2020 01 07

ATP taurė: rusai žengė į finalinį aštuonetą, viltis išsaugojo ir britai bei kanadiečiai

Inauguracinėje ATP taurėje ima ryškėti finalinio aštuoneto paveikslas. Jau anksčiau vietas atkrintamosiose varžybose užsitikrino Australijos ir Serbijos tenisininkai, o po pirmųjų antradienio mačų abi kojas į kitą etapą įkėlė ir Rusijos rinktinė (3-0).
Danilas Medvedevas
Danilas Medvedevas / „Scanpix“ nuotr.

Rusai pergalingai užbaigė grupių etapą – paskutinėje akistatoje jie nugalėjo norvegus (1-2).

Sėkmingą finišą jiems garantavo užtikrintas Danilo Medvedevo (ATP-5) ir Karenas Chačanovo (ATP-17) žaidimas vienetų susitikimuose.

Nė vieno iš šešių mačų grupių etape taip ir nepralaimėję rusai susitvarkė ir su Norvegijos atstovais.

D.Medvedevas 6:3, 7:6 (8-6) nugalėjo Casperą Ruudą (ATP-53), o K.Chačanovas nepaliko vilčių Viktorui Durasovičiui (ATP-329) – 6:2, 6:1.

Dvi pergalės vienetų mačuose leido Rusijos rinktinės treneriui Maratui Safinui patausoti savo lyderius dvejetuose – D.Medvedevą ir K.Chačanovą juose pakeitė labiau pailsėję Teymurazas Gabašvilis ir Konstantinas Kravčiukas.

Kituose antradienio ATP taurės mūšiuose viltis žengti į finalinį aštuonetą išsaugojo antrąsias pergales pasiekę britai (2-1) ir kanadiečiai (2-1).

Didžiosios Britanijos tenisininkai užtikrintai 3:0 susitvarkė su Moldova (0-3).

Pergalę britams garantavo jau vienetų susitikimai, kuriuose Cameronas Norrie (ATP-52) 6:2, 6:2 sutriuškino Alexanderį Cozbinovą (ATP-816), o Danielis Evansas (ATP-42) identišku rezultatu nugalėjo Radu Albotą (ATP-46).

Dvejetų mače Jamie Murray ir Joe Salisbury A.Cozbinovo ir R.Alboto duetą nugalėjo 6:2, 6:3.

Britai pirmąją vietą C grupėje užimtų tuo atveju, jei kitame grupės mače Belgija 2:1 nugalėtų Bulgariją. Taip pat jie išsaugo galimybes žengti į finalinį aštuonetą ir kaip viena iš dviejų geriausių antrąsias vietas užėmusių komandų.

Tuo tarpu Kanados teniso rinktinė kiek sunkiau 2:1 nugalėjo vokiečius (1-2).

Pastarieji pirmavo po pirmojo vienetų susitikimo, kuriame Janas-Lennardas Struffas (ATP-35) užtikrintai 6:4, 6:1 susitvarkė su aukščiau reitinguotu Felixu Augeriu-Aliassime'u (ATP-21), bet Kanada atstatė pusiausvyrą po to, kai Denisas Shapovalovas (ATP-14) nepasigailėjo Alexanderio Zverevo (ATP-7) – 6:2, 6:2.

D.Shapovalovas Australijoje vykstančiame turnyre demonstruoja tiesiog įspūdingą formą – kiek anksčiau jis nugalėjo ir 6-ąją pasaulio raketę, graiką Stefaną Tsitsipą.

Akistatos nugalėtojas sprendėsi dvejetų mače, o jį laimėjo kanadiečiai F.Augeris-Aliassime'as ir D.Shapovalovas, 6:3, 7:6(4) nugalėję Keviną Krawietzą ir Andreasą Miesą.

Kanadiečiai nebeturi šansų F grupėje užimti pirmąją vietą, tačiau vis dar gali tikėtis į atkrintamąsias prasmukti kaip viena iš dviejų geriausių antrąsias vietas užėmusių komandų.