2011 01 22

„Australian Open“: šešiolktfinalyje didžiausią staigmeną pateikė kanadietis (nuotraukos, visi rezultatai)

Atvirosiose Australijos teniso pirmenybėse šeštadienį moterų bei vyrų vienetų varžybose tęsėsi šešioliktfinalio etapo kovos. Jame būtų ir staigmenų, ir lauktų rezultatų.
Kanadietis tapo didžiausiu turnyro atradimu
Kanadietis tapo didžiausiu turnyro atradimu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pergalę šeštadienį iškovojo ir į aštuntfinalį pateko praėjusių metų šio turnyro finalininkas penktąjį reitingą turintis škotas Andy Murray'us, 6:1, 6:1, 6:2 sutriuškinęs ispaną Guillermo Garcią-Lopezą.

Staigmeną pateikė Kanados tenisininkas Milošas Raoničius. Tik 152-ą vietą ATP klasifikacijoje užimantis M. Raoničius 6:4, 7:5, 4:6, 6:4 įveikė dešimtąjį pagal skirstymą rusą Michailą Južną ir aštuntfinalyje susitiks su septintuoju pagal reitingą ispanu Davidu Ferreru, kuris 6:2, 6:2, 6:1 nugalėjo Ričardą Berankį.

Kituose šeštadienį jau pasibaigusiuose trečiojo rato mačuose ketvirtąjį reitingą turintis švedas Robinas Soderlingas 6:3, 6:1, 6:4 nugalėjo čeką Janą Hernychą, o ukrainietis Aleksandras Dolgopolovas penkių setų kovoje 3:6, 6:3, 3:6, 6:1, 6:1 privertė pasiduoti 2008-ųjų metų atvirųjų Australijos pirmenybių finalininką tryliktąją raketę prancūzą Jo-Wilfriedą Tsongą.

Moterų vienetų varžybų šešioliktfinalyje šeštadienį jau pergales iškovojo abi pirmojo ketvertuko žaidėjos - antrąjį reitingą turinti rusė Vera Zvonariova 6:3, 7:6 (11:9) įveikė čekę Lucie Šafaržovą, o trečioji pagal skirstymą belgė Kim Clijsters 7:6 (7:3), 6:3 nugalėjo prancūzę Alizę Cornet.

Kituose jau pasibaigusiuose mačuose pergales iškovojo lenkė, čekė ir Kinijos tenisininkė:

12-Agnieszka Radwanska (Lenkija) - Simona Halep (Rumunija) 6:1, 6:2;
Iveta Benešova (Čekija) - 16-Anastasija Pavliučenkova (Rusija) 6:3, 1:6, 7:5;
Peng Shuai (Kinija) - Ayumi Morita (Japonija) 6:1, 3:6, 6:3.

Atvirojo Australijos teniso čempionato prizų fondą sudaro beveik 25 mln. Australijos dolerių.