Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daviso taurė Estijoje: Laurynas Grigelis dėl traumos nutraukė dvikovą su Jurgenu Zoppu (komentarai, nuotraukos, video)

Laurynas Grigelis dėl traumos nutraukė dvikovą su Jurgenu Zoppu
Artūro Gimžausko nuotr. / Laurynas Grigelis skausmingai susižeidė paslydęs.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antrasis Daviso taurės Europos–Afrikos zonos II grupės mačas tarp Lietuvos ir Estijos teniso rinktinių mūsiškiams susiklostė košmariškai. Antroji Lietuvos raketė Laurynas Grigelis patyrė kelio traumą ir nutraukė dvikovą su Jurgenu Zoppu. Lietuvis tuo metu pirmavo rezultatu 5:4.

L.Grigelis galingai pradėjo mačą ir pirmajame sete turėjo iniciatyvą savo rankose. Deja, jam pirmaujant rezultatu 4:2 nutiko nelaimingas incidentas. L.Grigelis slystelėjo ir susiėmęs už dešiniojo kelio skausmo perkreiptu veidu parkrito.

Medikams suteikus pirmąją pagalbą L.Grigelis mėgino tęsti dvikovą ir net laimėjo dar vieną „geimą", bet pasitaręs su savo treneriu Giussepe Menga ir kapitonu Remigijumi Balžeku, nusprendė nutraukti dvikovą. Rezultatas tuo metu buvo 5:4 lietuvio naudai.

19–metis L.Grigelis geriausių pasaulio tenisininkų reitinge užima 382 vietą, tuo tarpu trejais metais vyresnis J.Zoppas klasifikuojamas beveik 200 pozicijų aukščiau – 194–as.

Komentarai

L.Grigelis iš karto buvo nugabentas į ligoninę. Jam bus atliktas kelio magnetinio rezonnaso tyrimas. Įtariama, jog tenisininkas galėjo patirti menisko traumą.

„Mums žiauriai nepasisekė. Trūksta žodžių. Nesvarbu, jog tai gali pakeisti šio mačo tarp Estijos ir Lietuvos baigtį. Ši trauma gali atsiliepti visai L.Grigelio karjerai. Sportininkams traumos yra baisu“, - sakė komandos kapitonas Remigijus Balžekas.

„Jis tieisog paslydo ir pargriuvo. Toje vietoje ir J.Zoppas ir J.Poldma griuvo, reikės pažiūrėti - gal ten slidžiau. Keista, jog visi trys griuvo toje pačioje vietoje“, - tęsė R.Balžekas.

„Danga gera, bet būna ir geresnių“, - pridūrė Ričardas Berankis.

Anot jo, jau nuspręsta, jog šeštadienį dvejetų mače vietoje L.Grigelio kartu su Ričardu Berankiu žais Dovydas Šakinis. Ar L.Grigelis žais sekmadienį vienetų mačą, bus sprendžiama gavus medikų išvadas.

VIDEO: Daviso taurė Estijoje: R.Balžeko ir R.Berankio komentarai apie Lauryno Grigelio traumą


„Ką aš galiu pasakyti. Tai buvo tik mačo pradžia. Jis pradėjo tikrai gerai, puikiai pataikė, gerai padavinėjo. Aš atsilikinėjau, bet manau, vis tiek turėjau geras galimybes laimėti, nes mačas vyksta iki trijų laimėtų setų. Deja, jis patyrė traumą ir turėjo pasitraukti mačą“, – sakė J.Zoppas.

„Jeigu L.Grigelis daugiau nebegalės žaisti, tada turbūt mes turėsime didesnes galimybes laimėti bendrą mačą“, – pridūrė Estijos rinktinės lyderis.

Dvikovos eiga

Prieš mačą

L.Grigelis ir J.Zoppas jau korte ir apšilinėja.

1 setas

Mačas prasideda. Pirmasis paduoda L.Grigelis.

1 setas

J.Zoppas išsiveržia į priekį (15:40). L.Grigelis puikiais smūgiais išlygina (40:40), bet estas vėl išsiveržia į priekį. J.Zoppas pirmajame „geime“ turėjo net keturias galimybes laimėti lietuvio padavimą, bet L.Grigelis išsisuka ir „eisu“ užbaigia pirmąjį geimą (1:0).

1 setas

J.Zoppas savo padavimą laimi užtikrinčiau. Rezultatas tampa lygus (1:1).

1 setas

Estų lyderis išsiveržia į priekį (0:30), bet po šio epizodo taškus trečiajame „geime“ pelno tik L.Grigelis (2:1).

1 setas

L.Grigelis rimtai kibo J.Zoppui į atlapus (40:40). Deja, savo padavimą estas galiausiai „apgina“ (2:2).

