2016 08 19

Andy Murray Sinsinatyje iškovojo jubiliejinę karjeros pergalę

Antroji pasaulio raketė Andy Murray savo karjeroje iškovojo jau 600-us pergalių. Britas šią žymą pasiekė praėjusią naktį, kai „Western & Southern Open“ aštuntfinalyje be vargo nugalėjo Keviną Andersoną rezultatu 6:2, 6:3. Tai taip pat tapo ir 20-ąja jo pergale iš eilės.
Andy Murray
Andy Murray / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 1 Andy Murray

A.Murray tapo 24-uoju žaidėju ATP istorijoje, kuriam pavyko laimėti 600 pergalių. Skaičiuojant nuo gegužės 10 dienos jis yra iškovojęs net 29 pergales ir patyręs vos vieną nesėkmę. Per tą laiką jis iškovojo keturis titulus iš penkių žaistų finalų.

Tenisininkas birželio viduryje pradėjo bendradarbiauti su Ivanu Lendlu, o tai jam itin padėjo psichologiškai. Įspūdinga brito sportinė forma gali jam pagaliau padėti pralenkti Novaką Džokovičių, nes sportininkas taip niekada ir nebuvo pakilęs į pirmąją reitingo vietą.

A.Murray tapo penktuoju dar karjeros nebaigusiu tenisininku, kuris pasiekę 600 pergalių žymą. Pateikiame visus dabartinius „600“ klubo narius:

Vieta Tenisininkas Pergalės Pralaimėjimai
1. Rogeris Federeris 1080 245
2. Rafaelis Nadalis 801 171
3. Novakas Džokovičius 737 151
4. Davidas Ferreras 683 327
5. Andy Murray 600 171

„Džiaugiuosi, kad šį rezultatą pasiekiau Sinsinatyje. Tai pirmasis „Masters“ serijos turnyras, kuriame žaidžiau, nes būdamas 18-os gavau vardinį kvietimą, – prisiminė škotas. – Čia taip pat iškovojau ir pirmąjį šios serijos turnyro trofėjų, todėl ši vieta man labai daug reiškia.“

Į „Western & Southern Open“ ketvirtfinalį netikėtai pateko ir australas Bernardas Tomičius. Šis per dvi valandas nugalėjo septintąją pasaulio raketę Kei Nishikorį 7:6 (7:1), 7:6 (7:5).

Milošas Raoničius nugalėjo 102 vietą pasaulio reitinge užimantį japoną Yuichi Sugitą 6:1, 3:6, 6:1. Marinas Čiličius iškovojo paskutinį bilietą į Sinsinačio turnyro ketvirtfinalį, nes nugalėjo čeką Tomašą Berdychą 6:3, 4:6, 6:4.

„Western & Southern Open“ turnyro nugalėtojui atiteks 1000 ATP reitingo taškų bei 834 tūkst. JAV dolerių čekis.