Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ričardas Berankis įveikė Jaaką Poldmą ir padovanojo pirmąjį tašką Lietuvai Daviso taurėje Estijoje (nuotraukos, komentarai, video)

Ričardas Berankis
A.Gimžausko/Sportas.info nuotr. / Ričardas Berankis
Šaltinis: 15min
0
A A

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis padovanojo pirmąjį tašką savo šalies rinktinei Taline vykstančiame Daviso taurės Europos-Afrikos zonos II grupės mače su Estija. Lietuvis po trijų setų kovos penktadienį 7:6 (7:3), 6:2, 6:3 įrodė savo pranašumą prieš antrąją Estijos rinktinės raketę Jaaką Poldmą.

Lygiai prasidėjusios dvikovos pirmajame sete nugalėtojas paaiškėjo tik po pratęsimo – 7:6 (7:3). Tačiau nuo antrojo seto išryškėjo R.Berankio pranašumas. Lietuvis taikliais smūgiais perėmė iniciatyvą ir dominavo korte. Antrąjį setą jis laimėjo rezultatu 6:2, o trečiąjį – 6:3.

Dvikova truko 1 valandą ir 34 minutes.

20-metis R.Berankis geriausių pasaulio tenisininkų reitinge užima 73 vietą, tuo tarpu JAV studentų pirmenybėse žaidžiantis 22 metų J.Poldma apskritai nėra klasifikuojamas tarp profesionalų.

Po šio mačo į kortus žengs geriausias Estijos tenisininkas Jurgenas Zoppas (ATP – 194) ir antroji Lietuvos raketė Laurynas Grigelis (ATP – 382).

Komentarai

„J.Poldma žaidė tikrai gerai. Senai nebuvau jo matęs, todėl nežinojau kaip jis žaidžia, tačiau jis tikrai geras žaidėjas. Jo smūgis iš dešinės – tiesiog nerealus“, - kalbėjo R.Berankis.

„J.Poldma žaidė tikrai gerai, bet J.Poldma šiandien neturėjo jokių galimybių. Žaidėjų klasės skirtumas buvo per ryškus. Kiek R.Berankis šiandien išnaudojo savo galimybių? Manau, jog daugiau nei 50 procentų. Manau, jog L.Grigelis J.Poldmą įveiktų rezultatu 3:0“, - pridūrė R.Balžekas.

„Esu gana patenkintas savo pasirodymu, bet man nepavyko išnaudoti savo galimybių. Tačiau reikia pripažinti, jog R.Berankis yra tiesiog geresnis žaidėjas. Geriausias su kokiu man yra tekę žaisti per mano karjerą kol kas“, - teigė J.Poldma.

VIDEO: Daviso taurė Estijoje: Ričardo Berankio ir Remigijaus Balžeko komentarai

 Dvikovos eiga

 

Prieš mačą

Tenisininkai įžengia į kortus. Lietuvos rinktinė pasitinkama griausmingomis ovacijomis. „Rocca al Mare“ teniso centro tribūnuose žiūrovų gretose kol kas dominuoja lietuviai. Jų yra apie 150, tuo tarpu estų – iki 100.

 

Prieš mačą

Pirmieji nesusiprataimai. Lietuvos trispalvė arenos palubėse yra pakabinta atvirkščiai. Estai nesugrojo ir pilno Lietuvos himno.

Prieš mačą

R.Berankis ir J.Poldma pradeda apšilimą.

Prieš mačą

Burtus laimėjo R.Berankis. Lietuvis pasirinko pirmajame „geime“ priiminėti varžovo padavimą.

1 setas

Galingas J.Poldmos startas. Estas pirmąjį „geimą“ laimi „sausai“ (0:1).

1 setas

Užtikrintai savo padavimą laimi ir R.Berankis (1:1).

1 setas

Taline Lietuvos teniso rinktinę palaiko ir garsusis šalies teniso sirgalius Evaldas Žilionis, pravarde „Pifas“. Tribūnose skamba jo legendiniai „doublefault, doublefault!“

1 setas

J.Poldma vėl išsiveržia į priekį (1:2).

1 setas

R.Berankis dar kartą užtikrintai laimi savo padavimą, estas piktinasi (2:2).