1 setas

Galingas L.Grigelio padavimas – net trys „eisai“ vieno „geimo“ metu ir lietuvis vėl priekyje (3:2).

1 setas

Pažiūrėti L.Grigelio ir J.Zoppo dvikovos tribūnose susirinko jau daugiau estų. Dabar jų yra panašiai kaip ir lietuvių – po 150. Tiesa, kur kas garsiau savo šalies tenisininkus palaiko mūsiškiai.

1 setas

L.Grigelis perima iniciatyvą. Lietuvis susikuria vieną galimybę laimėti varžovo padavimą (30:40) ir ją išnaudoja (4:2).

1 setas

L.Grigelis patiria traumą. Lietuvis nesėkmingai suklumpa ir krenta ant dangos. Panašu, jog L.Grigelis susižeidė kairįjį kelį.

1 setas

Tenisininkui padeda medikai. Lietuvis atsistoja ir lydimas sirgalių plojimų nušlubuoja iki suolelio.

1 setas

L.Grigeliui kelis šaldomas. Ar lietuvis galės tęsti dvikovą kol kas lieka neaišku.

1 setas

L.Grigeliui kelis sutvarstomas. Jis grįžta į kortus ir yra palydimas audringų ovacijų.

1 setas

L.Grigelis nors ir šlubčiodamas laimi savo padavimą (5:2).

1 setas

Lietuvis sunkiai vaikšto, bet tiksliais smūgiais sugeba išsiveržti į priekį (0:40). J.Zoppas galingais padavimais išlygina (40:40) ir laimi. Estas atlieka net tris „eisus“ iš eilės. Rezultatas (5:3).

1 setas

L.Grigelis demonstruoja kovotojo charakterį, bet J.Zoppas po sunkios kovos sugeba laimėti lietuvio padavimą (5:4).

1 setas

L.Grigelis ir kapitonas R.Balžekas nusprendžia dėl traumos nebetęsti kovos. Rezultatas tuo metu buvo 5:4 lietuvio naudai.

Prieš dvikovą

„J.Zoppą gerai pažįstu. Jis – pajėgus varžovas, bet aš taip pat esu gerai pasiruošęs. Manau, mūsų mačas penktadienį gali tapti kertinis“, – sakė L.Grigelis.

„Tikiuosi, po pirmos dienos rezultatas bus lygus – 1:1. Tačiau bendro rezultato neprognozuosiu – kovosime kiekviename mače“, – pridūrė pirmoji estų raketė.

Prieš šį mačą vykusioje pirmojoje dvikovoje Ričardas Berankis 7:6 (7:3), 6:2, 6:3 užtikrintai įveikė antrąją Estijos rinktinės raketę Jaaką Poldmą.

Lietuvos teniso rinktinė: 20–metis Ričardas Berankis (ATP – 73), 19–metis Laurynas Grigelis (ATP  – 382), 18–metis Dovydas Šakinis (ATP – 1 091) ir 16–metis Julius Tverijonas. Kapitonas – Remigijus Balžekas.

Estijos teniso rinktinė: 22 metų Jurgenas Zoppas (ATP – 194), 23 metų Vladimiras Ivanovas (ATP – 1 079), 22 metų Jaakas Poldma ir 28 metų Maitas Kunnapas. Kapitonas – Peeteris Lampas.

Daviso taurės mačo tarp Lietuvos ir Estijos tvarkaraštis:

kovo 4 d. 14.00 val.: Ričardas Berankis (ATP – 73) – Jaakas Poldma (be reitingo)   7:6 (7:3), 6:2, 6:3.
po mačo: Laurynas Grigelis (ATP – 382) – Jurgenas Zoppas (ATP – 194)  5:4 (lietuvis pasitraukė dėl traumos)

kovo 5 d. 14.00 val.: Ričardas Berankis (ATP dvejetų 643) ir Dovydas Šakinis (ATP dvejetų 1481) – Jurgenas Zoppas (ATP dvejetų 327) ir Maitas Kunnapas (ATP dvejetų 1 328)

kovo 6 d. 12.00 val.: Ričardas Berankis (ATP – 73) – Jurgenas Zoppas (ATP – 194)
po mačo: Laurynas Grigelis (ATP – 382) – Jaakas Poldma (be reitingo)

* – Daviso taurėje rinktinės kapitonas turi teisę pakeisti žaidėją iki numatyto mačo pradžios (išskyrus pirmosios varžybų dienos).

15min.tv pateiks tiesioginę vaizdo transliaciją iš kovo 4–6 dienomis Taline (Estija) vyksiančio Daviso taurės Europos–Afrikos zonos II grupės mačo tarp Lietuvos ir Estijos teniso rinktinių.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie Deuce