Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 18d. 08:41

„Australian Open“: Ričardas Berankis sutriuškino Marinko Matosevičių ir žengė į antrąjį ratą

Ričardas Berankis įveikė Ryaną Sweetingą
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ričardas Berankis

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis galingai pradėjo kovas atvirajame Australijos teniso čempionate („Australian Open“) – pirmajame šiais metais „Didžiojo kirčio“ serijos turnyre. Pirmajame pagrindinių varžybų vyrų vienetų rate antradienį lietuvis be didesnio vargo trijų setų kovoje rezultatu 6:4, 6:2, 7:5 sutriuškino iš Bosnijos ir Hercegovinos kilusį australą Marinko Matosevičių.

Šia pergale R.Berankis dar kartą perrašė Lietuvos teniso istoriją. Antrajame „Australian Open“ turnyro rate dar niekada nežaidė tenisininkas iš Lietuvos.

Lietuvis nuo pat mačo pradžios perėmė iniciatyvą ir dominavo viso susitikimo metu. Ypač jo persvara išryškėjo antrame sete, kai atsilikdamas rezultatu 0:2 laimėjo šešis „geimus“ iš eilės.

Trečiame sete R.Berankis pirmavo 5:4 ir paduodamas galėjo baigti mačą, tačiau rezultatui esant 30:40 padarė vienintelę dvigubą klaidą ir leido varžovui išlyginti (5:5). Vis dėlto lietuvis netrukus laimėjo M.Matosevičiaus padavimą ir antro šanso iškovoti pirmą savo pergalę „Australian Open“ turnyre nepaleido.

Viso mačo metu R.Berankį tribūnuose audringai palaikė sirgaliai su Lietuvos trispalvėmis. Jie skandavo „Lietuva, Lietuva!“, „Ričardai, Ričardai!“, traukė „Ant kalno mūrai“.

Dvikova truko 1 valandą 53 minutes. Lietuvis atliko 7 „eisus“ (varžovas – 5), o R.Berankio pirmojo padavimo procentas siekė 62 (varžovo – 54 proc.). Lietuvis padarė tik vieną dvigubą klaidą (varžovas – 4), o neišprovokuotų klaidų abu tenisininkai padarė po lygiai (44).

R.Berankis buvo susikūręs net 15 galimybių laimėti varžovo padavimą (išnaudojo 7), tuo tarpu varžovas – tik 4 (3). Lietuvis atlliko net 31 pergalingą smūgį (varžovas 22), o greičiausias R.Berankio padavimas siekė 201 km/val. (varžovo 197 km/val.).

20-metis R.Berankis pajėgiausių pasaulio tenisininkų reitinge užima 95 vietą, tuo tarpu vardinį kvietimą į turnyrą gavęs 25-erių M.Matosevičius yra 138-as.

Dvikovos favoritu pasaulio teniso apžvalgininkai ir lažybų bendrovės laikė lietuvį, tačiau R.Berankio treneris Remigijus Balžekas teigė, kad kova su varžybų šeimininku Australijos čempionate tikrai nebus lengva.

Už pergalę R.Berankiui atiteko 45 ATP reitingo taškai ir 32 tūkst. Australijos dolerių.

Antrajame rate R.Berankis susitiks su 29 metų argentiniečiu Davidu Nalbandianu (ATP – 21) arba taip pat 29-erių australu Lleytonu Hewittu (ATP – 54).

Atvirojo Australijos teniso čempionato prizų fondą iš viso sudaro apie 25 mln. Australijos dolerių.

Dvikovos eiga

Prieš mačą

Marinko Matosevičius pasirodo kortuose. Vietos sirgalių jis pasitinkamas audringomis skanduotėmis „Marinko! Marinko!“

Prieš mačą

 R.Berankis taip pat turi savo sirgalių. Tribūnose girdėti šūkiai „Lietuva, Lietuva!“

Prieš mačą

 Tenisininkai pradeda apšilimą.

Prieš mačą

R.Berankis žais raudonais marškinėliais, tuo tarpu M.Matosevičius mačą pradės mėlynos spalvos apranga.

Prieš mačą

Iki mačo lieka vos 2 minutės.

Prieš mačą

Burtus laimėjo M.Matosevičius ir pasirinko paduoti pirmasis.

