2019 01 27

Čempioniškas žaidimas – Ričardas Berankis laimėjo turnyrą Prancūzijoje

Puikią savaitę „Rennes Challenger“ serijos turnyre Prancūzijoje sužaidęs Ričardas Berankis (ATP-110) visą įdėtą darbą vainikavo pergale sekmadienio finale ir pirmuoju titulu 2019 metais.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / „Twitter“ nuotr.

Finale mūsu tautietis 6:4, 6:2 nugalėjo gausiai vietos aistruolių palaikomą prancūzą Antoine'ą Hoangą (ATP-147).

Kaip ir prieš tai vykusiuose mačuose, taip ir šįkart lietuvio pranašumas buvo akivaizdus.

Pirmajame sete Ričardas trumpam buvo pametęs koncentraciją, kuomet varžovui leido išlyginti rezultatą (3:3), tačiau jau kitame geime lietuvis vėl pakėlė savo žaidimą į aukštesnį lygį ir persvaros iš savo rankų nebepaleido.

Pasibaigus setui, 23-ejų metų A.Hoangas paprašė medicininės pertraukėlės.

Antrajame sete apylygė kova vyko tik pirmuosius keturis geimus – vėliau R.Berankis laimėjo dvi oponento padavimų serijas iš eilės ir sėkmingai paduodamas iškovojo pirmąjį metų trofėjų.

Paskutinį kartą turnyrą R.Berankis laimėjo praėjusių metų balandžio pradžioje.

Triumfas turnyre lietuviui garantavo 90 ATP reitingo taškų ir 9200 eurų piniginį čekį.

Tiesa, ilsėtis Ričardui nebus kada – lietuvis planuoja dalyvauti ir kitą savaitę vykstančiame „Quimper Challenger“ turnyre Prancūzijoje.

Pirmoji Lietuvos raketė viso turnyro metu žaidė nepriekaištingai – varžovams neatidavė nei vieno seto.

Pirmajame etape Ričardas 6:2, 6:4 nugalėjo Manuelį Guinardą (ATP-459), tuomet 6:3, 6:2 Salvatorę Caruso (ATP-156), ketvirtfinalyje – 6:4, 6:4 pavojingą švedą Eliasą Ymerą (ATP-111), o šeštadienį pusfinalyje – 6:4, 6:4 vokietį Yannicką Madeną (ATP-124).

Lietuviui 2019 metų sezono pradžia iš ties daug žadanti – pirmame metų turnyre mūsų tautietis palaužė buvusią septintą pasaulio raketę Davidą Goffiną, o nesėkmingą bandymą prasibrauti į pagrindines „Australian Open“ varžybas greitai pamiršo demonstruodamas puikią sportinę formą Prancūzijoje.

Ričardas šiame turnyre dalyvavo ir praėjusiais metais bei liko tik per žingsnį nuo titulo – pernai finale nusileido kanadiečiui Vašekui Pospisilui.