivylęs pralaimėjimu, tačiau atidaviau viską ką galėjau, – po finalo kalbėjo N.Džokovičius. – Šiandien prieš mane stovėjo puikus oponentas. Jis labiausiai nusipelnė laimėti šį „Didžiojo kirčio“ turnyrą. Noriu jį pasveikinti.“

A.Murray pasaulio reitinge pakilo į trečią vietą, laipteliu žemiau nustumdamas Rafaelį Nadalį.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius