2015 03 03

Daviso taurės čempionai

Nors Daviso taurės varžybos vyksta jau daugiau kaip 100-ą metų, o jose dalyvauja daugiau nei per šimtą pasaulio šalių, iškovoti vieną labiausiai prestižinių sportinių apdovanojimų pavyko tik 14-os valstybių atstovams.
Šveicarijos teniso rinktinė
Šveicarijos teniso rinktinė / „Scanpix“ nuotr.

Rogeris Federeris jau dabar vadinamas vienu geriausių visų laikų žaidėju. Jis 17-ą kartu laimėjo „Didžiojo kirčio“ turnyrus, tačiau tik praėjusiais metais pirmą kartą karjeroje džiaugėsi ir Daviso taure. Šveicarija finale nugalėjo Prancūziją ir prisijungė prie kitų 13-os šalių, kurios paliko giliausią pėdsaką šiose komandinėse teniso varžybose.

Daugiausiai Daviso taurės čempione tapo Jungtinių Amerikos Valstijų komanda. Antroje vietoje taip pat giliausias teniso tradicijas turinti Australija.

Visam likusiam pasauliui šios dvi šalys yra sunkiai pavejamos.