Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daviso taurė Estijoje: R.Berankis ir D.Šakinis pralaimėjo J.Zoppui ir M.Kunnapui (komentarai, nuotraukos, video)

R.Berankis ir D.Šakinis
A.Gimžausko/Sportas.info nuotr. / Lietuvai dvejetų mače atstovavao Ričardas Berankis ir Dovydas Šakinis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Estijos teniso rinktinė išsiveržė į priekį Daviso taurės Europos-Afrikos zonos II grupės mače su Lietuva. „Rocca al Mare“ teniso centre Taline vykstančiame mače Jurgenas Zoppas ir Maitas Kunnapas šeštadienį 6:2, 6:3, 3:6, 6:3 laimėjo dvejetų susitikimą prieš Ričardą Berankį ir Dovydą Šakinį, kuris pakeitė traumą gavusį Lauryną Grigelį.

Mačo pradžia mūsiškiams susiklostė nesėkmingai. Per pirmus du setus jiems nė karto nepavyko laimėti Dovydo Šakinio padavimų, o tuo pasinaudoję estai pirmavo – 2:6, 3:6.

Situacija pasikeitė trečiajame sete. D.Šakinis „apgynė“ abu savo padavimus, o Ričardo Berankio vedami lietuviai perėmė iniciatyvą – 6:3.

Deja, ketvirtajame sete estai dar kartą laimėjo D.Šakinio padavimą ir šventė pergalę – 6:3.

Bendras mačo rezultatas tapo 2:1 estų naudai.

Lemiami susitikimai vyks sekmadienį. Nuo 12 val. į kortus žengs Ričardas Berankis, kuris susikaus su geriausiu Estijos tenisininku Jurgenu Zoppu.

Po šios akistatos Dovydas Šakinis raketes surems su Jaaku Poldma.

Komentarai

„Estai žaidė tikrai gerai, o mums nepavykdavo apginti D.Šakinio padavimų. Atsiliekame 2:1, bet dar niekas nebaigta. Liko sekmadienio vienetų mačai“, - sakė Ričardas Berankis.

„Visiems šiandien sekėsi paduoti, bet tik ne man. Nejaučiau žaidimo ritmo. Per pusę metų esu sužaidęs tik vieną mačą. Studijavau, sirgau. Tačiau tikiu, jog sekmadienį sužaisiu tikrai geriau“, - teigė Dovydas Šakinis.

„D.Šakinis žaidžia tikrai gerai, bet šiandien jam nepavyko pademonstruoti savo galimybių. Tačiau, kaip sakė Ričardas, dar ne pabaiga. Liko dar du mačai sekmadienį. Kartą D.Šakinis jau yra laimėjęs lemiamą mačą (2008 metais prieš Gruziją, - red. past.)“, - pridūrė Lietuvos rinktinės kapitonas Remigijus Balžekas.

„Mačas buvo sunkus, bet mes pradėjome gerai. Stengėmės žaisti agresyviai ir mums tai padėjo. Kokios mano galimybės laimėti rytojaus mačą prieš R.Berankį? Sunku prognozuoti, bet tikiu, jog galimybių turiu. Tačiau R.Berankis yra puikus tenisininkas“, - kalbėjo J.Zoppas.

„Manau, jog mes korte buvome geresnė komanda. Tai buvo pagrindinis skirtumas, nes mes esame kartu kur kas daugiau kartų žaidę kartu, o matėsi, kad lietuviai kartu nežaidžia. Taip, stengėmės daugiau smūgių atlikti į D.Šakinio pusę“, – kalbėjo M.Kunnapas.

VIDEO: R.Berankio, R.Balžeko ir D.Šakinio komentarai po dvejetų mačo Daviso taurėje Estijoje

Dvikovos eiga

Prieš mačą

Lietuvos ir Estijos teniso rinktinės pasirodo kortuose. Lietuviai pasitinkami audringai plojimais. Lietuvių „Rocca al Mare“ teniso centro tribūnuose ir vėl daugiau.

Prieš mačą

Tenisininkai pradeda apšilimą.

1 setas

Pirmasis paduoda J.Zoppas.

1 setas

Estai iš karto šauna į priekį (40:0), bet lietuviai sugeba ne tik išlyginti, bet ir išsiveržti į priekį (40:A). Deja, galimybė laimėti varžovų padavimą jau mačo pradžioje lieka neišnaudota ir estai išsiveržia į priekį (0:1).

1 setas

Padavinėjant R.Berankiui lietuviai išlygina rezultatą (1:1).

