Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daviso taurė: Berankis po sunkios kovos iškovojo pirmąjį tašką Lietuvai (nuotraukos)

Mačo akimirka
A.Gimžausko/Sportas.info nuotr. / R.Berankis į kovą stos pirmasis
Šaltinis: 15min
0
A A

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis (ATP 132) penktadienį turėjo gerokai paprakaituoti – 6:7 (2:7), 6:4, 6:4, 6:3 – kol įrodė savo pranašumą prieš daugiau nei 300 pozicijų žemesnę vietą planetos reitinge užimantį airį Jamesą McGee (ATP 508). Po šios pergalės Lietuva išsiveržė į priekį Daviso taurės Europos-Afrikos zonos II grupės mače su Airija – 1:0.

Antrajame penktadienio mače, kuris vyks po R.Berankio ir J.McGee dvikovos, ginklus surems antroji Lietuvos raketė 18 metų Laurynas Grigelis (ATP 429) ir airių lyderis 28 metų Conoras Nilandas (ATP 162).

Mačo eiga

1100 žiūrovų talpinančioje arenoje susirinko apie 700-800 sirgalių. Mažiausiai trečdalį jų sudaro geltona, žalia ir raudona spalva nusidažę Lietuvos rinktinės gerbėjai. Dvikovą stebi ir R.Berankio tėvai bei sesuo Lina.

R.Berankis ir J.McGee apšilinėja. Arenos komentatorė pristatydama į kortus įžengiantį R.Berankį suklydo ir pavadino geriausią Lietuvos tenisininką „Ricardo Grigelis". Tiesa, netrukus pasitaisė.

Pirmas setas

Pirmasis padavinėja Airijos tenisininkas J.McGee. Nors airis pradėjo galingu padavimu, į kurį R.Berankis sureaguoti nespėjo, tačiau lietuvis susikaupė ir turėjo vieną progą laimėti varžovo padavimą (40:A), tačiau jos išnaudoti nesugebėjo - pirmąjį geimą laimėjo airis (0:1).

Savo padavimą R.Berankis laimėjo „sausu“ rezultatu (1:1). J.McGee antrąjį savo padavimą laimėjo kur kas lengviau (40:15) - 1:2.

Galingi R.Berankio padavimai kol kas yra neįmenama mįslė J.McGee - rezultatas vėl lygus (2:2). Deja, ne prasčiau paduoda ir J.McGee, kuris penktąjį geimą laimėjo „sausai“ ir vėl išsiveržė į priekį (2:3).

R.Berankis išlygina rezultatą (3:3), tačiau lietuvių lyderiui nesiseka sėkmingai kovoti su varžovo padavimu - septintąjį geimą užtikrintai (40:15) laimi airis (3:4).

Aštuntąjį geimą sėkmingiau pradėjo J.McGee, kuris išsiveržė į priekį (15:30), tačiau R.Berankis susikaupė ir laimėjo tris taškus iš eilės, išlygindamas pirmo seto rezultatą (4:4).

Devintajame geime R.Berankis privertė J.McGee rimtai paplušėti (40:40), tačiau laimėti varžovo padavimo nesugebėjo (4:5). Savo padavimą pirmoji Lietuvos raketė laimėjo kur kas lengviau (40:15) - 5:5.

11-ajame geime užvirė tikras nervų karas. Ilgoje kovoje R.Berankis neišnaudojo net keturių galimybių laimėti varžovo padavimą, tačiau penktosios progos nepraleido ir išsiveržė į priekį - 6:5.

Deja, savo padavimo R.Berankiui laimėti nepavyko (15:40) - J.McGee išlygino rezultatą ir tenisininkai buvo priversti žaisti pratęsimą (6:6).

Pratęsime J.McGee griebė jautį už ragų, išsiveždamas į priekį (5:1). R.Berankiui pakeisti pratęsimo eigos nepavyko ir pirmąjį setą laimėjo airis - 7:6 (7:2).

Antras setas

Antrasis setas prasidėjo „sausai“ laimėtu R.Berankio padavimu (1:0). Lietuvis patampė nervus varžovui antrajame geime (40:40), tačiau laimėti jo nesugebėjo (1:1). Savo padavimą R.Berankis laimėjo nesunkiai (2:1). Deja, tuo pačiu atsakė ir J.McGee (2:2).

Penktajame sete užvirė atkakli kova. J.McGee pasinaudojo R.Berankio klaidomis ir, išnaudojęs antrą galimybę laimėti varžovo padavimą, išsiveržė į priekį (2:3).

Laimei, R.Berankis netrukus atsitiesė. Varžovui paduodant kamuoliuką lietuvis išsiveržė į priekį 40:0, o J.McGee padarė dvigubą klaidą, taip padovanodamas geimą Lietuvai - 3:3. Sėkmingą žaidimą R.Berankis pratęsė ir savo padavimo metu (40:15), taip susigrąžindamas iniciatyvą į savo rankas - 4:3.

