2016 02 08

Čekija, Šveicarija ir Prancūzija iškovojo kelialapį į „Fed Cup“ pusfinalį

Paaiškėjo visos keturios „Fed Cup“ pusfinalio dalyvės. Prie Rusiją nugalėjusios Olandijos rinktinės prisijungs Čekija, Šveicarija bei Prancūzija. Dvikovos, kuriose nugalėjo Čekija ir Šveicarija prireikė visų penkių mačų, o Prancūzija nugalėjo Italiją rezultatu 4:1.
Šveicarijos rinktinė
Šveicarijos rinktinė / „Scanpix“/AP nuotr.

Italijos komandai vienintelę pergalę iškovojo 40-ą vietą pasaulio reitinge užimanti Camila Giorgi laimėjusi prieš Kristiną Mladenovič rezultatu 1:6, 6:4, 6:1. Prancūzijos didvyre tapo 38-a pasaulio raketė Caroline Garcia, kuri laimėjo abu savo vienetų mačus bei dvejetų dvikovą, žaisdama poroje su K.Mladenovič.

Prancūzijos komandos varžove pusfinalyje bus Olandijos rinktinė, kuri šiame turnyre pateikė staigmeną ir nugalėjo Rusiją. Keturis kart šio turnyro čempionėms dėl traumos negalėjo padėti Marija Šarapova.

Čekijos komanda pirmame „Fed Cup“ taurės etape nugalėjo Rumunijos rinktinę rezultatu 3:2. Praėjusių metų čempionėms labiausiai padėjo 13-a pasaulio raketė Karolina Pliskova, kuri laimėjo visuose trijuose žaistuose mačuose. 9-e vietoje reitinge esanti Petra Kvitova pralaimėjo abi dvikovas, bet atsigriebė dvejetų varžybose.

Trečioji pasaulio raketė ir Rumunijos lyderė Simona Halep atidėjo savo nosies operaciją dėl savo rinktinės, tačiau pralaimėjo prieš K.Pliskovą. Vieną pergalę ji pasiekė dvikovoje su P.Kvitova.

Čekijos varžove stipriausiame „Fed Cup“ taurės ketverte bus Šveicarijos rinktinė. Ji nugalėjo „Australian Open“ čempionės Angelique Kerber vedamą Vokietijos komandą rezultatu 3:2.

Šveicarijos komandoje dominavo Belinda Benčič, kuri laimėjo visus tris savo žaistus mačus. Ji įveikė Andreą Petkovič, A.Kerber ir poroje su Martina Hingis nepaliko vilčių A.Petkovič ir Annai-Lenai Groenefeld.

„Fed Cup“ pusfinaliai vyks balandžio 16-17 dienomis. Vietos kurioje vyks mačai pasirinkimo teisė priklausys Šveicarijos ir Prancūzijos komandoms.