1 setas

Pirmąjį tašką pelno australas (15:0). R.Berankis dar kartą klysta ir M.Matosevičius išsiveržia į priekį 30:0.

1 setas

 R.Berankis lengvai nepasiduoda (40:30), tačiau pirmą „geimą“ laimi M.Matosevičius ir išsiveržia į priekį (0:1).

1 setas

R.Berankis nesėkmingai pradeda savo pirmąjį padavimą – 0:30.

1 setas

 Lietuvis pademonstruoja charakterį ir, laimėjęs keturis taškus iš eilės, švenčia pergalę antrajame „geime“ bei lygina pirmojo seto rezultatą (1:1).

1 setas

R.Berankis nepataiko ir M.Matosevičius vėl išsiveržia į priekį, nesunkiai laimėdamas trečiąjį „geimą“ – 1:2.

1 setas

Gražus lietuvio taškas (30:15). R.Berankis netrukus prideda du taškus ir vėl lygina rezultatą pirmajame sete – 2:2.

1 setas

R.Berankis penktajame „geime“ perima iniciatyvą – laimi tris M.Matosevičiaus padavimus (0:40).

1 setas

R.Berankis turi puikią galimybę laimėti varžovo padavimą, tačiau rezultatui esant 30:40 iš arti pataiko į tinklą (40:40). M.Matosevičius prideda dar du taškus ir išsisuka iš sudėtingos situacijos – 2:3.

1 setas

Pirmasis R.Berankio „eisas“ (15:0).

1 setas

Lietuvis vėl nesunkiai laimi savo padavimą. Pirmojo seto rezultatas – 3:3.

1 setas

R.Berankis dar kartą išsiveržia į priekį paduodant M.Matosevičiui (15:40). Dar dvi galimybės laimėti australo padavimą. M.Matosevičius neatlaiko įtampos, padaro dvigubą klaidą ir lietuvis perima iniciatyvą pirmajame sete – 4:3.

1 setas

R.Berankis išsiveržia į priekį (40:15), tačiau apmaudžiai klysta ir australui pavyksta išlyginti rezultatą (40:40). Vis dėlto išlyginti pirmojo seto rezultato lietuvis neleidžia – 5:3

1 setas

M.Matosevičius sausai“laimi savo padavimą, puikų pasirodymą devintajame „geime“ baigdamas pirmuoju savo „eisu“ šiame mače – 5:4.

1 setas

R.Berankis paduoda ir turi galimybę laimėti pirmąjį savo setą atvirajame Australijos teniso čempionate.

1 setas

M.Matosevičius sugeba susikurti pirmą galimybę laimėti R.Berankio padavimą (30:40). Vis dėlto lietuvis atsitiesia, užtikrintai laimi tris taškus iš eilės ir pirmąjį setą – 6:4. Tribūnos traukia: „Ant kalno mūrai, joja lietuviai!“

2 setas

Savo laimėtu padavimu antrąjį setą pradeda M.Matosevičius – 0:1.

2 setas

Pirmasis padavimas antrajame sete R.Berankiui nesėkmingas. Pasinaudojęs fortūnos šypsniu M.Matosevičius išsiveržia į priekį (15:40). Deja, lietuvis nepataiko ir australas laimi antrąjį „geimą“ iš eilės – 0:2.

2 setas

R.Berankis stengiasi iš karto atsitiesti – susikuria vieną galimybę laimėti varžovo padavimą (30:40). Australas išsisuka, bet lietuvis netrukus vėl išsiveržia į priekį (40:A). Šį kartą R.Berankis savo progos nepraleidžia ir švelnina rezultatą antrajame sete – 1:2.

2 setas

Savo padavimą R.Berankis laimi užtikrintai, varžovui leidęs pelnyti tik vieną tašką (15) – 2:2.

2 setas

Lietuvis toliau sėkmingai žaidžia ir susikuria dar vieną galimybę laimėti M.Matosevičiaus padavimą (40:A). Australas atsitiesia (A:40), tačiau klysta ir R.Berankis laimi trečią „geimą“ iš eilės – 3:2.

2 setas

R.Berankis sausai laimi savo padavimą ir išlaiko iniciatyvą – 4:2.