Tiesa, J.McGee nepalūžo ir išlygino rezultatą - 4:4. R.Berankis atsakė tuo pačiu - nesunkiai laimėjo savo padavimą (5:4). Pasiginčijęs su teisėju, dėl jo nuomone, neteisingai užfiksuoto sprendimo, R.Berankis 10-ajame sete išsiveržė į priekį 40:15 ir susikūrė dvi progas laimėti varžovo padavimą. Nors pirmosios galimybės R.Berankis neišnaudojo, tačiau antrojo šanso nepaleido ir, laimėjęs J.McGee padavimą, laimėjo ir antrąjį setą - 6:4.

Trečias setas

Trečiasis setas prasidėjo R.Berankio laimėtu padavimu (1:0), tačiau tuo pačiu atsakė ir airis (1:1). Lietuvis pratęsė laimėtų padavimų seriją (2:1) ir patampė nervus varžovui jo padavimo metu (40:40), tačiau laimėti geimo nepajėgė (2:2).

Penktojo geimo metu R.Berankis atsiliko 0:30, tačiau susikaupęs laimėjo keturis taškus iš eilės ir vėl išsiveržė į priekį - 3:2. J.McGee taip pat laimėjo savo padavimą (3:3), o tuo pačiu atsakęs R.Berankis susigrąžino pranašumą (4:3).

8-ajame geime R.Berankis išsiveržė į priekį 30:0, tačiau J.McGee nepalūžo ir laimėjo keturis taškus iš eilės - 4:4. Airis sėkmingą žaidimą pratęsė ir R.Berankio padavimo metu, kai susikūrė vieną galimybę laimėti varžovo padavimą (30:40). Laimei, Lietuvos rinktinės lyderis susikaupė ir airiui šiame geime nebeleido laimėti nė vieno taško - 5:4.

J.McGee padavimas ėmė strigti ir R.Berankis tuo pasinaudojo. Turėdamas antrąją galimybę laimėti varžovo padavimą lietuvis atliko puikų smūgį, kurį J.McGee desperatiškai dar bandė pasiekti mesdamas raketę, tačiau triukas nepavyko ir R.Berankis laimėjo geimą bei setą 6:4.

Ketvirtas setas

Laimėjęs trečiąjį setą, R.Berankis kovoje iki trijų laimėtų setų išsiveržė į priekį 2:1. Ketvirtasis setas lietuviui taip pat prasidėjo puikiai - „sausai“ laimėtas savo padavimas (1:0), o paduodant J.McGee R.Berankis išsiveržė į priekį 40:15. Deja, nė viena iš dviejų galimybių laimėti varžovo padavimą liko neišnaudota - J.McGee laimėjo keturis taškus iš eilės ir išlygino rezultatą (1:1).

R.Berankis atsakė laimėdamas savo padavimą (2:1). Nenusileido ir airis (2:2). Pirmoji Lietuvos raketė dar kartą nesunkiai laimėjo savo padavimą (3:2).

Užsitęsusiame šeštajame geime R.Berankis turėjo dvi galimybes laimėti J.McGee padavimą, tačiau jų neišnaudojo - 3:3. Arenoje susirinkę Lietuvos rinktinės gerbėjai skanduoja „Lietuva, Lietuva“. Aistruolių įkvėptas R.Berankis nesunkiai laimi savo padavimą ir susigrąžina persvarą (4:3).

R.Berankis žengė svarbų žingsnį pergalės link - gražiu smūgiu laimėjo varžovo padavimą (5:3). Nepadė net desperatiškas J.McGee bandymas griūnant pasiektį tiksliai į jo aikštelės pusę skriejantį kamuoliuką. R.Berankis neišleido puikios galimybės laimėti mačą - užtikrintai laimėjo savo padavimą ir, laimėjęs setą (6:3), šventė pergalę bendru rezultatu - 6:7 (2:7), 6:4, 6:4, 6:3.

Prieš dvikovą

132 vietą pajėgiausių pasaulio tenisininkų klasifikacijoje pagal ATP užimantis R.Berankis yra aukščiausią reitingą Lietuvos ir Airijos rinktinėse turintis žaidėjas. 132-a vieta taip pat yra aukščiausia R.Berankio užimama pozicija ATP reitinge per visą 20-mečio karjerą.

Lietuvio varžovas airis J.McGee ATP reitinge užima daugiau nei 300 vietomis žemesnę poziciją – 508-ąją. 23 metų tenisininkas į aukščiausią reitingo vietą buvo užkopęs 2009 metais, kai pasaulyje buvo reitinguojamas 411-as.

„J.McGee mačiau jau labai senai – gal prieš kokius penkerius metus, tad pasakyti ką nors apie jį – sudėtinga, - kalbėjo R.Berankis. - Aišku, įtampa pamažu auga, tačiau esame prie jos pripratę ir neabejoju, jog su ja susitvarkysime.“

Lietuvos ir Airijos tenisininkų dvikovos nugalėtojas trečiajame Daviso taurės Europos-Afrikos zonos II grupės rate dėl teisės kitais metais žaisti I grupėje rugsėjo 17-19 dienomis susikaus su Slovėnija arba Bulgarija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Deuce