1 setas

R.Berankis susikuria pirmąją galimybę laimėti varžovo padavimą (30:40), bet jos neišnaudoja. J.Poldma išsisuka iš sudėtingos situacijos (2:3).

1 setas

Savo padavimo metu R.Berankis vėl nepalieka nė mažiausių vilčių varžovui. "Geimas" trunka vos minutę, o baigiasi lietuvio "eisu" antruoju padavimu (3:3).

1 setas

„Sausai“ laimėtu padavimu atsako ir J.Poldma (3:4).

1 setas

R.Berankis šauna į priekį (40:0), bet netrukus pora kartų suklysta (padaro ir pirmą dvigubą klaidą) ir estas išlygina (40:40). Visgi kitus du taškus iš eilės laimi R.Berankis (4:4).

1 setas

J.Poldma vėl laimi savo padavimą (4:5), kova kol kas – lygi.

1 setas

J.Poldma parodo nagus – R.Berankio padavimo metu išsiveržia į priekį (15:40) ir susikuria dvi progas laimėti pirmąjį setą. Lietuvis demonstruoja neįtikėtiną šaltakraujiškumą: pelno du „eisus“ iš eilės, antrąjį – po antro padavimo (40:40). Netrukus seka dar vienas "eisas" ir R.Berankis lygina pirmojo seto rezultatą (5:5).

1 setas

R.Berankis išsiveržia į priekį (0:30), bet likusius taškus 11-ajame "geime" pelno J.Poldma (5:6).

1 setas

Dar vienas "sausai" laimėtas R.Berankio padavimas. Pirmojo seto rezultatas lygus (6:6) ir tenisininkai priversti žaisti pratęsimą.

1 setas

Pirmąjį tašką laimi lietuvis, nors padavinėjo J.Poldma (1:0).

1 setas

R.Berankis padaro dvigubą klaidą (1:1). Po dar  vieno lietuvio padavimo – 2:1.

1 setas

J.Poldma pelno du taškus iš eilės, pirmą kartą pratęsime išsiverždamas į priekį (2:3).

1 setas

Galingi lietuvio smūgiai (4:3). R.Berankis puikų tašką palydi džiaugsmingu šūksniu.

1 setas

Lietuvis laimi abu J.Poldmos padavimus (6:3). Iki laimėto pirmojo seto trūksta vos taško.

1 setas

Graži R.Berankio ataka ir laimėtas pirmasis setas – 7:6 (7:3).

1 setas

Lygus pirmasis setas truko daugiau kaip 40 minučių.

2 setas

J.Poldma susikuria dar vieną galimybę laimėti R.Berankio padavimą (30:40). Lietuvos lyderis nėra patenkintas tokiu teisėjo sprendimu, tačiau arbitras R.Berankio ir kapitono Remigijaus Balžeko priekaištus atmeta. Situaciją išsprendžia pats R.Berankis. Lietuvis laimi tris taškus iš eilės ir pirmąjį „geimą“ antrajame sete – 1:0.

2 setas

Estas sunkiai, bet lygina rezultatą (1:1).

2 setas

Tenisininkai tęsia laimėtų savo padavimų seriją. Šį kartą pasižymi R.Berankis (2:1).

2 setas

Sėkmingos J.Poldmos atakos ir rezultatas dar kartą lygus (2:2).

2 setas

Galingas R.Berankio šūvis, kamuoliukas skrenda už korto ribų ir rezultatas 3:2 lietuvio naudai.

2 setas

R.Berankis šauna į priekį (15:40) ir gražiu smūgiu išnaudoja jau pirmąją galimybę laimėti J.Poldmos padavimą (4:2). Praėjus valandai nuo mačo pradžios tenisininkui pirmą kartą pavyksta laimėti varžovo padavimą.

2 setas

„Sausai“ laimėtas R.Berankio padavimas (5:2). Iki pergalės antrajame sete lietuviui trūksta vieno „geimo“.

2 setas

Lietuvis susikuria vieną galimybę laimėti setą (30:40) ir ją išnaudoja puikiu smūgiu. Antrąjį setą lietuvis laimi 6:2. Iki laimėto mačo jam trūksta dar vieno seto.

3 setas

R.Berankis sėkmingai pradeda trečiąjį setą – laimi savo padavimą (1:0).

3 setas

R.Berankis laimi ir J.Poldmos padavimą. Estas negali tuo patikėti ir skundžiasi teisėjui dėl neva neteisingai įskaityto taško, bet rezultatas nesikeičia (2:0).