1 setas

Estai laimi ir M.Kunnapo padavimus (1:2).

1 setas

Padavinėjant D.Šakiniui estai išsiveržia į priekį (15:40). Lietuviams nepavyksta išsisukti ir estai perima iniciatyvą pirmajame sete (1:3).

1 setas

Galingi J.Zoppo padavimai ir estai laimi dar vieną „geimą“ (1:4).

1 setas

Paduodant R.Berankiui lietuviai švelnina rezultatą (2:4).

1 setas

Paduodant M.Kunnapui lietuviai šauna į priekį (15:40). Estai pasiveja, bet mūsiškiai susikuria dar vieną progą laimėti varžovų padavimą (40:A). Deja, nė vienos iš jų mūsiškiams nepavyksta išnaudoti (2:5).

1 setas

Lietuviai dar kartą pralaimi D.Šakinio padavimus, taigi estai pirmąjį setą laimi rezultatu 6:2.

2 setas

J.Zoppas vėl neklysta ir estai išsiveržia į priekį antrajame sete (0:1). Estai laimi jau trečią „geimą“ iš eilės.

2 setas

Tačiau paduodant R.Berankiui neklysta ir mūsiškiai – 1:1.

2 setas

Estai „apgina“ M.Kunnapo padavimus (1:2).

2 setas

Sėkmė dukart iš eilės nusišypso estams ir lietuviai dar kartą pralaimi D.Šakinio padavimus (1:3).

2 setas

Galingi J.Zoppo padavimai (1:4).

2 setas

Paduodant R.Berankiui lietuviai vėl neklysta (2:4).

2 setas

Sėkmė šįkartą šypsosi ir lietuviams. Paduodant M.Kunnapui mūsiškiai pirmą kartą laimi varžovų padavimus (3:4). Lietuvių tribūna Taline „banguoja“.

2 setas

Deja, tačiau lietuviams ir vėl nepavyksta „apginti“ D.Šakinio padavimo (3:5).

2 setas

Estai savojo šanso nepaleidžia. Jie laimi J.Zoppo padavimus ir antrąjį setą rezultatu 6:3.

3 setas

Užtikrintai laimėti R.Berankio padavimai ir lietuviai išsiveržia į priekį (1:0). Mačą trumpam sutabdo tribūnuose pravirkęs vaikas, tai sukelia žiūrovų ir tenisininkų šypsenas.

3 setas

J.Zoppas padaro dvi dvigubas klaidas iš eilės, bet estams pavyksta išsisukti (1:1).

3 setas

Pyktelėję lietuviai pirmą kartą laimi D.Šakinio padavimus (2:1).

3 setas

Mūsiškiai kimba į atlapus (40:40), bet kelios apmaudžios klaidos jiems neleidžia laimėti M.Kunnapo padavimų (2:2).

3 setas

Mūsiškiai užtikrintai laimi R.Berankio padavimus (3:2).

3 setas

Trečiajame sete tenisininkai tęsia savo laimėtų padavimų seriją. Šį kartą tai padaro J.Zoppas (3:3).

3 setas

Lietuviai „apgina“ antrą iš eilės D.Šakinio padavimą (4:3).

3 setas

Paduodant M.Kunnapui lietuviai šauna į priekį (15:40). Lietuviai turi net dvi galimybes laimėti varžovų padavimą ir mūsiškiams tai pavyksta jau pirmuoju bandymu, pelnant reto grožio tašką. Rezultatas 5:3.

3 setas

R.Berankis pelno tris „eisus“ ir mūsiškiai galingai finišuoja trečiajame sete (6:3).

3 setas

Mačas vyksta jau pusantros valandos.

4 setas

Paduodant J.Zoppui estai neklysta (0:1).

4 setas

„Sausai“ laimėti R.Berankio padavimai – 1:1.

4 setas

M.Kunnapas sėkmingai atakuoja ir estai vėl priekyje – 1:2.

4 setas

Paduodant D.Šakiniui lietuviai šauna į priekį (40:0). Deja, D.Šakinis padaro dvi dvigubas klaidas ir estai išlygina rezultatą (40:40). Varžovai triskart išsiveržia į priekį (40:A) ir nepaisant visų lietuvių bandymų apsiginti, laimi „geimą“ (1:3).

4 setas

J.Zoppo padavimus estai laimi „sausai“ (1:4).

4 setas

R.Berankis dar kartą užtikrintai laimi savo padavimus (2:4).