2 setas

R.Berankis vėl susikuria galimybę laimėti varžovo padavimą (30:40), bet australas išlygina rezultatą (40:40). Lietuvis dar du kartus išsiveržia į priekį (40:A) ir, išnaudojęs trečią galimybę, toliau dominuoja antrajame sete – 5:2.

2 setas

M.Matosevičius stengiasi nepaleisti antrojo seto (15:30), tačiau R.Berankis užtikrintai pelno tris taškus iš eilės ir laimi šeštą „geimą“ iš eilės – 6:2. Bendras mačo rezultatas tampa 2:0 lietuvio naudai.

3 setas

R.Berankis toliau dominuoja trečiajame sete (15:40). Australas sugeba dar iškovoti vieną tašką (30:40), bet lietuvis antrosios galimybės laimėti varžovo padavimą nepaleidžia – 1:0.

3 setas

Antrajame „geime“ M.Matosevičius grįžta į kovą. Paduodant R.Berankiui australas išsiveržia į priekį (40:A) ir sugeba pasinaudoti reta galimybe laimėti varžovo padavimą – 1:1.

3 setas

M.Matosevičiaus renesansas tęsiasi. Savo padavimo metu jis užtikrintai išsiveržia į priekį (40:0) ir, nors R.Berankis pelno vieną tašką, netrukus laimi trečiąjį „geimą“ bei po ilgos pertraukos sete išsiveržia į priekį – 1:2.

3 setas

Lietuvis nesunkiai laimi savo padavimą ir rezultatas trečiajame sete tampa lygus – 2:2.

3 setas

M.Matosevičius atsako sausai laimėdamas penktąjį „geimą“ – 2:3. Atgyja australų sirgaliai tribūnose.

3 setas

Sausai laimėtas R.Berankio padavimas ir rezultatas vėl lygus – 3:3.

3 setas

Lietuvis perima iniciatyvą (15:40). M.Matosevičius neatlaiko įtampos, klysta ir padovanoja septintą „geimą“ bei persvarą trečiajame sete R.Berankiui – 4:3.

3 setas

Tribūnose skamba „Lietuva! Lietuva! Ričardai! Ričardai!“

3 setas

R.Berankis be vargo laimi savo padavimą ir iki pirmo laimėto mačo atvirojo Australijos teniso čempionato istorijoje lietuviui trūksta vos vieno sėkmingo „geimo“ – 5:3.

3 setas

M.Matosevičius laimi savo padavimą ir neleidžia lietuviui jau devintajame trečiojo seto „geime“ švęsti pergalės – 5:4.

3 setas

R.Berankis paduoda. Jei lietuvis laimės šį „geimą“, laimės ir trečiąjį setą bei visą mačą.

3 setas

Lietuvis išsiveržia į priekį (30:15), bet audringai sirgalių palaikomas M.Matosevičius atsitiesia (30:40). Milžiniškos įtampos slegiamas R.Berankis padaro pirmą dvigubą klaidą mače ir padovanoja „geimą“ varžovui. Rezultatas lygus – 5:5.

3 setas

R.Berankis nenusiteikęs žaisti dar vieno seto. Jis sėkmingai pradeda 11-ą „geimą“, kurio metu paduoda M.Matosevičius (0:15, 15:30, 30:40). Lietuvis nepraleidžia savo šanso ir garsiu šūksniu palydi susigrąžintą iniciatyvą trečiajame sete – 6:5.

3 setas

Vėl eilė paduoti R.Berankiui. Jei lietuvis laimės, laimės ir visą mačą.

3 setas

R.Berankis galingais padavimais šauna į priekį (30:0, 40:15). Australas klysta ir lietuvis švenčia pergalę rezultatu 7:5. Bendras mačo rezultatas -– 6:4, 6:2, 7:5 R.Berankio naudai. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Įstatymas su paslėpta mina: G.Kirkilo partija gali negauti pinigų, kuriais jau džiaugiasi

Interviu 24sek

Linas Kleiza – apie D.Gudelio žingsnį, A.Blanco šantažą, „Ryto“ bėdas ir pinigus

Aktualu

Orai.lt: virš Lietuvos įsitvirtins šalta oro masė

Lapkričio TOP 13: knygų antplūdis artėjant šventėms.

