2012 04 08

Daviso taurės ketvirtfinalyje pirmauja ispanai, čekai, amerikiečiai ir argentiniečiai

Daviso taurės čempionės titulą ginanti Ispanijos teniso rinktinė dvejetų varžybose turėjo pripažinti Austrijos tenisininkų pranašumą. Oliveris Marachas ir Alexanderis Peya 3:6, 6:4, 6:4, 7:6(12) nugalėjo ispanus Marcelį Granollersą ir Marcą Lopezą.
Davidas Nalbandianas poroje su Eduardo Schwanku
Davidas Nalbandianas poroje su Eduardo Schwanku / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mums buvo labai svarbu laimėti šiandien, nes buvome atsilikę 0:2, – po pergalės kalbėjo O.Marachas. – Nesinorėjo važiuoti namo jau po antros varžybų dienos. Kai mačą nutraukė lietus, po pertraukos mes nusprendėme žaisti pagal kitokią taktiką. Ji mums padėjo. Žaidėme agresyviau ir tai suveikė.“

Austrijos rinktinė po antros varžybų dienos sušvelnino atsilikimą nuo ispanų 1:2. Tačiau trečią varžybų dieną Ispanijos rinktinės garbę gins Davidas Ferreras ir Nicolasas Almagro.

Prancūzija – JAV 1:2

Geriausia pasaulyje dvejetų žaidėjų pora, amerikiečiai Bobas ir Mike‘as Bryanai suteikė JAV rinktinei pranašumą akistatoje su Prancūzija. Broliai dvyniai 6:4, 6:4, 7:6(4) nugalėjo Julieną Benneteau ir Michaelį Llodrą.

Amerikiečiams paskutinę varžybų dieną reikia vienos pergalės ir jie pateks į pusfinalį. Trečią varžybų dieną lemiamu gali tapti Johno Isnerio ir Jo-Wilfriedo Tsongos mūšis.

„Johnas penktadienį žaidė puikiai ir tai man suteikia pasitikėjimo, kad mes galime pasiekti pusfinalį, – prieš lemiamą varžybų dieną kalbėjo JAV rinktinės kapitonas Jimas Courier. – Jis privalo žaisti itin gerai, jeigu nori nugalėti Jo. Nes pastarasis yra aukščiausios klasės žaidėjas ir jaus didelį įkvėpimą.“

Čekija – Serbija 2:1

Radekas Štepanekas pirmą varžybų dieną po penkias valandas trukusios kovos ir pralaimėjimo Janko Tipsarevičiui sugebėjo atsitiesti ir poroje su Tomašu Berdychu iškovojo pergalę dvejetų varžybose. Čekijos rinktinė iškovojo ypač svarbų tašką ir ketvirtfinalio serijoje pirmauja 2:1.

R.Štepanekas poroje su T.Berdychu 6:4, 6:2, 7:6(4) nugalėjo serbus Ilija Božoljacą ir Nenadą Zimonjičių.

„Mes labai laimingi, kad laimėjome dvejetų mačą, – po pergalės kalbėjo R.Štepanekas. – Taip ir stengėmės laimėti trijuose setuose, nes man nepavyko atsigauti po pirmo mačo. Jutau nuovargį. Įveikėme šį sunkumą ir labai džiaugiamės.“

Argentina – Kroatija 2:1

Dramatiškai ir toliau klostosi argentiniečių ir kroatų ketvirtfinalio mūšis. Davidas Nalbandianas poroje su Eduardo Schwanku po keturias valandas ir 59-ia minutes trukusios kovos 3:6, 7:6(6), 6:3, 6:7(6), 8:6 palaužė Marino Čiličiaus ir Ivo Karlovičiaus duetą.

Keturis kartus Daviso taurės vicečempionams iki pusfinalio reikia vienos pergalės. Lemiamą tašką Argentinai gali pelnyti Juanas Martinas del Potro. Jis susitiks su M.Čiličiumi.