2017 01 23

Devintoji „Australian Open“ diena: kovos dėl vietos stipriausiųjų ketverte

Antradienį Melburne prasidės „Australian Open“ ketvirtfinalio kovos, po kurių paaiškės pirmoji pusė pusfinalio dalyvių. Į kortus nuo pat ankstaus ryto žengs septynių „Didžiojo kirčio“ turnyrų čempionė Venus Williams, „French Open“ nugalėtoja Garbine Muguruza, maestro Rogeris Federeris bei jo tautietis Stanas Wawrinka.
Rogeris Federeris
Rogeris Federeris / Chaz Niell/Sipa USA

Šią savaitę „Australian Open“ turnyre gali būti labai įdomių kovų. Kartais pažiūrėjus į tvarkaraštį atrodo, kad laiko mašina sugrįžome atgal, tačiau tai vis dar 2017 metai. Serena Williams ir Venus Williams teoriškai gali kautis turnyro finale, o nostalgijos prideda ir galima R.Federerio ir Rafaelio Nadalio akistata.

Tiesa, įmanomos ir staigmenos, o tai mums įrodė būsimasis maestro varžovas Mischa Zverevas. Jis aštuntfinalyje nugalėjo geriausią planetos tenisininką Andy Murray.

R.Federeris ir siurprizą pateikęs vokietis tarpusavyje kovėsi tik du kartus ir abi pergales iškovojo šveicaras. Paskutinį kartą tenisininkai žaidė prieš ketverius metus Halėje, o maestro savo varžovą nugalėjo 6:0, 6:0.

Bet kuriuo atveju šios poros nugalėtojas turėtų būti vienas didžiausių „Australian Open“ siurprizų. Apie M.Zverevą jau kalbėti neverta, tačiau reikia nepamiršti, kad R.Federeris pusę metų nerungtyniavo ir pakeliui užtikrintai nugalėjo Kei Nishikorį bei Tomašą Berdychą.

„Scanpix“ nuotr./„Orakulo“ prognozė „Australian Open“ turnyrui

Veteranė V.Williams susitiks su 27 pagal skirstymą Anastasija Pavliučenkova. Amerikietė rusę nugalėjo tris kartus iš penkių tarpusavio dvikovų. Daugelis jau dabar laukia galimo finalo su jos seserimi, tačiau Venus nebuvo linkusi skubėti:

„Praėjusiame etape žaidžiau su atrankos turnyro dalyve ir ji rungtyniavo puikiai. Nesvarbu prieš ką tau reikia žaisti, nes tavo varžovas taip pat labai nori laimėti. Jie neturi ko prarasti. Ketinu galvoti tik apie etapą, kuriame esu dabar.“

R.Federeris šiemet surengė savo didįjį sugrįžimą į tenisą, todėl jo tautietis S.Wawrinka liko šešėlyje. Tačiau šveicaras Melburne triumfavo 2014 metais, o prieš savo būsimąjį varžovą Jo-Wilfriedą Tsongą tarpusavio dvikovose pirmauja rezultatu 4:3.

Įdomu tai, kad paskutinį kartą šie tenisininkai susitiko 2015-ųjų „French Open“ čempionate, kuriame S.Wawrinka galiausiai tapo čempionu.

CoCo Wandeweghe turėtų netrūkti pasitikėjimo savo jėgomis, nes aštuntfinalyje amerikietė netikėtai nugalėjo geriausią planetos tenisininkę Angelique Kerber.

Tačiau 35 pasaulio raketė turės gerokai paplušėti, nes jos varžovė – praėjusių metų „French Open“ nugalėtoja G.Muguruza. Ispanė pirmą kartą pateko į „Australian Open“ ketvirtfinalį ir dar nepralaimėjo nė vieno seto.

Tai bus jų ketvirtoji tarpusavio akistata, o C.Wandeweghe laimėjo dvi iš pirmųjų trijų.