Aktualu

Žemės ūkio ministerijos darbuotojai šimtmetį atšventė su šokiais ir alkoholiu

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ premjera: tokių Monikų dar nematėte – iš baimės net drebėjo rankos

Aktualu

Reitingų viršūnėse – Ingridos Šimonytės šuolis

Erikos istorija

Aktualu

Avarijoje prie Balėnų kaimo aštuonmetį mirtinai sužalojo Mažeikių tarybos narys Sigitas Kaktys

Aktualu

Kaip Vakarų lyderiai, patys to nesuvokdami, padeda Vladimirui Putinui

Gazas

Renkame „Tautos automobilį 2019“: nauja „Kia Ceed“ šypsena

Aktualu

Šiaurės Korėja išbandė naują modernų taktinį ginklą

Aktualu

Suprasti akimirksniu: 15min atsako į svarbiausius klausimus apie prezidento rinkimus

Verslas

Lietuvio emigracija Suomijoje truko pusdienį: darbdavys mini „netipinę situaciją“

Aktualu

Koks „Brexito“ likimas palankiausias Didžiosios Britanijos lietuviams?

Vardai

Iglė per gimtadienį scenoje sulaukusi 4 kilogramus sveriančio S.Prūsaičio siurprizo neteko žado

24sek

K.Pangosas: apie svarbiausią Šaro pamoką, nustebinusius katalonus ir stiprų „Žalgirį“

Vardai

Internete žaibiškai pasklidusi parodija Karolinos Meschino nė kiek neįžeidė: „Nauda abipusė“

N-18 Aktualu

Lukiškių prižiūrėtojus fekalijomis apipylęs žudikas žagintojas pats tapo nukentėjusiuoju

Sportas

Tautų lyga: Kroatijos rinktinė išplėšė fantastišką pergalę prieš Ispaniją

Naujienos

Aktualu

Įstatymas su paslėpta mina: G.Kirkilo partija gali negauti pinigų, kuriais jau džiaugiasi

Interviu 24sek

Linas Kleiza – apie D.Gudelio žingsnį, A.Blanco šantažą, „Ryto“ bėdas ir pinigus

Aktualu

Orai.lt: virš Lietuvos įsitvirtins šalta oro masė

Lapkričio TOP 13: knygų antplūdis artėjant šventėms.

Aktualu

Žemės ūkio ministerijos darbuotojai šimtmetį atšventė su šokiais ir alkoholiu

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ premjera: tokių Monikų dar nematėte – iš baimės net drebėjo rankos

Aktualu

Reitingų viršūnėse – Ingridos Šimonytės šuolis

Erikos istorija

Aktualu

Avarijoje prie Balėnų kaimo aštuonmetį mirtinai sužalojo Mažeikių tarybos narys Sigitas Kaktys

24sek

Po 10 rungtynių kartu „Rockets“ atsisveikino su Carmelo Anthony

Vardai

Iglė per gimtadienį scenoje sulaukusi 4 kilogramus sveriančio S.Prūsaičio siurprizo neteko žado

Gazas

Renkame „Tautos automobilį 2019“: nauja „Kia Ceed“ šypsena

Aktualu

Suprasti akimirksniu: 15min atsako į svarbiausius klausimus apie prezidento rinkimus

Verslas

Lietuvio emigracija Suomijoje truko pusdienį: darbdavys mini „netipinę situaciją“

Aktualu

Koks „Brexito“ likimas palankiausias Didžiosios Britanijos lietuviams?

24sek

K.Pangosas: apie svarbiausią Šaro pamoką, nustebinusius katalonus ir stiprų „Žalgirį“

Vardai

Internete žaibiškai pasklidusi parodija Karolinos Meschino nė kiek neįžeidė: „Nauda abipusė“

Aktualu

Šiaurės Korėja išbandė naują modernų taktinį ginklą

Aktualu

Kaip Vakarų lyderiai, patys to nesuvokdami, padeda Vladimirui Putinui

N-18 Aktualu

Lukiškių prižiūrėtojus fekalijomis apipylęs žudikas žagintojas pats tapo nukentėjusiuoju

Vardai

Ypatingos

07:22
06:20

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie Deuce