3 setas

J.Poldma nepasiduoda. R.Berankio padavimo metu jis susikuria vieną galimybę laimėti lietuvio padavimą (30:40). R.Berankis taikliais smūgiais išsisuka, o estas savo neviltį išlieja necenzūriniais žodžiais (3:0).

3 setas

Lietuvis turi dar vieną galimybę laimėti J.Poldmos padavimą, bet kelis kartus suklysta ir estui pavyksta laimėti pirmąjį „geimą“ trečiajame sete (3:1).

3 setas

R.Berankis laimi savo padavimą ir nepaleidžia iniciatyvos iš savo rankų (4:1).

3 setas

J.Poldma švelnina rezultatą (4:2). Paskutinį tašką „eisu“ pelnęs estas kraipo galvą, lyg pats tuo netikėdamas.

3 setas

Po dar vieno R.Berankio laimėto padavimo iki pergalės mače lietuviui trūksta vos vieno „geimo“ (5:2).

3 setas

J.Poldma dar nepasiduoda (5:3).

3 setas

Galingas lietuvio smūgis ir laimėtas mačas! Sirgaliai R.Berankiui dėkoja plojimais atsistoję. Galutinis mačo rezultatas 7:6 (7:3), 6:2, 6:3.

Prieš mačą

20–metis R.Berankis geriausių pasaulio tenisininkų reitinge užima 73 vietą, tuo tarpu 22 metų J.Poldma apskritai nėra klasifikuojamas tarp profesionalų.

„Jis neturi reitingo, nes studijuoja Pietų Kalifornijos (USC) universitete ir žaidžia JAV teniso pirmenybėse. Čempionų ekipoje jis yra antroji raketė“, – sakė Estijos rinktinės kapitonas Peeteris Lampas.

Beje, J.Poldma prie Estijos rinktinės prisijungė tik ketvirtadienį po pietų.

„J.Poldmą puikiai pažįstu. Kartu žaisdavome turnyruose nuo mažens“, – prisipažino R.Berankis.

Po šio mačo į kortus žengs geriausias Estijos tenisininkas Jurgenas Zoppas (ATP – 194) ir antroji Lietuvos raketė Laurynas Grigelis (ATP – 382).

Lietuvos teniso rinktinė: 20–metis Ričardas Berankis (ATP – 73), 19–metis Laurynas Grigelis (ATP  – 382), 18–metis Dovydas Šakinis (ATP – 1 091) ir 16–metis Julius Tverijonas. Kapitonas – Remigijus Balžekas.

Estijos teniso rinktinė: 22 metų Jurgenas Zoppas (ATP – 194), 23 metų Vladimiras Ivanovas (ATP – 1 079), 22 metų Jaakas Poldma ir 28 metų Maitas Kunnapas. Kapitonas – Peeteris Lampas.

Daviso taurės mačo tarp Lietuvos ir Estijos tvarkaraštis:

kovo 4 d. 14.00 val.: Ričardas Berankis (ATP – 73) – Jaakas Poldma (be reitingo)    7:6 (7:3), 6:2, 6:3.
po mačo: Laurynas Grigelis (ATP – 382) – Jurgenas Zoppas (ATP – 194)   5:4 (lietuvis pasitraukė dėl traumos)

kovo 5 d. 14.00 val.: Ričardas Berankis (ATP dvejetų 643) ir Dovydas Šakinis (ATP dvejetų 1481) – Jurgenas Zoppas (ATP dvejetų 327) ir Maitas Kunnapas (ATP dvejetų 1 328)

kovo 6 d. 12.00 val.: Ričardas Berankis (ATP – 73) – Jurgenas Zoppas (ATP – 194)
po mačo: Laurynas Grigelis (ATP – 382) – Jaakas Poldma (be reitingo)

* – Daviso taurėje rinktinės kapitonas turi teisę pakeisti žaidėją iki numatyto mačo pradžios (išskyrus pirmosios varžybų dienos).

15min.tv pateiks tiesioginę vaizdo transliaciją iš kovo 4–6 dienomis Taline (Estija) vyksiančio Daviso taurės Europos–Afrikos zonos II grupės mačo tarp Lietuvos ir Estijos teniso rinktinių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Deuce