2019 08 19

„Challenger“ serijos sezono rekordininkas – R.Berankis laimėjo turnyrą Vankuveryje

Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-76) pratęsė savo dominavimą ATP „Challenger“ serijos rengiamuose turnyruose ir laimėjo „The Odlum Brown VanOpen“ varžybas Vankuveryje.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / Twitter nuotr.

Finale lietuvis sulaukė rimto pasipriešinimo iš Taivano atstovo Jasono Jungo (ATP-129), bet po 2 valandas ir 3 minutes trukusios kovos 6:3, 5:7, 6:4 iškovojo jau ketvirtą „Challenger“ trofėjų šiame sezone.

Tiek šios serijos titulų šiemet nėra iškovojęs joks kitas tenisininkas.

Lietuvos tenisininkas savo pranašumą pradėjo įrodinėti nuo pat susitikimo pradžios, laimėdamas pirmą J.Jungo padavimų seriją ir pabėgdamas į priekį 3:0.

Nesuteikęs varžovui break point'ų Ričardas setą laimėjo 6:3.

104 Visi taškai 89

Tačiau antrajame sete keletą geimų paduodant laimėjęs J.Jungas niekur nesitraukė ir pats suorganizavo netikėtą šturmą – pirmą kartą palaužė Ričardo padavimus bei truktelėjo į priekį 5:2.

Vilnietis, sukaupęs visas jėgas, sugebėjo išlyginti rezultatą (5:5), tačiau žemiau reitinguotas varžovas driokstelėjo dar kartą ir laimėjo setą 7:5.

Visgi trečiajame sete R.Berankis pademonstravo, kodėl yra vertas tapti čempionu. Mūsų tautietis varžovui nesuteikė nė vieno break point'o ir setą laimėjo 6:4.

Stipriausias Lietuvos tenisininkas šių varžybų finale žaidė prieš devynis metus, tačiau tuomet patyrė pralaimėjimo kartėlį.

Triumfas lietuviui garantuoja net 100 ATP reitingo taškų ir 14 400 JAV dolerių.

Atnaujintame ATP reitinge mūsų tautietis rikiuosis 70-oje vietoje.

2019 metais ATP „Challenger“ serijos turnyruose lietuvis yra iškovojęs net 24 pergales ir patyręs vos 3 pralaimėjimus.

„The Odlum Brown VanOpen“ turnyras – puikus pasiruošimas artėjančioms pagrindinėms „US Open“ varžyboms, kurios prasidės lygiai už savaitės.