Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 25d. 10:28

Didelį kyšį paėmęs Teksaso universiteto treneris nuteistas kalėti

Tenisas
Organizatorių nuotr. / Tenisas

Teksaso universitete jaunuolius teniso paslapčių mokęs treneris Michaelas Centeris išgirdo teismo nuosprendį už tai, jog paėmė 100 tūkstančių dolerių kyšį iš savo atžalas į prestižinį universitetą „prastumti“ norėjusių tėvų. Buvęs specialistas už kalėjimo grotų praleis šešis mėnesius.

„Tikiu, kad esi geras žmogus, tačiau tokio poelgio praleisti pro pirštus aš negaliu“, – prieš paskelbiant nuosprendį teigė teisėjas Richardas Stearnsas.

Praėjusiais metais M.Centeris buvo pripažintas kaltu dėl dalyvavimo kyšininkavimo byloje, kurioje teniso komandos treneris ėmė pinigus iš pasiturinčių studentų tėvų už tai, kad jų vaikai patektų į universitetą per teniso komandą. Kaip vėliau paaiškėjo, būsimieji studentai net nebuvo gabūs šioje sporto šakoje.

Prieš paskelbiant galutinį verdiktą amerikietis prašė teisėjo malonės ir atsiprašinėjo savo artimųjų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michaelas Centeris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michaelas Centeris

„Noriu, kad žinotumėte, jog labai apgailestauju ir gėdijuosi savo poelgio“, – ašaromis apsipylė Centeris.

55-erių specialistas yra tik vienas iš 50 praėjusiais metais milžiniškose kyšininkavimo bylose apkaltintų asmenų. Jis sutiko bendradarbiauti su prokurorais, kad gautų švelnesnę bausmę.

M.Centeris tapo antruoju treneriu, kuris už nešvarius darbelius buvo nuteistas kalėti.

Šis skandalas tik dar labiau išryškino problemą, vyraujančią visose Jungtinėse Amerikos Valstijose. Turtingi tėvai moka milžiniškus pinigus, kad pakeistų savo atžalų egzaminų rezultatus arba, kad pastarieji patektų į universitetus per sporto šakas, kurių net nelanko.

Dar visai neseniai „Nusivylusių namų šeimininkių“ žvaigždė Felicity Huffman buvo paleista iš federalinio kalėjimo (kalėjo 11 dienų) už 15-os tūkstančių JAV dolerių kyšį, kad jos dukra surinktų reikiamą SAT (tai testas, kurį laiko stojantieji į JAV universitetų bakalauro programas) testo taškų skaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Deuce