2010 06 06

Berankis triumfavo turnyre Notingame!

Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis sekmadienį iškovojo įspūdingiausią pergalę karjeroje – laimėjo pirmąjį ATP „Challenger Tour“ serijos vyrų vienetų teniso turnyrą.
Ričardas Berankis
R.Berankis pasiekė įspūdingiausią pergalę karjeroje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Notingame (Anglija) vykusio turnyro finale 19-metis lietuvis, pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge pagal ATP užimantis 188 vietą, dviejų setų kovoje 6:4, 6:4 įrodė savo pranašumą prieš 25 metų japoną Go Soedą (ATP – 137).

Pirmą kartą tokio lygio turnyro finale žaidęs R.Berankis, treniruojamas Remigijaus Balžeko, už pergalę iškovojo 80 ATP reitingo taškų ir 6 150 eurų (apie 21,2 tūkst. Lt) čekį.

Finale pralaimėjęs G.Soeda turėjo tenkintis 48 ATP reitingo taškais ir 3 600 eurų (apie 12,4 tūkst. Lt) čekiu. Iš viso vyrų teniso turnyro Anglijoje prizų fondą sudarė 42,5 tūkst. eurų (apie 146,7 tūkst. Lt).

Notingame triumfavęs R.Berankis iškovojo antrąjį trofėjų suaugusiųjų varžybose. Pirmuoju lietuvis džiaugėsi dar 2007-aisiais, kai būdamas 16 metų laimėjo Albufeiroje (Portugalija) vykusį „Futures“ serijos turnyrą.