4 setas

Tačiau neklysta ir M.Kunnapas (2:5).

4 setas

Lietuviai nepasiduoda. D.Šakinis laimi savo padavimus (3:5).

4 setas

J.Zoppas lemiamą padavimą laimi „sausai“. Galutinis mačo rezultatas 2:6, 3:6, 6:3, 3:6 estų naudai. Bendrame rezultate jie išsiveržia į priekį 1:2.

Prieš dvikovą

„D.Šakinis gavo savo šansą. Gaila, kad tik tokiomis aplinkybėmis“, – po L.Grigelio traumos sakė Lietuvos rinktinės kapitonas Remigijus Balžekas.

Geriausių pasaulio dvejetų tenisininkų reitinge iš lietuvių aukščiausią vietą užima 19-metis L.Grigelis (ATP dvejetų 608). 20-metis R.Berankis yra 643-ias, o 18-metis D.Šakinis – 1481-as.

Palyginus su vienetų reitingu dvejetuose lietuviai yra žemesnėse pozicijose todėl, kad retai dalyvauja turnyruose. R.Berankis yra žaidęs tik 5-iose dvejetų turnyruose, D.Šakinis – 9-iuose, o L.Grigelis – 15-oje.

Aukščiausią vietą dvejetų reitinge iš šeštadienio varžovų užima Estijos rinktinės lyderis 22 metų Jurgenas Zoppas (ATP dvejetų 327). 28 metų Maitas Kunnapas yra 1328-as. J.Zoppas žaidė 15-oje dvejetų turnyrų, o M.Kunnapas – 7-iuose.

„L.Grigeliui patyrus traumą, turbūt mes turėsime didesnes galimybes laimėti bendrą mačą“, – penktadienį sakė J.Zoppas.

Po pirmosios mačo dienos mačo tarp Lietuvos ir Estijos teniso rinktinių buvo lygus – 1:1. Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP 73) penktadienį 7:6 (7:3), 6:2, 6:3 įveikė estą Jaaką Poldmą (be reitingo), o L.Grigelis (ATP 382) dėl traumos mačą su geriausiu Estijos tenisininku Jurgenu Zoppu (ATP 194) nutraukė pirmaudamas 5:4.

Lietuvos teniso rinktinė: 20–metis Ričardas Berankis (ATP – 73), 19–metis Laurynas Grigelis (ATP  – 382), 18–metis Dovydas Šakinis (ATP – 1 091) ir 16–metis Julius Tverijonas. Kapitonas – Remigijus Balžekas.

Estijos teniso rinktinė: 22 metų Jurgenas Zoppas (ATP – 194), 23 metų Vladimiras Ivanovas (ATP – 1 079), 22 metų Jaakas Poldma ir 28 metų Maitas Kunnapas. Kapitonas – Peeteris Lampas.

Daviso taurės mačo tarp Lietuvos ir Estijos tvarkaraštis:

kovo 4 d.: Ričardas Berankis (ATP – 73) – Jaakas Poldma (be reitingo)   7:6 (7:3), 6:2, 6:3.
Laurynas Grigelis (ATP – 382) – Jurgenas Zoppas (ATP – 194)  5:4 (lietuvis pasitraukė dėl traumos)

kovo 5 d. 14.00 val.: Ričardas Berankis (ATP dvejetų 643) ir Dovydas Šakinis (ATP dvejetų 1481) – Jurgenas Zoppas (ATP dvejetų 327) ir Maitas Kunnapas (ATP dvejetų 1 328)     2:6, 3:6, 6:3, 3:6.

kovo 6 d. 12.00 val.: Ričardas Berankis (ATP – 73) – Jurgenas Zoppas (ATP – 194)
po mačo: Dovydas Šakinis (ATP – 1091) – Jaakas Poldma (be reitingo)

* – Daviso taurėje rinktinės kapitonas turi teisę pakeisti žaidėją iki numatyto mačo pradžios (išskyrus pirmosios varžybų dienos).

Lietuvos ir Estijos rinktinių mačo nugalėtojas kitame Daviso taurės Europos-Afrikos zonos II grupės mače kovos su Maroku arba Bosnija ir Hercegovina. Pralaimėjusios komandos varžysis dėl išlikimo II grupėje.

15min.tv pateiks tiesioginę vaizdo transliaciją iš kovo 4–6 dienomis Taline (Estija) vyksiančio Daviso taurės Europos–Afrikos zonos II grupės mačo tarp Lietuvos ir Estijos teniso rinktinių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Deuce